ZALOGUJ SIĘ

Strona bierna w języku angielskim - jak jej używać

01.03.2021

Powrót do listy wpisów

Właśnie opublikowaliśmy nowe wideo. A może nowe wideo zostało opublikowane? :) Jeśli masz problem ze stroną bierną, to czym prędzej obejrzyj nasz najnowszy film. Dowiesz się z niego, kiedy używać passive voice i jak poprawnie budować zdania i pytania w różnych czasach.

Strona bierna, czyli passive voice, mimo że tworzy się ją podobnie jak w języku polskim, bywa problematyczna. Niby składa się na nią to be (być) i czasownik w przeszłej, III formie, a jednak w zdaniu często pojawiają się jakieś dodatkowe słowa. Skąd one się biorą, dlaczego tak się dzieje? Chciałoby się zapytać - jak żyć? Spieszymy z pomocą. 

Nasz najnowszy filmik został stworzony (was made) właśnie po to, aby pomóc Ci raz na zawsze uporać się z wszelkimi wątpliwościami związanymi z passive voice. Do dzieła!

Zajrzyj koniecznie na nasz kanał w serwisie YouTube, bo pod filmem czeka na Ciebie szybki quiz sprawdzający wiedzę o stronie biernej oraz linki do ćwiczeń na platformie. Możesz szybko przekonać się, ile udało Ci się zapamiętać i co wymaga większej dawki powtórek.

Kliknij i daj suba eTutorowi

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Hej, chcesz coś z eTutora?Złap rabat -40% na kurs angielskiego!SPRAWDŹ >>Zamknij