ZALOGUJ SIĘ

czy zawsze określenie miejsca czasu jest po podmiocie?

zmodyfikowany: 13 lat temu
Czy zawsze i wszystkie określenia czasu stawiamy zaraz po podmiocie??
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Przysłówki częstotliwości(bo chyba o to chodzi)takie jak: never,always,often,usually,sometimes itp
zajmują pozycję pomiędzy podmiotem a czasownikiem lub po czasowniku modalnym lub pomocniczym.
Betty often wears the same shoes.
He is always late.
I have never been in Glasgow.
I can never remember her name.
dania57
dania57 - przysłówka określające czas takie jak :
jesterday,before,three times a month itp umieszczamy zazwyczaj na końcu zdania.Jeśli chcemy podkreślić ich znaczenie mogą stać na początku zdania.
- 13 lat temu
quantum137 - daniu yesterday ... nie jesterday :-) - 13 lat temu
dania57 - dzięki, ale tak poza tym? - 13 lat temu
quantum137 - Reszta bardzo ładnie :-) - 13 lat temu
Pedro86 - Warto dodać, że jeśli ktoś chce powiedzieć, że jeszcze nigdy nie odwiedził jakiegoś miejsca wtedy brzmi to: "I have never been TO Glasgow". - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć.
Z Danią oczywiście się zgadzam jak najbardziej (+). Ale chciała bym dołożyć swoje trzy grosze bo mam wrażenie że koleżance mgło chodzić jeszcze o coś. Wszystkie przykłady Daniu które podałaś mają okolicznik czasu po podmiocie: Betty , he , I...a ewciam1304 pytała jeszcze czy okolicznik czasu może być przed podmiotem. W podanych przykładach przez Ciebie Daniu nie ale np w zdaniu:

She was walking in the park last night - Ona spacerowała po parku ubiegłej nocy - okolicznik czasu występuje tu po podmiocie
Last night she was walking in the park. - to samo znaczenie , to samo zdanie i okolicznik czasu jest przed podmiotem czyli na samym początku zdania.

Przepraszam że się wtrąciłam. Czyli odpowiedź na pytanie była by : okolicznik czasu w zdaniu nie zawsze musi występować zaraz po podmiocie choć tak najczęściej się dzieje jak możemy wnioskować z odpowiedzi Dani.
Pozdrawiam.
P.S. Proszę mnie sprowadzić na ziemię , jeśli się mylę. Będzie mi się słusznie należało.
L
lepsi1
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
quantum137 - - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - :)Wiem , myślisz że jestem facetem:)Naprawdę tak myślisz....????:) - 13 lat temu
dania57 - Masz rację,to o czy wspominasz zaznaczyłam komentarzem,doczytałam,że przysłówka,które przytoczyłam nazywane są "przysłówkami nieokreślonej częstotliwości"
Ps.i nie masz za co przepraszać
- 13 lat temu
lepsi1 - Daniu dziękuję za wyrozumiałość:) Musiałam przeprosić, za bardzo nie chciałam się wtrącać w Twoją odp. bo uważam że jest super.Pozdrawiam serdecznie.:) - 13 lat temu
quantum137 - - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Zwykła literówka jak każda inna. Gdybym była facetem to na pewno był o tym wiedziała. - 13 lat temu
quantum137 -
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - No dzięki Rafał że usunąłeś mnie ze swoich przyjaciół , nie było to miłe ale jakoś to przełknę. To jest nauczka dla mnie żeby nie ufać każdemu. - 13 lat temu
quantum137 - - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Przynajmniej masz pewność że nie jestem facetem:)Choć musisz się jeszcze zastanowić nad prawdziwością tego co napisane w pierwszej pracy "let mi introduce youself". Gdzie ta prawda... gdzie ta prawda:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Gość - ja tylko zadałam pytanie a tu taka dyskusja się rozwinęła :)
dania57 i lepsi1 dzięki za pomoc. chodziło mi czy może być przed podmiotem
- 13 lat temu
lepsi1 - Może być efciam:) Wyjaśniłyśmy Ci z Danią na czym to polega:) Pozdrawiam. - 13 lat temu
Gość - jeszcze raz dzięki - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki