Jak korzystać z działu pytania językowe?

Jakie pytania mogę dodawać?

Moduł Pytania służy do zadawania wszelkich pytań związanych z nauką w eTutor i działaniem serwisu, w szczególności:

 • pytania związane z językiem angielskim i niemieckim, w tym słownictwem, gramatyką, wymową i fonetyką,
 • pytania związane z metodami efektywnej nauki języków obcych,
 • wątpliwości i prośby o wyjaśnienie związane z materiałem zawartym w lekcjach eTutor.

Informacje o błędach i usterkach prosimy zgłaszać bezpośrednio do obsługi serwisu za pomocą formularza Zgłoś sugestię).

W zakładce Pytania odpowiedzi w wątkach nie są układane w sposób chronologiczny, ale według otrzymanej liczby głosów. W ten sposób najciekawsze odpowiedzi na zadane przez autora wątku pytanie prezentowane są w pierwszej kolejności. Autor pytania ma też możliwość zaakceptowania najlepszej odpowiedzi.

Ze względu na sposób sortowania odpowiedzi w zakładce Pytania zalecamy, aby chcąc dodać coś do swojej wcześniejszej odpowiedzi, edytować ją lub dodać do niej komentarz.

Należy pamiętać o odpowiednim sformułowaniu tematu pytania - im dokładniej opisuje on postawiony problem, tym większa szansa na szybkie uzyskanie odpowiedzi.

Czym jest reputacja?

Reputacja przyznawana jest użytkownikom aktywnie korzystającym z modułu pytań językowych - w szczególności osobom udzielającym wartościowych odpowiedzi na pytania innych.

 • +10 punktów za każdy otrzymany głos na plus na udzieloną odpowiedź w zakładce Pytania lub Forum (wyróżniamy w ten sposób osoby aktywnie pomagające innym)
 • +20 punktów za udzielenie odpowiedzi w zakładce Pytania lub Forum, która zostanie zaakceptowana przez autora pytania
 • +2 punkty za każdy otrzymany głos na plus na zadane pytanie
 • +2 punkty za zaakceptowanie jednej lub więcej odpowiedzi w ramach zadanego pytania
 • +1 punkt za każdy otrzymany głos na plus dla dodanego komentarza
 • +30 punktów za każdą zaakceptowaną odpowiedź przez pracownika eTutor
 • -2 punkty za każdy otrzymany głos na minus na zadane pytanie
 • -10 punktów za każdy otrzymany głos na minus na udzieloną odpowiedź
 • -2 punkty za każdy głos na minus na pytanie lub odpowiedź innego użytkownika
 • -1 punkt za każdy głos na minus dla dodanego komentarza

Zebranie odpowiedniej liczby punktów reputacji daje dostęp do dodatkowych funkcji, poza zwykłym zadawaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi:

 • 15 punktów - możliwość głosowania na plus na pytania i odpowiedzi innych użytkowników
 • 100 punktów - możliwość głosowania na minus na pytania i odpowiedzi innych użytkowników
 • 100 punktów - możliwość dodawania wypracowań z publicznym poziomem widoczności

W ciągu jednego dnia można zdobyć maksymalnie 300 punktów punktów reputacji.

Jakich zasad należy przestrzegać?

 1. To nie jest forum dyskusyjne. Zakładka "Pytania" służy zadawaniu pytań i udzielaniu na nie odpowiedzi. Nie jest natomiast miejscem do prowadzenia dyskusji czy wymiany opinii na temat serwisu - służy do tego zakładka "Forum".
 2. Odpisuj na pytania, nie na odpowiedzi. Dodawane odpowiedzi powinny odpowiadać na pytanie zadane w danym wątku. Nie powinny nawiązywać do odpowiedzi udzielonych przez innych użytkowników - służą do tego komentarze.
 3. Podawaj jak najwięcej szczegółów. Nie zadawaj zbyt ogólnych pytań, jak na przykład W jaki sposób uczyć się gramatyki?.
 4. Głosuj na pytania i odpowiedzi. Głosuj na pytania i odpowiedzi, które uważasz za wartościowe. Jeżeli zauważysz błędną odpowiedź lub odpowiedź niezwiązaną z tematem, nie zawahaj się ocenić jej na minus lub dodać komentarz, jak można ulepszyć odpowiedź.
 5. Edytuj swoje odpowiedzi. Jeżeli chcesz dodać coś do swojej odpowiedzi, edytuj ją lub dodaj komentarz. Nie dodawaj kolejnej odpowiedzi.

Oznaczenia na liście pytań

Na liście pytań widoczne są pomocne oznaczenia, które pozwalają szybko zorientować się, kto dodał dany wątek i ile ma on odpowiedzi.

Wątki nowe oraz te, w których od Twoich ostatnich odwiedzin pojawiła się nowa wypowiedź, wyświetlają się na niebiesko w odróżnieniu od wątków przeczytanych, które są wyszarzone. Jeśli wątek zawiera odpowiedź zaakceptowaną przez pytającego lub odpowiedź zaakceptowaną przez pracownika eTutor to przy takim wątku pojawi się informacja. Oznacza to, że problem opisany w ramach pytania został rozwiązany. Jeśli któraś z odpowiedzi została zaakceptowana to widoczna jest obok niej odpowiednia ikonka:

wątek pytania z zaakceptowaną odpowiedzią
wątek pytania z zaakceptowaną odpowiedzią przez pracownika eTutor

Należy pamiętać, aby po otrzymaniu satysfakcjonującej odpowiedzi na zadane pytanie, zaakceptować jedną z odpowiedzi, poprzez kliknięcie znaczka obok danej wypowiedzi. Zarówno autor odpowiedzi, jak i Ty, otrzymacie dodatkowe punkty reputacji.

Pomoc i wsparcie