ZALOGUJ SIĘ

Używanie słów could, may i can

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
w powtórkach jest pytanie: Czy mogę otworzyć okno? Odpowiedź brzmi: May I... , Can I... lub Could I open the window? Dlaczego nie można używać zamiennie may, can i could. Prawidłowa odpowiedź zawsze jest strzelaniem w poprawny zwrot.
E
edka2sklodowska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć,

co do powtórek to system wymaga wpisania takich samych znaków (np. wyłącznie skróconych/pełnych form) jakie są zawarte w zdaniu wyjściowym (czyli w kluczu odpowiedzi). Niestety, nie ma możliwości wprowadzenia więcej niż jednego wariantu odpowiedzi, dlatego odpowiedzi z innym czasownikiem modalnym są uznawane jako błędne.

Czy mogę prosić o wskazanie, z którego miejsca w kursie dodała sobie Pani to zdanie do powtórek? (Czy była to lekcja 36 z poziomu A1?)

Zachęcam do korzystania z opcji "Zgłoś sugestię" w zgłaszaniu takich problemów :)
klaudia.dol
Pracownik eTutor
edka2sklodowska - tak, lekcja 36 A1. chodzi o to, że w powtórkach nie można rozróżnić pytania. w każdym z 3 wariantów could, may, can, system pyta po prostu" czy mógłbym otworzyć okno". - 5 lat temu
klaudia.dol - Z racji tego, że zdania "Could I open the window?" oraz "May I open the window?" należą do grzecznościowych i przetłumaczymy je tak samo, czyli "Czy mógłbym otworzyć okno?", połączyłam je w jedno wyrażenie na liście słówek. Teraz już nie powinno być problemów w podaniu poprawnej odpowiedzi, ponieważ system zaliczy zarówno czasownik "may" jak i "could". Tutaj link do poprawionego zadania: https://www.etutor.pl/lessons/en/a1/36/1/39102?action=setDoneNow&lessonPageId=38474

Co do zdania "Can I open the window?", jest ono mniej uprzejme, dlatego je przetłumaczymy jako "Czy mogę otworzyć okno?".
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki