ZALOGUJ SIĘ

4 sposoby na spędzenie sylwestrowej nocy

31.12.2018

Powrót do listy wpisów

Przyjęło się, że w Sylwestra się świętuje. Jedni uwielbiają tę tradycję, inni nie rozumieją, jak można cieszyć się z tego, że minął kolejny rok i jesteśmy coraz starsi. Jak w takim razie spędzić sylwestrową noc?
 

3... 2...1… Happy New Year!  Odliczamy sekundy do północy, by wystrzelić korki szampana, a zaraz po tym złożyć życzenia rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Później wracamy na parkiet i bawimy się do białego rana. Możemy też spędzić sylwestra (New Year's Eve ) w domowym zaciszu - zaszyć się pod kocem i poczytać dobrą książkę lub obejrzeć film. Sposobów jest wiele.

1. W domowym zaciszu, ale na pewno nie cicho 

Niektórzy twierdzą, że nie ma lepszej imprezy od domówki (house party ). Trzeba przyznać, że coś w tym jest. Zapraszasz gromadkę przyjaciół, z którymi uwielbiasz spędzać czas i wiesz, że w ich towarzystwie świetna zabawa jest gwarantowana. Rozmawiacie, żartujecie i śmiejecie się do łez. Gracie w gry towarzyskie albo organizujecie karaoke (karaoke ). Gdyby nie był to sylwester, sąsiedzi mogliby nie zaakceptować tak głośnych wokalnych popisów, chyba że są bardzo wyrozumiali. Wtedy mogą nawet pośpiewać z Wami!

A house party with karaoke sounds like the perfect plan for tonight. 
Domówka z karaoke brzmi jak idealny plan na dzisiejszą noc. 

2. W blasku reflektorów i cekinów

Ostatni dzień (a właściwie noc) roku to często jedyna okazja na... bal! Taki w pięknie udekorowanej sali, z kolorowymi światłami i muzyką, która sama podrywa do tańca i absolutnie nikt - nawet najbardziej nieporadni tancerze - nie ma oporów przed wyjściem na parkiet (dance floor ). Kobiece kreacje błyszczą (glitter ) w świetle, sypie się brokat i cekiny. Panowie po toaście wrzucają na luz, ściągają krawaty i podwijają rękawy koszul. Wiadomo przecież, że najlepsi schodzą z parkietu ostatni.

Look at her dancing! She is definitely the queen of the dance floor. 
Spójrz, jak ona tańczy! Zdecydowanie jest królową parkietu. 

3. Na biało i w butach narciarskich

Stary rok można pożegnać hucznie, na przykład strumieniami szampana i fajerwerkami, albo nieco bardziej spokojnie, ale za to aktywnie, czyli na stoku narciarskim (ski slope ). Dookoła biało, na niebie gwiazdy, a tuż po północy (midnight ) składanie życzeń i wspólny zjazd ze stoku, by w ten sposób przywitać kolejny rok. Widoki w górach są fantastyczne, ale całą magię takiego noworocznego wypadu poza miasto mogą niestety popsuć tłumy turystów (takich jak my). To jedne z najbardziej obleganych dni w roku, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i być przygotowanym na kolejki. 

At midnight we wished each other a Happy New Year on the ski slope.
O północy złożyliśmy sobie życzenia Szczęśliwego Nowego Roku na stoku narciarskim. 

4. Na naleśnika

Dla tych, którzy nie przepadają za głośną muzyką, tłumem, tańcem i białym szaleństwem, albo po prostu wyjątkowo nie mają na nie w tym roku ochoty, mamy alternatywę. Przepis jest stosunkowo prosty: kawałek ciepłego koca, kilka miękkich poduszek, garść dobrych filmów i szampana (champagne ) - tak na oko, aby było w sam raz (jak w babcinych przepisach kulinarnych). Tak przygotowany wieczór sylwestrowy przed telewizorem (in front of the television ) powinien być udany.  

My plans for New Year’s Eve? I’m going to wrap myself in a blanket, watch movies and drink champagne at home. 
Moje plany na sylwestra? Zamierzam owinąć się kocem, oglądać filmy i pić szampana w domu. 


Aż się prosi, by dodać piątą propozycję - spędzić sylwestra z językiem angielskim. Just kidding  - odpocznijcie i świetnie się bawcie!
Zerknijcie tylko na słówka poniżej, którą mogą przydać się podczas opowiadania o swoich sylwestrowych planach.  

Warto powtórzyć:

Szczęśliwego Nowego Roku! - Happy New Year!
sylwester - New Year's Eve
domówka - house party
karaoke - karaoke
parkiet - dance floor
błyszczeć, brokat - glitter
stok narciarski - ski slope
północ - midnight
szampan - champagne
przed telewizorem - in front of the television

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Hej, chcesz coś z eTutora?Złap rabat -40% na kurs angielskiego!SPRAWDŹ >>Zamknij