ZALOGUJ SIĘ

Jesień po angielsku. Przydatne słówka

09.10.2018

Powrót do listy wpisów

Ile znasz osób, dla których jesień (autumn ) jest ulubioną porą roku? Pewnie niewiele. Jednak czy tego chcemy, czy nie lato dobiega końca, poranki stają się chłodne i mgliste (foggy ), a słońce zachodzi coraz wcześniej. Poznaj kilka angielskich słów, które doskonale opisują jesień.
 

Gdy zbliża się jesień, nie pozostaje nam nic innego niż mieć nadzieję, że aura będzie łaskawa i nastąpi okres przyjemnej, ciepłej i suchej pogody, czyli złota jesień (Indian summer ). Można wtedy pójść na spacer do parku i z przyjemnością podziwiać wielobarwne liście klonu (maple tree ) i dębu (oak ).

Aneiglskie słówka związane z jesienią

Wcale nie musimy siedzieć w domu! Wystarczy założyć płaszcz przeciwdeszczowy (raincoat ), wziąć do ręki parasol i zaopatrzyć się w kalosze (wellington ). Tak przygotowani możemy ruszyć w teren zbierać kasztany (chestnut ), żołędzie (acorn ) albo grzyby. Pamiętajmy jednak, by trzymać się z dala od tych trujących!

Jeżeli jednak leje jak z cebra (it's raining cats and dogs ) i naprawdę nie mamy ochoty wychodzić na zewnątrz, możemy zaszyć się w przytulnym (cosy ) pokoju i usiąść przy kominku, w którym przyjemnie trzaska ogień. Kominka brak? Nic straconego. Wprowadźmy się w jesienny klimat, zapalając aromatyczną świeczkę lub lampki. Gotowe? Pozostaje nam tylko owinąć się (wrap oneself up ) kocem, usiąść w ulubionym fotelu, rozgrzać się filiżanką gorącej czekolady i… wykonać lekcję specjalną pełną jesiennych słówek i praktycznych idiomów. Jest dostępna tylko do jutra!

To warto powtórzyć:

jesień – autumn
mglisty – foggy
złota jesień – Indian summer
klon – maple tree
dąb – oak
płaszcz przeciwdeszczowy – raincoat
kalosz – wellington
kasztan – chestnut
żółądź – acorn
leje jak z cebra – it’s raining cats and dogs
przytulny – cosy
owinąć się – wrap oneself up

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

Hej, chcesz coś z eTutora?Złap rabat -40% na kurs angielskiego!SPRAWDŹ >>Zamknij