Jak korzystać z modułu pytań językowych?

Jakie pytania mogę dodawać?

Moduł Pytania językowe służy do zadawania wszelkich pytań związanych z językiem angielskim i działaniem serwisu eTutor, w szczególności:

W zakładce Pytania odpowiedzi w wątkach nie są układane w sposób chronologiczny, ale według otrzymanej liczby głosów. W ten sposób najciekawsze odpowiedzi na zadane przez autora wątku pytanie prezentowane są w pierwszej kolejności. Autor pytania ma też możliwość zaakceptowania najlepszej odpowiedzi.

Ze względu na sposób sortowania odpowiedzi w zakładce Pytania zalecamy, aby chcąc dodać coś do swojej wcześniejszej odpowiedzi, edytować ją lub dodać do niej komentarz.

Należy pamiętać o odpowiednim sformułowaniu tematu pytania - im dokładniej opisuje on postawiony problem, tym większa szansa na szybkie uzyskanie odpowiedzi.

Czym jest reputacja?

Reputacja przyznawana jest użytkownikom aktywnie korzystającym z modułu pytań językowych - w szczególności osobom udzielającym wartościowych odpowiedzi na pytania innych.

Zebranie odpowiedniej liczby punktów reputacji daje dostęp do dodatkowych funkcji, poza zwykłym zadawaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi:

W ciągu jednego dnia można zdobyć maksymalnie 300 punktów punktów reputacji.

Jakich zasad należy przestrzegać?

  1. To nie jest forum dyskusyjne. Zakładka "Pytania" służy zadawaniu pytań i udzielaniu na nie odpowiedzi. Nie jest natomiast miejscem do prowadzenia dyskusji czy wymiany opinii na temat serwisu - służy do tego zakładka "Forum".
  2. Odpisuj na pytania, nie na odpowiedzi. Dodawane odpowiedzi powinny odpowiadać na pytanie zadane w danym wątku. Nie powinny nawiązywać do odpowiedzi udzielonych przez innych użytkowników - służą do tego komentarze.
  3. Podawaj jak najwięcej szczegółów. Nie zadawaj zbyt ogólnych pytań, jak na przykład W jaki sposób uczyć się gramatyki angielskiej?.
  4. Głosuj na pytania i odpowiedzi. Głosuj na pytania i odpowiedzi, które uważasz za wartościowe. Jeżeli zauważysz błędną odpowiedź lub odpowiedź niezwiązaną z tematem, nie zawahaj się ocenić jej na minus lub dodać komentarz, jak można ulepszyć odpowiedź.
  5. Edytuj swoje odpowiedzi. Jeżeli chcesz dodać coś do swojej odpowiedzi, edytuj ją lub dodaj komentarz. Nie dodawaj kolejnej odpowiedzi.

Oznaczenia na liście pytań

Na liście pytań widoczne są pomocne oznaczenia, które pozwalają szybko zorientować się, kto dodał dany wątek i ile ma on odpowiedzi.

Wątki, w których pojawiła się nowa wypowiedź od Twoich ostatnich odwiedzin oznaczane są kolorem pomarańczowym. Przeczytane wątki oznaczone są kolorem szarym. Obok wątków posiadających zaakceptowaną odpowiedź pojawia się zielona ikonka - oznacza to, że problem opisany w ramach pytania został rozwiązany.

nieprzeczytany wątek pytania
przeczytany wątek pytania
(brak nowych wypowiedzi od ostatnich odwiedzin)
wątek pytania z zaakceptowaną odpowiedzią
wątek pytania z zaakceptowaną odpowiedzią przez pracownika eTutor

Należy pamiętać, aby po otrzymaniu satysfakcjonującej odpowiedzi na zadane pytanie, zaakceptować jedną z odpowiedzi, poprzez kliknięcie znaczka obok danej wypowiedzi. Zarówno autor odpowiedzi, jak i Ty, otrzymacie dodatkowe punkty reputacji.

Używamy cookies i podobnych technologii do analizy statystyk odwiedzalności i innych celów opisanych w Polityce prywatności.
Możesz określić ustawienia przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce.