ZALOGUJ SIĘ

Aktualizacja poziomu B2

22.03.2018

Powrót do listy wpisów

Chcemy poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem, że w ciągu 2-3 tygodni planujemy odświeżyć materiały na poziomie B2. Aktualizacja będzie przebiegać tak, jak w przypadku poprzednich poziomów i wiąże się to z dużą ilością zmian w środku kursu.

Jakie dokładnie zmiany planujemy?

- Usystematyzowanie liczby lekcji w tematach

Każdy temat będzie zawierał 3 piętnastominutowe lekcje, co zachęci do nauki i ułatwi utrzymanie równego jej rytmu.

- Ujednolicenie lekcji pod względem zakresów tematycznych

Chcąc, by każdy temat miał 3 lekcje, przeanalizowaliśmy materiały zawarte na poziomie B2. Z dostępnych obecnie tematów udało nam się wyodrębnić 16 jednostek tematycznych, których zakres pokrywał się z odświeżonymi tematami na niższych poziomach oraz 10, które udało się nam połączyć w 5 tematów. Oznacza to, że zostało nam miejsce na zupełnie nowe, świeże 21 tematów, np. "Na wsi" i "Gospodarstwo rolne" zostały połączone w jeden temat, dzięki czemu pojawił się nowy temat “Humor”. Co ważne, żaden z zakresów tematycznych z obecnej wersji kursu nie zostanie usunięty, a jedynie przeniesiony lub połączony z innym, podobnym mu, i zaktualizowany.

- Dodanie 21 całkowicie nowych tematów i aż 86 nowych lekcji

Dzięki wyżej opisanym zabiegom zrobiliśmy miejsce na aż 63 nowych lekcji (po 3 na nowy temat). Dodatkowo w tematach, dotychczas zawierających 2 lekcje, również pojawi się nowa lekcja - w ten sposób w sumie planujemy dodać aż 86 całkowicie nowych lekcji. Zostaną one oznaczone na spisie tematów oraz w pojedynczym temacie, abyście od razu wiedzieli, które tematy i lekcje są całkowicie nowe.

Podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji, wdrożymy szereg mniejszych zmian:

- odświeżenie zdań przykładowych w zaktualizowanych notatkach gramatycznych

- zrewidowanie słownictwa na tym poziomie zaawansowania oraz zapewnienie przystępnej ilości słownictwa w każdej lekcji

- dodanie nowych elementów: zagadnień gramatycznych, notatek językowych i zdjęć

- dodanie nowych dialogów oraz czytanek dopasowanych do nowego zakresu tematycznego.

Ważna informacja: zmiany będą miały wpływ na Wasze postępy w nauce.

Z każdą kolejną aktualizacją staramy się informować Was o tym z jeszcze większym wyprzedzeniem. Postępy, które osiągniecie do momentu zmian jak zawsze zostaną “zamrożone” i będą widoczne w spisie tematów poziomu B2 (spis tematów). Podobnie z oznaczeniem wykonanego testu oraz liczbą lekcji w temacie. Po wejściu w wykonane lekcje postępy zostaną przeliczone na nowo (spadną), sama aktualizacja widoku w spisie tematów nastąpi jednak po wejściu w dowolną lekcję z danego tematu i wykonaniu minimum jednego ćwiczenia. Wtedy również zniknie oznaczenie wykonanego testu.

Dlaczego tak to zadziała? Każdy temat i każda lekcja zostaną skrupulatnie przez nas zaktualizowane i chociaż te zmiany mogą być niewielkie, każdą zmianę (w tym aktualizację) nasz system odnotowuje jako nowy materiał, dlatego przeliczy postępy jeszcze raz. Natomiast testy zresetują się, ponieważ nie będą uwzględniały nowych materiałów. Nowe testy do wykonania zostaną dodane do lekcji w ciągu dwóch dni od wdrożenia aktualizacji.

Ponowne wykonanie zaktualizowanej lekcji nie będzie się wiązało z naliczaniem dodatkowych monet. Inaczej sytuacja wygląda jednak w przypadku lekcji oznaczonych jako nowe (86 lekcji) - są to w pełni nowe lekcje, dlatego za ich wykonanie system nagrodzi Was monetami. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy Was do powrotu do zagadnień z poziomu B2 i odkrywania nowości, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Na bieżąco będziemy przypominać o planowanych zmianach.

Pamiętajcie, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wdrożonych zmian, jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapraszamy do kontaktu.

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź