ZALOGUJ SIĘ

Gra językowa Słowotok

Na czym polega rozgrywka?

Zadaniem graczy jest układanie wyrazów z liter w zaprezentowanym słowie. Dozwolone są nieodmienne słowa ze słownika angielsko-polskiego lub niemiecko-polskiego Diki, w zależności od ustawionego języka nauki (w tym nazwy własne). Na ułożenie jak największej liczby haseł gracze mają 3 minuty (przy włączonej opcji gry na czas).

Układanie haseł – co warto wiedzieć?

Wpisywane litery podświetlają się. Każdej litery składającej się na hasło początkowe możesz użyć tylko raz w ramach pojedynczej odpowiedzi. W pole tekstowe możesz wpisać tekst za pomocą klawiatury, klikając w litery myszką lub palcami na ekranie dotykowym. Wpisane litery możesz kasować po kolei klawiszem backspace na klawiaturze, klikając w kafelek ostatniej użytej litery lub usunąć cały tekst, używając ikony "x".

Jak wygląda rozpoczynanie i kończenie gry?

Grę rozpoczyna się za pomocą przycisku Start (klawisz enter). Można ją zakończyć w każdym momencie za pomocą przycisku Zakończ (klawisz escape). Przy włączonej grze na czas gra automatycznie zakończy się po upłynięciu trzech minut.

Po zakończonej grze na ekranie pojawi się maksymalnie 50 spośród ułożonych przez Ciebie słów i do 30 z tych, które ułożyli inni gracze, a które nie pojawiły się wśród Twoich odpowiedzi. Każde z nich możesz odsłuchać i dodać do Powtórek oraz wyświetlić w słowniku Diki, jeśli chcesz poznać jego dodatkowe znaczenia.