ZALOGUJ SIĘ

Jak korzystać z działu pytania językowe?

Jakie pytania mogę dodawać?

Moduł „Pytania” służy do zadawania wszelkich pytań związanych z nauką w eTutor i działaniem serwisu, w szczególności:

 • pytania związane z językiem angielskim i niemieckim, w tym słownictwem, gramatyką, wymową i fonetyką,
 • pytania związane z metodami efektywnej nauki języków obcych,
 • wątpliwości i prośby o wyjaśnienie związane z materiałem zawartym w lekcjach eTutor.

Informacje o błędach i usterkach prosimy zgłaszać bezpośrednio do obsługi serwisu za pomocą formularza Zgłoś sugestię.

W zakładce „Pytania” odpowiedzi w wątkach nie są układane w sposób chronologiczny, ale według otrzymanej liczby głosów. W ten sposób najciekawsze odpowiedzi na zadane przez autora wątku pytanie prezentowane są w pierwszej kolejności. Autor pytania ma też możliwość zaakceptowania najlepszej odpowiedzi.

Ze względu na sposób sortowania odpowiedzi w zakładce „Pytania” zalecamy, aby chcąc dodać coś do swojej wcześniejszej odpowiedzi, edytować ją lub dodać do niej komentarz.

Należy pamiętać o odpowiednim sformułowaniu tematu pytania – im dokładniej opisuje on postawiony problem, tym większa szansa na szybkie uzyskanie odpowiedzi.

Jak są przyznawane monety za aktywność?

Monety przyznawane są użytkownikom aktywnie korzystającym z modułu pytań językowych - w szczególności osobom udzielającym wartościowych odpowiedzi na pytania innych.

Otrzymujesz:

 • +1 monetę za każdy otrzymany głos na plus na zadane pytanie, udzieloną odpowiedź lub dodany komentarz w zakładkach Pytania językowe lub Forum
 • +5 monet za każdą zaakceptowaną odpowiedź przez pracownika eTutor

W ciągu jednego dnia można zdobyć maksymalnie 30 monet.

Jakich zasad należy przestrzegać?

 1. Zakładka „Pytania” służy zadawaniu pytań i udzielaniu na nie odpowiedzi. Nie jest natomiast miejscem do prowadzenia dyskusji czy wymiany opinii na temat serwisu – służy do tego zakładka „Forum”.
 2. Dodawane odpowiedzi powinny odpowiadać na pytanie zadane w danym wątku. Nie powinny nawiązywać do odpowiedzi udzielonych przez innych użytkowników – służą do tego komentarze.
 3. Nie zadawaj zbyt ogólnych pytań, jak na przykład W jaki sposób uczyć się gramatyki?. Staraj się zawrzeć w pytaniu jak najwięcej szczegółów.
 4. Głosuj na pytania i odpowiedzi, które uważasz za wartościowe. Jeżeli zauważysz błędną odpowiedź lub odpowiedź niezwiązaną z tematem, nie zawahaj się ocenić jej na minus lub dodać komentarz, jak można ulepszyć odpowiedź.
 5. Jeżeli chcesz dodać coś do swojej odpowiedzi, edytuj ją lub dodaj komentarz. Nie dodawaj kolejnej odpowiedzi.
 6. Pamiętaj, że wypowiedzi, których udzielasz w zakładkach „Pytania” i „Forum” powinny być kulturalne i oparte na wzajemnym szacunku.

Jakie oznaczenia można spotkać na liście pytań?

Na liście pytań widoczne są pomocne oznaczenia, które pozwalają szybko zorientować się, kto dodał dany wątek i ile ma on odpowiedzi.

Wątki nowe oraz te, w których od Twoich ostatnich odwiedzin pojawiła się nowa wypowiedź, wyświetlają się na niebiesko w odróżnieniu od wątków przeczytanych, które są wyszarzone. Jeśli wątek zawiera odpowiedź zaakceptowaną przez pracownika eTutor, to przy takim wątku pojawi się informacja. Oznacza to, że problem opisany w ramach pytania został rozwiązany. Jeśli któraś z odpowiedzi została zaakceptowana, to widoczna jest obok niej odpowiednia ikonka:

wątek pytania z zaakceptowaną odpowiedzią przez pracownika eTutor