ZALOGUJ SIĘ

Much, many, a lot of i inne określenia ilości - obejrzyj

19.01.2021

Powrót do listy wpisów

Jeśli rzeczowniki policzalne i niepoliczalne oraz much, many, a także inne określenia ilości w języku angielskim są dla Ciebie niezrozumiałe - obejrzyj koniecznie nasz najnowszy filmik.

Many apples czy a lot of apples? A może obie propozycje są poprawne? Zosia rozwieje wszystkie wątpliwości i wyjaśni, kiedy i jak poprawnie używać much, many, a few oraz kilku innych słów, które przydadzą się, kiedy chcesz powiedzieć po angielsku, że masz czgoś mało albo trochę. 

Much, many czy a lot of - jak używać

Oprócz “twardej” wiedzy w filmiku czeka na Ciebie całkiem sporo praktyki - oprócz zdań przykłaodywych znajdziesz w nim wiele fragmentów z popularnych piosenek i filmów. 

Pamiętaj, że zawsze możesz kliknąć pauzę i powtarzać zdania za Zosią lub przeczytać na głos transkrypcję piosenki czy dialogów w filmie. To świetna forma ćwiczenia angielskiego! 

Oglądaj, ucz się i sprawdzaj 

W opisie filmu znajdziesz linki do konkretnych lekcji i ćwiczeń w naszym kursie, gdzie przetestujesz swoją wiedzę. 

Nie zwlekaj - oglądaj! Jeśli masz zaległości, nadrób je koniecznie i obejrzyj poprzednie wideo na naszym kanale: o czasach Present Simpe i Present Continuous, o see, look oraz watch, a także o tym, jak uczyć się języka obcego na własną rękę. 

Po jeszcze więcej teorii i przykładów, możesz sięgnąć do naszego wpisu poświęconego właśnie określeniem ilości w angielskim.

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Hej, chcesz coś z eTutora?Złap rabat -40% na kurs angielskiego!SPRAWDŹ >>Zamknij