ZALOGUJ SIĘ

eTutor - jak uczyć się języków online

12.07.2023

Powrót do listy wpisów

Czym jest eTutor, jakich języków możesz się z nim uczyć, jak wyglądają kursy i jak działa system powtórek? Jeśli szukasz sposobu na to, by nauka języka była jeszcze bardziej efektywna albo dopiero poznajesz platformę eTutor, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

eTutor - nauka języków na własnych zasadach

eTutor to platforma do samodzielnej nauki języków, z której możesz korzystać na komputerze i w formie wygodnej aplikacji na telefon. Możesz zabrać go ze sobą wszędzie tam, gdzie masz dostęp do internetu i uczyć się, kiedy tylko masz czas i ochotę, dostosowując tempo nauki do swoich możliwości i potrzeb.

Kursy językowe w eTutorze składają się z krótkich lekcji, które z łatwością wpiszesz w kalendarz swoich codziennych obowiązków - to tylko około 15 minut. Dodatkowo platforma jest wyposażona w system inteligentnych powtórek, który szczególnie skupia się trudnych dla Ciebie słowach i pomaga je lepiej zapamiętać.

Jak wyglądają kursy językowe w eTutorze

Z eTutorem możesz uczyć się 5 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Każdy kurs jest podzielony na tematy, a te z kolei na krótkie, 15-minutowe lekcje, które wykonujesz samodzielnie. W każdej z nich kompleksowo doskonalisz umiejętności językowe: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i prawidłową wymowę.

 

W lekcjach znajdziesz notatki językowe, wyjaśniające zagadnienia gramatyczne i ćwiczenia, w których sprawdzisz umiejętność używania ich w praktyce. W każdym kursie masz możliwość odsłuchania pojedynczych słów, zdań i całych dialogów, które czytają native speakerzy - poszerzysz więc także słownictwo i opanujesz umiejętność rozumienia ze słuchu.

Aplikacja do nauki języka w pakiecie ze słownikiem

W pakiecie z każdym kursem językowym otrzymujesz słownik online. Pomyślisz pewnie, że w internecie jest cała masa słowników, z których można korzystać, więc to nic wyjątkowego. Ale tylko nasz słownik Diki jest wbudowany w aplikację eTutor. Wystarczy jedno kliknięcie w ikonkę lupki, aby sprawdzić dowolne hasło - bez konieczności szukania słownika w internecie i otwierania go w nowej karcie czy oknie przeglądarki.

Co więcej, każde słowo, wyrażenie i zdanie w słowniku Diki możesz dodać do swoich powtórek w eTutorze. O tym, jak w pełni korzystać z połączenia tych dwóch aplikacji możesz dowiedzieć się z tego wpisu. Sprawdź koniecznie, bo nauka języka z eTutorem bez Diki jest jak lizanie cukierka przez papierek :). 
A teraz wyjaśnijmy, czym są wspomniane już powtórki.

Jak działają powtórki w eTutorze

Jeśli chodzi o naukę języka, regularne i częste powtarzanie materiału ma ogromne znaczenie. Nie zawsze jednak znajdujemy na to czas i nie zawsze robimy to dobrze. Dlatego zaprojektowaliśmy inteligentny moduł powtórek, który Ci to ułatwi.

Do powtórek dodajesz słowa, zwroty, a nawet całe zdania z kursu lub ze słownika Diki. Samodzielnie decydujesz, jak dobrze masz opanowane dane hasło, oceniając swoją odpowiedź. Dzięki takiemu rozwiązaniu, system częściej wyświetla te hasła, z których opanowaniem masz największy problem. Dodatkowo, każde z nich możesz opatrzyć własną notatką (np. zdaniem przykładowym albo skojarzeniem, które ułatwi Ci jego zapamiętanie) i tworzyć własne listy słówek.

Narzędzia i funkcje ułatwiające naukę

W eTutorze znajdziesz jeszcze wiele innych przydatnych narzędzi i funkcjonalności, w tym również takich, które zadbają o Twoją motywację do regularnych ćwiczeń językowych. Możesz na przykład ustawić własny cel nauki, uwzględniając ile czasu w tygodniu chcesz poświęcić na szlifowanie języka i ile lekcji wykonać
Cel ustawiasz dosłownie trzema kliknięciami, bezpośrednio z poziomu profilu użytkownika.

eTutor może również regularnie przypominać Ci o wykonaniu lekcji czy o powtórkach, wysyłając powiadomienie na Twój telefon

Dodatkowym bonusem motywacyjnym są wirtualne monety, które otrzymujesz za każdą ukończoną lekcję i za powtórki lub regularne logowanie. Możesz je wymienić na przykład na dodatkowe kursy tematyczne, a nawet przedłużyć nimi swój abonament.

Nauka przez zabawę

Nauka języka nie może być nudna, bo… szybko się znudzi 🙂. Z eTutorem uczysz się, bawisz i zdobywasz. Umilasz sobie czas grami językowymi, a mimochodem przyswajasz nowe słówka i utrwalasz te, które już znasz. W puli kilkunastu gier znajdziesz m.in. klasyczne krzyżówki, Memory, Quizy czy Słowotok, polegający na ułożeniu jak najwięcej wyrazów z podanego hasła.

Jak sprawdzić poziom znajomości języka

Zastanawiasz się, jak się zabrać za naukę z eTutorem? Zacznij od pobrania aplikacji i założenia darmowego konta. Jeśli chcesz uczyć się angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego, a nie wiesz, jaki jest Twój poziom znajomości języka - rozwiąż nasz 15-minutowy test. Wskaże Ci on, od którego miejsca warto zacząć swoją językową przygodę.

Pamiętaj, że poziom znajomości języka nie jest przypisany raz na zawsze :) Jeśli po przejściu przez pierwszy temat kursu uznasz, że dany poziom jest za trudny, lub na odwrót, lekcje są za łatwe, możesz go samodzielnie zmienić.

Nadal towarzyszy Ci poczucie, że kupujesz kota w worku i chcesz przetestować wszystko samodzielnie, zanim dołączysz do grona naszych użytkowników? Nie ma sprawy - zapraszamy Cię do skorzystania z bezpłatnego 3-dniowego dostępu do eTutora. Daje Ci on możliwość wypróbowania wszystkich kursów językowych

Na stronie głównej eTutora możesz zapoznać się z kompleksową ofertą, a jeżeli decyzja o dołączeniu do grona użytkowników już zapadła, nie trać czasu i przejdź od razu do formularza rejestracyjnego.

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Hej, chcesz coś z eTutora?Złap rabat -40% na kurs angielskiego!SPRAWDŹ >>Zamknij