ZALOGUJ SIĘ

Here we go! Przedstawiamy Wam najnowszą grę - Słowotok

30.01.2019

Powrót do listy wpisów

Trzeba przyznać, że nuda nie idzie w parze z motywacją do nauki, ale za to nauka przez zabawę jest świetnym motywatorem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was kolejną grę edukacyjną, która ma na celu przede wszystkim wzbogacić Wasze słownictwo. Jest już dostępna w zakładce Gry językowe.
 

Słowotok skupia się przede wszystkim na wzbogacaniu słownictwa. Dzięki niemu utrwalicie dotychczas poznane słówka i nauczycie się nowych, które będziecie mogli jednym kliknięciem dodać do Waszych powtórek. Co ciekawe, nowych słów do zapamiętania dostarczają Wam również inni gracze.

ZAGRAJ JUŻ TERAZ!

Jak grać w Słowotok

Na początek system losuje dla Was hasło w języku angielskim, które jest widoczne na ekranie przez cały czas trwania gry. Waszym zadaniem jest ułożyć jak najwięcej nowych słów, wykorzystując użyte w nim litery. Dozwolone są wszystkie hasła znajdujące się w angielsko-polskim słowniku Diki.pl w podstawowej i nieodmiennej formie, w tym także nazwy własne.

W Słowotok możecie grać na czas – polecamy tę formę gry, bo daje zdecydowanie większą frajdę. Przy włączonej opcji gry na czas macie 3 minuty na ułożenie słów. Robicie dokładnie to, na co wskazuje nazwa gry – wpisujecie słowo za słowem, jedno za drugim, najszybciej jak potraficie :).

Nowe słowa w głowie

Po każdej skończonej rozgrywce zobaczycie podsumowanie zarówno Waszych osiągnięć, jak i osiągnięć innych graczy. Na ekranie pojawią się słowa ułożone przez Was, a także te, które ułożyli inni, a które Wy pominęliście. Każde z nich można odsłuchać i dodać do Powtórek za pomocą ikony plusa, a także wyświetlić w słowniku Diki, jeśli chcielibyście poznać jego dodatkowe znaczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziecie wiedzieć, które słówka są zupełnie nowe, a które wymagają utrwalenia.

Grać możecie zarówno tradycyjnie, czyli na komputerze, a także korzystając z urządzeń mobilnych. Słowotok jest dostępny jedynie w języku angielskim, ale stworzenie jego niemieckiego odpowiednika jest również w planach.

ZAGRAJ W SŁOWOTOK!

Jeśli chcecie poznać szczegółową instrukcję gry, zajrzyjcie do dedykowanej temu zakładki

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Zanurz się w nauce angielskiegoRabat -40% na roczny kurs wygasa w niedzielęSPRAWDŹ >>Zamknij