ZALOGUJ SIĘ

Proste pytanie ale coś mnie zaćmiło.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Przykład zdania:
Monkeys are so energetic. They seem to never loose energy.

Na pewno znajdzie się ktoś kto znajdzie niejedną nieprawidłowość w tym zdaniu. Ale najbardziej interesuje mnie drugi człon zdania. Czy prawidłowo jest użyte "They" w odniesieniu do małp. czy można zastosować coś innego. Z góry dziękuję za odpowiedź i wysiłek ;D
A
agrzybowski2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
"They" to jest pronoun używany zarówno w stosunku do czegoś, co jest ożywione, jak i nieożywione. Czy mówimy o ludziach, małpach, czy materialnych przedmiotach, w liczbie mnogiej powiemy o nich "they".

W pojedynczej inaczej mówi się o ludziach (he/she), a inaczej o rzeczach nieożywionych (it). Co do zwierząt — zwykle uczy się nas w szkole, przynajmniej ja coś takiego pamiętam, że pronoun używany w stosunku do nich to "it". O ile teoretycznie to prawda i tak powinno być według klasycznej gramatyki, często zdarza się, że ludzie używają zaimka "he/she". Jest to dopuszczalne użycie, przede wszystkim kiedy chcemy podkreślić bardziej osobisty stosunek do zwierzęcia, np. kiedy to jest zwierzę domowe, e.g.
> Our dog's name is Steve. He is so awesome and I love him!

Kiedy nie znamy płci zwierzęcia albo nie czujemy się do niego szczególnie przywiązani, to "it" zawsze będzie w porządku
> I saw a stray dog. It was quite large.
?
Gość
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry,

tak jak pisze Newyorkcity ,,they" jak najbardziej może zostać użyte w podanym kontekście.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na poprawny zapis słowa tracić, gubić, czyli ,,lose". Dla porównania ,,loose" oznacza luźny, obszerny.

We need to go! There's no time to lose. = Musimy iść! Nie ma czasu do stracenia.
She likes wearing loose T-shirts. = Ona lubi nosić obszerne koszulki.

Pozdrawiam
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.