ZALOGUJ SIĘ

Nowości w kursach eTutor

01.06.2022

Powrót do listy wpisów

Na przestrzeni ostatnich tygodni intensywnie pracowaliśmy nad usprawnieniami w naszych kursach. Chcemy, aby nasza aplikacja odpowiadała Waszym potrzebom, a nauka z nami była jeszcze prostsza i przyjemniejsza. Mamy nadzieję, że udało nam się ten efekt osiągnąć.

Nie sądziliście chyba, że wiadomości i sugestie zmian, które do nas przesyłacie trafiają w otchłań nicości? :) Zależy nam na tym, abyście uczyli się z nami z przyjemnością, a nasza aplikacja odpowiadała Waszym potrzebom. W ciągu ostatnich tygodni pracowaliśmy więc nad szeregiem udogodnień i nowych funkcji, które - mamy nadzieję - pozytywnie wpłyną na Wasz komfort nauki. Zobaczcie, co zmieniło się w eTutorze.

Tłumaczenia w czytankach i dialogach

Od teraz możecie decydować, czy chcecie widzieć tłumaczenia wypowiedzi w dialogach, czy nie. Możecie to zrobić na początku lub już w trakcie słuchania. Aby włączyć lub wyłączyć tłumaczenie, wystarczy kliknąć w polską flagę (na górze, po prawej).

Dostosowywanie prędkości nagrania w czytance

W zależności od preferencji, możecie zwolnić lub przyspieszyć nagranie czytanki w kursie. Funkcja jest dostępna na odtwarzaczu, obok klawisza przenoszącego w nagraniu o 10 sekund w przód. Domyślnie ustawiona jest prędkość “1x”, ale po kliknięciu możecie wybrać z listy szybsze lub wolniejsze tempo odtwarzania.

Ślimak, czyli spowolnienie nagrania

Pewnie zauważyliście, że przy nagraniach pojawiła się nowa ikonka ślimaka. Ten jegomość pojawia się w miejsce standardowego głośnika po pierwszym odsłuchaniu nagrania z normalną prędkością i oznacza, że ponowne odtworzenie będzie spowolnione. Od teraz możecie więc słuchać wszystkich nagrań na platformie w tempie standardowym oraz spowolnionym - naprzemiennie. 
Jeżeli nie interesuje Was ta opcja, możecie ją wyłączyć w Ustawieniach nauki i powtórek (wystarczy wejść w menu w lekcji). 
Ślimak jest dostępny na komputerze oraz w aplikacji z systemem Android, w systemie iOS przyjdzie nam na niego jeszcze poczekać.

Sprawniejsza nawigacja między ćwiczeniami w lekcjach

Wprowadziliśmy także kilka zmian w nawigacji lekcji. Teraz możecie pomijać ćwiczenie lub cofać się do poprzedniego za pomocą odnośników na dole ekranu lekcji. Oczywiście zalecamy, aby wykonywać lekcję do końca, ale taka odrobina elastyczności i szaleństwa na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Sprawdzenie odpowiedzi po wykonaniu testu poziomującego

Nie zliczymy, ile pojawiało się pytań w kwestii sprawdzania udzielonych odpowiedzi w teście poziomującym. Od teraz możecie podejrzeć swoje wyniki. Wystarczy wejść w zakładkę Poziom zaawansowania (w Ustawieniach), kliknąć link Zobacz wyniki i voilà! Waszym oczom ukażą się pytania i udzielone odpowiedzi.

Zmiana wersji językowej notatki 

Nie wszyscy wiedzieli, że taka opcja już była w naszym serwisie, ale bardziej ukryta. Teraz macie do niej dostęp od razu po załadowaniu notatki. Jeżeli notatka jest dostępna w dwóch językach - polskim i wybranym przez Was języku nauki - zmieniacie język, klikając w odpowiednią flagę. Co ważne, ta opcja dotyczy w szczególności kursów języka angielskiego, gdzie większość notatek jest dwujęzyczna. Jeżeli notatka nie ma przełącznika - oznacza to, że nie ma swojej wersji w języku obcym.

Zmieniamy się dla Was

Wszystkie powyższe zmiany pojawiły się w kursach dzięki Waszym sugestiom. Dziękujemy, że chętnie się nimi z nami dzielicie i zachęcamy do zgłaszania kolejnych pomysłów usprawnień. Prawie na każdej naszej stronie, w stopce, znajdziecie odnośnik Zgłoś sugestię. Używajcie go do zgłaszania zmian, bo umożliwia nam to szybkie zlokalizowanie miejsca, w którym chcielibyście ją wprowadzić. Jeżeli natomiast pomysł czy sugestia dotyczy całej platformy lub jest bardziej ogólna - ślijcie ją śmiało na pomoc@etutor.pl.

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź