ZALOGUJ SIĘ

Przejrzenie i redukcja elementow na + (w poczekalnii)

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Czy jest jakas mozliwosc aby przejrzec elementy na (+), czekajace na pierwsza powtorke. Mam ich prawie 35.000 i troche mnie denerwuje, ze jest ich tak duzo.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Nie wierzę!! 35 tysięcy??? Przecież to chyba tyle ile zawiera porządny słownik. Jaki w ogóle jest sens tyle dodawać skoro i tak absolutnie nie da się tego powtarzać.
A w kwestii porady to tak. Jest możliwość przeglądania. Wchodzisz z Głównego menu (hamburger) w Słówka - Dodane do powtórek - Elementy w powtórkach (u góry po prawej) - i zakładka Dodane do Powtórek. Tutaj masz po kolei w porządku chronologicznym (od ostatnio dodanych) wszystkie elementy które sobie dodałeś. Jako, że te "z nawiasu" nie były jeszcze przerabiane to są na początku. Wszystkie 35 tysięcy :-)
Daj tutaj znać na Forum za kilka lat, jak dojdziesz do powtórki tego ostatnio dodanego :-) Powodzenia.
T
tlstar
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - W ogólnie dostępnym rankingu użytkowników są kategorie m.in.: Powtórki i Słówka dodane do powtórek. Piotr zajmuje tam 13. i 4. miejsce. Ja też nie wyobrażam sobie jak się funkcjonuje z 228 tysiącami elementów w Powtórkach. :-) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Raz lub dwa razy skasowalem swoje postepy i stad wynika ta bledna statystyka, ze liczba elementow dodanych do procesu nauki jest 228.000. Tak naprawde mam okolo 90.000 i 35.000 w poczekalni. Uwazam, ze jest to za duzo ale mam problem, ktore elementy wyrzucic na ktore zostawic.
Slowka dodawalem z ksiazek, filmow, artykulow... ale czy slowko np. "epithelial" - "nablonkowy", jest warte uwagi i powtarzania, skoro nie mam nic wspolnego z medycyna.

Na elementy w nauce, skladaja sie slowka a te slowka sie z innymi slowami tworzac kolokacje, czasowniki frazowe, zdania i tych elementow moze byc nie skonczenie wiele.
piotr.grela
tlstar - Szacunki są różne, ale do sprawnego porozumiewania się w języku angielskim potrzebna jest znajomość kilku tysięcy wyrazów. Skoro dodajesz zwroty, zdania, różne kombinacje kolokacji i takie słowa specjalistyczne to nic dziwnego, że ilość elementów rośnie w zastraszającym tempie. Taka metoda to wg mnie kompletnie "ślepy zaułek". p.s. Ja nawet nie wiem w j.polskim co to takiego 'nabłonkowy' :-) więc nigdy bym czegoś takiego nie dodał do powtórek. Chyba, żebym się specjalizował w tej dziedzinie. - 5 lat temu
parseq - @piotr: Trudna sprawa. Może warto zapytać o techniczne możliwości przeglądu elementów w poczekalni kogoś z załogi eTutor'a? (Przez mechanizm "Zgłoś sugestię".)
Być może daliby radę elementy z poczekalni przenieść Ci do osobnej listy powtórkowej, którą można wyłączyć przecież z powtórek, a potem etapami (przeglądając ją) usuwać bądź przesuwać elementy do innej, już aktywnej listy.
- 5 lat temu
piotr.grela - Znajomosc wielu slow i zwrotow, pozwala mi ograniczyc czas na wertowaniu slownikow ale tlsar masz racje to "slepy zaulek".
Wielu moich znajomych ma o wiele mniejsza znajomosc slowek ale lepiej sobie radza w mowieniu po angielsku.

Musze odchudzic moja baze slowek i zwrotow, wyrzucic z niej slowka i zwroty egzotyczne oraz te ktore znam bardzo dobrze.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
abmmichal - Słówka są tylko jednym z elementów potrzebnych do mówienia. Jest jeszcze potrzeba rozumienia która wymaga słówek.
Wrzucałem proste wyrażenia z celem przyspieszenia nauki mówienia. Też muszę zacząć je usuwać. Ze zwrotami egzotycznym ( specjalistycznymi) też muszę zacząć procedurę usuwania. Bo mam uczyć się angielskiego nie rozszerzać słownik polski.

Czy Twoi znajomi rozumieją równie dużo jak Ty? Pewnie ich bijesz na głowę.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
abmmichal - Piotrze, dodałeś mi przysługę poruszając ten temat. Z trudem łapię się w folderach pod folderach - liście oczekujące. Jednak zmieniłem nieco politykę zbioru powtórek. Usuwam zbyt łatwe "hasła", i zbyt "twórcze" hasła. Podporządkowuję hasła do powtórek pod kątem mówienia i przydatności zasobu słówek. Jeste# skromny, podejrzewam, że więcej rozumiesz od kolegi. Stawiam Penny! 😁 - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Usuwanie zbyt łatwych haseł... dobry pomysł, kupuję to!
Zbyt "twórcze", "posh" też mnie nie interesują.
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.