ZALOGUJ SIĘ

Present Continous - wyrażanie irytacji

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Mam pytanie, w lekcji 1 B1 w tematyce wyrażania irytacji, pojawia się pytanie, która odpowiedź jest prawidłowa (zdanie do uzupełnienia):
My parents [...] "Bobby". Do wyboru jest:
a) always call me
b) are always calling me
i prawidłowa odpowiedź to A. Dlaczego?
Jeżeli używamy present continous do wyrażania irytacji, to dlaczego tu jest inaczej?
A
agata_es

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Po zaznaczeniu prawidłowej odpowiedzi pojawia się napis "Nie mamy informacji, czy ta sytuacja jest irytująca, więc użyjemy always w czasie Present Simple." Trochę to nieprzydatne, bo jak zaznaczysz tę z continuous, pokazuje, że jest błędna i nic poza tym. Wyjaśnienie pojawia się tylko wtedy, gdy wybierzesz dobrą odpowiedź.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

w ćwiczeniu po zdaniach podawane są dodatkowe informacje i kontekst, w stylu "I hate it" lub "I don't like". Z tych informacji można wywnioskować, czy coś jest irytujące czy nie. Po zdaniu z "my parents ... me Bobby" nie ma żadnej dodatkowej informacji, co również nasuwa poprawne rozwiązanie. Po zaznaczeniu złej odpowiedzi trzeba powtórzyć przykład. Wtedy, po zaznaczeniu dobrej odpowiedzi, pojawia się wyjaśnienie.

Pozdrawiam
Michał
M
michal.br

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

OKey, jest to jasne. Zasugerowałam się tym, że jest to lekcja o wyrażaniu irytacji i potraktowałam to jako kolejne "irytujące" wyznanie. Dzięki za wyjaśnienia.

Do adminów eTutor'a ..fajne i przydatne byłoby, gdyby sugestie czy podpowiedzi pojawiały się wcześniej, na etapie wyboru odpowiedzi, bo w sumie w tym przypadku jest to zgadywanka, trafię albo nie. Choć może zamysł takiej formy jest przemyślany, a ja go po prostu nie łapię ;)
A
agata_es
parseq - To jest mechanizm uczenia się przez błąd. Popełnienie go irytuje, bo każdy chce za pierwszym razem dobrze rozwiązać (przecież tak łatwy) test. (Ja też tak to czuję.) Emocje (irytacja) po zrobieniu błędu wspomagają jednak proces zapamiętywania! :-)
Mój wniosek: lepiej nic nie zmieniać. Wcześniejsza sugestia zbyt uprościłaby test. Pułapka trochę jest, ale ma ona swoje zalety.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - okay vs okey ? :-) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki