ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Profil użytkownika i cele nauki w nowej odsłonie

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Oddajemy w Wasze ręce nowy Profil użytkownika. Chcemy, aby był intuicyjny, czytelny i pomocny na Waszej drodze do świetnej znajomości języka. Sprawdźcie koniecznie, jak prezentuje się w nowej odsłonie.

👨‍🚀 Co zmieniło się na Profilu

▪️ Profil przeszedł graficzne odświeżenie. Jest bardziej czytelny i przejrzysty, dzięki czemu z łatwością zlokalizujecie istotne narzędzia i funkcjonalności. Zmiany objęły cele tygodniowe, sekcję z osiągnięciami i blogiem. Dodaliśmy także dwa całkowicie nowe segmenty, Aktywność i Moje rekordy, dzięki którym możecie śledzić swoje postępy w nauce. Zmieniła się także nawigacja - w wersji desktopowej wprowadziliśmy niewielkie zmiany na górnej belce, a w aplikacji mobilnej dodaliśmy pasek nawigacyjny na dole ekranu.
▪️ Obszerne info o nowym Profilu znajdziecie na naszym blogu: https://www.etutor.pl/blog/509/Profil_uzytkownika_i_cele_nauki_w_nowej_odslonie.html. Tutaj przedstawiliśmy jedynie najistotniejsze fakty.

🎯 Cele tygodniowe i nowa sekcja Aktywność

▪️ Od teraz macie do wyboru 3 cele nauki - Spokojny, Optymalny i Intensywny - oraz cel Po swojemu, który możecie dostosować do swoich preferencji. Cele możecie zmieniać lub edytować, klikając w ikonkę w prawym górnym rogu segmentu z celami.
▪️ Co ważne, nie możecie nie mieć ustawionego tygodniowego celu nauki. Nowi członkowie naszej eTutorowej rodziny zobaczą na swoim profilu domyślnie ustawiony cel Optymalny. Wszyscy dotychczasowi eTutorowicze (zarejestrowani przed 22.02.2023) mają przypisany cel Po swojemu.
▪️ Dodaliśmy nową sekcję Aktywność. Płomień, widoczny przy dacie, oznacza, że tego dnia się logowaliście. Pojawi się również jeśli skorzystacie z powrotu do przeszłości. Zielona kropka oznacza, że wykonaliście wszystkie zaplanowane na dany dzień powtórki (nowe elementy, te w nawiasie, są pomijane). Jeżeli nie mieliście zaplanowanych powtórek, a uczyliście się w inny sposób, kropka także się pojawi.
▪️ Dotychczasowym Użytkownikom aktywność na platformie zlicza się od 6 lutego 2023. Możecie to sprawdzić, przeklikując tygodnie wstecz, za pomocą strzałek.

🏆 Moje rekordy

Kolejny nowy segment, który prezentuje Wasze rekordowe osiągnięcia w eTutorze. Możecie sprawdzić, jaki jest Wasz rekord wykonanych lekcji, powtórek i minut spędzonych na nauce. Wszystkie dane zliczają się w ujęciu tygodniowym.

🗺️ Nowa nawigacja

▪️ Informacje o monetach i day streaku znajdziecie teraz na górnej belce zarówno na desktopie, jak i na mobile. Wprowadziliśmy też kosmetyczne zmiany w sposobie wyświetlania liczby powtórek. Więcej o tym przeczytacie we wspomnianym wpisie na blogu.
▪️ Największą nowością jest pasek nawigacyjny na dole ekranu. Są na nim lekcje, powtórki, gry językowe oraz profil (Użytkownicy biznesowi widzą też “Strefę firmy”). Dostęp do najważniejszych miejsc w serwisie macie teraz na wyciągnięcie ręki.

🔸 Jeszcze więcej zmian

▪️ Zmiany objęły także awatar. Znajdziecie pod nim imię, nazwisko i rangę, a także ikonkę aparatu, która umożliwia szybki wybór i edycję zdjęcia profilowego.
▪️ Udoskonaliliśmy również sekcję z blogiem, która od teraz jest widoczna także w wersji mobile.
▪️ Segment Nauka to teraz Następna lekcja, ale działa tak, jak do tej pory, czyli przenosi do przerwanej ostatnio lekcji lub do następnej.

Mamy nadzieję, że nauka z eTutorem będzie jeszcze prostsza i przyjemniejsza, a nowy profil okaże się superintuicyjnym centrum dowodzenia!

📒 Jeżeli cokolwiek jest dla Was niejasne - zajrzyjcie na blog: https://www.etutor.pl/blog/509/Profil_uzytkownika_i_cele_nauki_w_nowej_odslonie.html

✉️ Wszelkie sugestie związane z Profilem są również mile widziane - piszcie na [...]@etutor.pl.
Kasia_el
Pracownik eTutor
abmmichal - staram nie skupiać się na nowościach. tak jakby ich nie było.

jeśli zmiany są intuicyjne to będę korzystał z dobrych nowości intuicyjnie!! bez rewolucji i blokad.
- rok temu zmieniany: rok temu
Asterwr - Dlaczego cel tygodniowy jeśli chodzi o ilość lekcji wyzerował mi się w 24 godziny. Wczoraj zrobiłam 4 lekcje i system mi je zarejestrował. Dziś weszłam w profil i widzę 0 lekcji. O co chodzi? Pracuję w trybie intensywnym. - rok temu
darkobo - @Asterwr - może dlatego, że dzisiaj jest poniedziałek, czyli nowy tydzień? - rok temu
marta.kopa - Cel tygodniowy jest liczony od poniedziałku do niedzieli - zatem wczorajsze lekcje były zaliczone do tygodnia 27.02-5.03.
Dzisiaj zaczęliśmy nowy tydzień i kolejny cel tygodniowy (6-12.03).
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

A czy można jakoś wrócić do poprzedniej wersji? Przyzwyczaiłam się do niej, była funkcjonalna, czytelna, intuicyjna i prosta. Jak kupowałam abonament, myślałam, że kupuję tamtą wersję. Nie lubię zmian, denerwują mnie i wybijają z rytmu.
L
lechatgris
adrianna.wu - Nie ma możliwości powrotu do poprzedniego widoku platformy. Jak powiedział Heraklit z Efezu "Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana". Staramy się wprowadzać pomocne usprawnienia, jednak zdajemy sobie sprawę, że zetknięcie się ze zmianą, jest trudne. Mamy nadzieję, że z czasem przyzwyczaisz się do tej wersji i ją polubisz :) - rok temu
lechatgris - Tymczasem: "lepsze jest wrogiem dobrego". Każdy ma swoje upodobania, ja zawsze pozostanę niechętna zmianom (jestem pod tym względem jak Pat ze Srebrnego Gaju, jeśli ktoś zna tę książkę dla dzieci :)). I np. wciąż nie wybaczyłam zmiany Duolingo, chociaż już minęło kilka miesięcy. ;) Zamiast zmieniania tego, co dobre, wolę wprowadzanie tego, czego jeszcze nie było: rozbudowanie słowników, dodanie głośników z wymową, nowa aplikacja ze słownikiem (myślę tu głównie o francuskim, takie sugestie ;)). Ale sama złość (uwidoczniona we wczorajszych komentarzach) już mi przeszła, i już nie gryzę. :) - rok temu
abmmichal - podoba mi się odwołanie do Pat. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej, nowy wygląd aplikacji na telefonie jest faktycznie świetny! Mam jednak sugestię: byłoby lepiej, gdyby dolny pasek (lekcje, pwtórki, gry, profil wraz z niebieskim kółkiem z plusem) chowały się na czas pisania. Przez to że jest, trzeba wychodzić z klawiatury żeby podczas powtórek dostać podpowiedź, a teraz pisząc komentarz kółko z plusem przysłania mi pole tekstowe. Poza tym wszystko jest super 🌟
nieadekwatniesara
marta.kopa - Bardzo ciekawa sugestia, dziękujemy, zanotowaliśmy ją.
Na szybko działamy nad ukryciem paska z nawigacją w powtórkach i na forum, ale w dłuższej perspektywie zaproponujemy inne rozwiązanie.
- rok temu zmieniany: rok temu
marta.kopa - EDIT: zmiana z klawiaturą już pojawiła się na platformie - zachęcamy do testów. - rok temu
darkobo - I jest lepiej 😃 - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pewna sugestia pojawiła się już tutaj: https://www.etutor.pl/forum/thread/1559605-Przewijanie_ekranu_w_powtorkach.html, zanim pojawił się ten wątek.

Może na przyszłość warto byłoby najpierw tworzyć wątek zapowiadający zmianę, a dopiero później ją wprowadzać, bo robi się trochę zamieszania.
darkobo
rok temuzmieniany: rok temu
adrianna.wu - Trzymamy rękę na pulsie, spisujemy Wasze spostrzeżenia.
@darkobo dziękujemy za sugestię :)
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wygląda na to, że niestety mamy techniczny problem z linkami w treści wpisu. Pracujemy nad tym, żeby wyświetlały się poprawnie, ale tymczasem dodajemy tutaj link do wpisu na blogu o nowym Profilu: https://www.etutor.pl/blog/509/Profil_uzytkownika_i_cele_nauki_w_nowej_odslonie.html
Kasia_el
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

BARDZO podoba mi się nowy, odświeżony Profil i wprowadzone zmiany, a w szczególności pasek nawigacyjny na dole, nowa sekcja Aktywność oraz rozliczanie realizacji zaplanowanych celów w systemie poniedziałek-niedziela (poprzedni system, czyli 7 ostatnich dni, mniej mi się podobał). Nie przeszkadza mi, że na pasku nie widać całkowitej ilości powtórek, bo wystarczy kliknąć w hamburgera (jedno kliknięcie i wszystko widać, bez grzebania w statystykach :)).
dhuode
londynwarszawianka - Zmiany i szata graficzna na plus. Bardziej dynamicznie, przejrzyscie i kolorowo. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy jest jakaś możliwość modyfikacji strony głównej - czy jest możliwość wyłączenia paska _moje rekordy - żeby się wcale nie wyświetlał - do niczego nie jest mi to potrzebne - jestem osobą starszą wiekiem i już nie chcę osiągać żadnych rekordów - wszystkie rekordy już osiągnęłam - teraz tylko chcę pracować z ciekawymi lekcjami.
G
gosia369
marta.kopa - Nie ma możliwości edycji strony profilu - my tutaj wyświetlimy to, co już udało Ci się osiągnąć ;) Zatem wszystkie Twoje rekordy już tam są - nie musisz ich pobijać. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy można przywrócić wyświetlanie w Profilu użytkownika liczby dni nauki z rzędu? W poprzedniej wersji interfejsu te informacje były wyświetlane przy awatarze, teraz już nie. Na belce u góry strony jest wprawdzie licznik pokazujący dni nauki z rzędu, niestety po przekroczeniu 1000 stał się bezużyteczny, bo pokazuje już tylko 999+. Nie było to wielkim problemem skoro te informacje wyświetlano w Profilu, ale gdzie ich teraz szukać?
A
adalbertro
rok temuzmieniany: rok temu
marta.kopa - Dziękujemy za komentarz - nie planujemy przywracać wyświetlania liczby dni nauki z rzędu pod awatarem, bo wracamy do punktu wyjścia, gdzie te zmienne są powielane. Planujemy jednak dodać dokładną liczbę dni w Coins markecie, zatem wystarczy, że klikniesz na mobile w 999+ dni nauki z rzędu (wow 1407 dni to imponujący wynik - gratulujemy!) w dowolnym miejscu na platformie i tam znajdziesz dokładną liczbę - już pracujemy nad tym. - rok temu zmieniany: rok temu
darkobo - Małe sprostowanie: w przeglądarce też się wyświetla 999+ na górnym pasku i tak było chyba odkąd przekroczyłem liczbę 1000 dni w serwisie.
Nie potrafię znaleźć miejsca, w którym mógłbym znaleźć dokładną liczbę dni w serwisie. Faktycznie, w profilu już jej niema.
- rok temu zmieniany: rok temu
marta.kopa - Limitów na górnej belce nie zmienialiśmy, zatem dalej na mobile jest widoczne max 999+ (w aplikacji oraz w przeglądarce na mobile), a na desktopie widać dokładną. - rok temu zmieniany: rok temu
darkobo - To ja mam chyba inny desktop. - rok temu
marta.kopa - Darkobo masz rację! Myślę o monetach, a piszę o dniach nauki z rzędu ;( Limity na górej belce to niezmiennie: monety 9999+ day streak 999+ wiadomości 99+. Dokładną liczbę monet przy większych wartościach można sprawdzić w sklepie, to samo chcemy dodać w przypadku dni nauki z rzędu. - rok temu zmieniany: rok temu
marta.kopa - Zmiana jest już widoczna w sklepie. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry. Poprzednia wersja bardziej mi odpowiadala. Z tego co przeczytałem nie ma możliwości powrotu do niej. A szkoda. Napisala pani cytat że zmiany są nieuniknione. No cóż będę poszukiwał platformy która mi podpasuje.
A abonament u was niech wykupi starożytny filozof o którym pani wspomniała .
spider397
adrianna.wu - @spider397 przykro nam, że zmiany przez nas wprowadzone nie spełniają Twoich oczekiwań. Utrzymanie kilku widoków tej samej strony jest niewydajne, zachęcamy do zgłaszania uwag na adres [...]@etutor.pl. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zielona kropka oznaczająca zrobienie powtórek zaplanowanych na dany dzień.

Zalogowałem się do eTutora po północy, i nie było jeszcze zaplanowanych powtórek na ten dzień, natomiast pojawiła się zielona kropka. Potem rano zalogowałem się, i już są wyznaczone na dzisiajszy dzień powtórki - ale dalej jest zielona kropka oznaczająca ukończenie powtórek z danego dnia. To sprawa dla ekipy inoformatyków eTutor.
Marcin48
adrianna.wu - @Marcin48 dziękujemy za informację, przekazałam ją do odpowiedniego działu - przyjrzymy się tej kwestii 🕵️‍♂️ - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki