ZALOGUJ SIĘ

Angielskie wyrażenia z 'and' - nowe wideo

15.02.2021

Powrót do listy wpisów

Często dzieje się tak, że dwa angielskie słowa, proste i dobrze znane, po połączeniu spójnikiem and zupełnie zmieniają swoje znaczenie. Jak sobie z tym poradzić? Nie pozostaje nic innego, jak tylko nauczyć się tak powstałych wyrażeń. Pomoże Wam w tym najnowszy odcinek na naszym kanale YouTube.

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś nie zrozumieć jakiejś wypowiedzi w języku angielskim, mimo że każde zawarte w niej słowo brzmiało znajomo. Cóż, w matematyce dwa plus dwa to cztery, jednak w języku angielskim nie zawsze możemy kierować się tą zasadą. Suma znaczeń dwóch lub trzech słów, z których składa się dane wyrażenie nie musi być tożsama z jego faktycznym tłumaczeniem.

Przekonasz się o tym, oglądając nasz najnowszy filmik, w którym Zosia opowiada o angielskich wyrażeniach z and. Obejrzyj go koniecznie, bo można spotkać się z nimi naprawdę często! Obiecujmy, że wyjdziesz z tego cało i zdrowo (safe and sound ), z łatwością przyswoisz nowe zwroty i będziesz mieć już święty spokój (peace and quiet ).

Na naszym kanale YouTube możesz oczywiście nauczyć się o wiele więcej! Kliknij i dowiedz się: 

Zachęcamy do subskrypcji kanału, bo regularnie wrzucamy tam wideo z praktyczną wiedzą o języku angielskim :)

Kliknij i bądź na bieżąco

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Hej, chcesz coś z eTutora?Złap rabat -40% na kurs angielskiego!SPRAWDŹ >>Zamknij