ZALOGUJ SIĘ

eTutor i Diki - nauka języka 2 w 1

12.12.2022

Powrót do listy wpisów

Nie wszyscy wiedzą, że eTutor i Diki to jeden organizm. Tymczasem nasza aplikacja do nauki języków jest w pełni zintegrowana z tym słownikiem. Dlatego w tym wpisie pokażemy Ci, w jaki sposób połączone są ze sobą eTutor i Diki i jak w pełni korzystać ze wszystkich wynikających z tego udogodnień.

Co łączy eTutora i słownik Diki

Diki to darmowy multimedialny słownik zawierający setki tysięcy haseł i zdań przykładowych. eTutor to z kolei kompleksowe kursy do nauki języków obcych. Zastanawiasz się, jak działa takie połączenie? 

1) możesz sprawdzać znaczenie dowolnego słowa w swoim kursie, nie wychodząc z lekcji,

2) możesz odsłuchiwać nagrania i ćwiczyć wymowę,

3) możesz dodawać hasła i zdania przykładowe z Diki do powtórek w eTutorze.

Musisz pamiętać o jednej ważnej rzeczy - Diki to nie tylko angielski (choć to nasz najobszerniejszy słownik). Mamy również słownik niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.

Dobór języków pokrywa się z ofertą kursów w eTutorze. Przypadek? Nie sądzę! Każdy słownik Diki jest zintegrowany z naszą platformą. Pokażemy Ci więc, jak korzystać ze wszystkich możliwości tego superduetu do nauki języków.

Jak korzystać z eTutora i słownika Diki

Czy wiesz, że jeśli w lekcji w eTutorze pojawi się nieznane Ci słowo, nie musisz otwierać nowej karty w przeglądarce, żeby sprawdzić jego znaczenie w Diki? Wystarczy, że dwukrotnie klikniesz w dany wyraz i natychmiast dostaniesz odpowiedź :).

Korzystaj z wyszukiwarki Diki w eTutorze

Jeśli zdarzy się, że nagle wpadnie Ci do głowy słówko, którego znaczenia nie pamiętasz, również nie musisz przełączać kart, aby sprawdzić, co znaczy. Wystarczy, że wpiszesz je w wyszukiwarkę słownika Diki, która jest wbudowana w platformę eTutor. W wersji przeglądarkowej znajduje się ona w prawym górnym rogu strony - z lupką i logo Diki, natomiast  w wersji mobilnej - wyszukiwarka uruchomi się po dotknięciu lupki. Wygodne, prawda?

Powiększaj bazę powtórek

Przeglądasz słownik Diki i widzisz nowe słówko, które przydałoby Ci się w powtórkach w eTutorze? A może spodobało Ci się całe zdanie? Nic prostszego - wystarczy, że klikniesz (lub dotkniesz) zielony plusik po prawej stronie hasła lub zdania. Trafią one wtedy prosto do Twoich powtórek, które możesz ćwiczyć w dowolnym momencie.

Ćwicz wymowę z Diki i eTutorem

Diki to także świetne narzędzie do ćwiczenia poprawnej wymowy. W słowniku znajdziesz tysiące haseł z nagraniami zarówno prostych słów używanych w codziennej komunikacji, jak i bardziej skomplikowanych nazw i terminów. Angielskie Worcestershire, włoska la gioielleria czy francuskie particulièrement - jak to wymówić, nie łamiąc sobie przy tym języka? Na którą sylabę pada akcent? Kliknij na głośniczek obok hasła i posłuchaj native speakera

W słowniku możesz też odsłuchać tysiące zdań przykładowych, które ułatwiają zapamiętanie danego słowa i skojarzenie go z konkretnym kontekstem. Jak już wspominaliśmy - je również możesz dodawać do eTutorowych powtórek i szlifować wymowę za lektorem.

TIP: W wielu hasłach w słowniku Diki angielski masz do wyboru wymowę brytyjską (jasny głośniczek) i amerykańską (ciemniejszy głośniczek). Zapaleni językowcy znajdą też zapis transkrypcji fonetycznej danego wyrazu.

Powiedzmy to otwarcie: korzystanie z eTutora bez słownika Diki jest jak lizanie cukierka przez papierek :). Dlatego jeśli jeszcze nie znasz magii tego duetu do nauki, zachęcamy do jego testowania. Mamy nadzieję, że nauka Was pochłonie! 

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Hej, chcesz coś z eTutora?Złap rabat -40% na kurs angielskiego!SPRAWDŹ >>Zamknij