ZALOGUJ SIĘ

Nowe powtórki vs stare - kolejność podstawienia

tydzień temuostatnia aktywność: tydzień temu
Jestem stosunkowo nowym użytkownikiem więc może ten wątek się już pojawił.
Uczę się nowych lekcji najczęściej rano (świeży, wypoczęty umysł) choć czasu wtedy mam stosunkowo mało. Jest jedna rzecz która strasznie mnie irytuje. Po skończonej lekcji żeby przerobić powtórki z nią związane muszę najpierw przejść przez "stare" przydzielone przez system na dany dzień. Zajmuje to dość dużo czasu który chciałbym przeznaczyć na naukę nowych. Nie mogę zrozumieć dlaczego tak jest. Dlaczego te dwie rzeczy są ze sobą powiązane i to w tej kolejności. O ile nie powinny być rozdzielone to nowe powtórki (w nawiasie) powinny być "podstawiane" jako pierwsze. Każdy ma inny styl nauki tj w jednym podejściu czy w kilku, rano czy popołudniu natomiast takie założenie narzuca w dużej mierze sposób - przerób stare rzeczy nim weźmiesz się za nowe. Może się mylę a może jest na to proste rozwiązanie którego jeszcze nie udało mi się znaleść.
Proszę o pomoc i informację
E
EdytaSzcz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Moim zdaniem nie ma możliwości zmiany tego w ustawieniach. Dla mnie ten system jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo zapobiega nawarstwianiu się zbyt dużej ilości powtórek jeżeli nie uporałam się jeszcze ze starymi. Zresztą zazwyczaj wszystkie poradniki/osoby doświadczone w nauce języków rekomendują najpierw powtarzanie "starego" materiału, a dopiero potem dorzucanie nowego. Czasem jest tak, że po wykonaniu powtórek już nie ma czasu/sił na nowy materiał. Rozumiem, że nie jest to system, który Ci odpowiada i że u Ciebie sprawdza się inne podejście, wydaje mi się jednak, że nie zmienisz tego w ustawieniach.
dhuode

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Tak, jak napisała dhuode, nie ma możliwości zmiany kolejności wykonywania powtórek w ustawieniach.
System powtórek oparty jest na teorii tzw. krzywej zapominania i algorytm, na podstawie udzielonej sobie oceny (i historii oceniania) wyznacza termin kolejnej powtórki. Dlatego powtórkę powinno "przerobić" się wtedy, kiedy została wyznaczona przez algorytm.
Nowe elementy, aby weszły do systemu, muszą przedtem zostać przynajmniej raz ocenione. Tak to działa.
Gdybyś pomijała powtórki elementów już znajdujących się w systemie i od razu przechodziła do tych nowo dodanych, cała teoria nauki wzięłaby w łeb (mogłoby się okazać, że po przerobieniu nowych elementów nie miałabyś już czasu, albo nie chciałoby ci się powtarzać "starych" elementów i w efekcie nie powtarzałabyś elementów w terminach wyznaczonych przez algorytm).
"Regularne wykonywanie powtórek znacznie poprawi skuteczność Twojej nauki. eTutor wykorzystuje algorytm rozplanowujący powtórki oparty o najnowsze badania naukowe. System na podstawie wystawianych ocen wylicza optymalne odstępy czasowe między kolejnymi powtórkami - tak abyś osiągnął jak najlepsze efekty nauki." - pierwszy slajd tutorialu: https://www.etutor.pl/repetitions?tutorial
Więcej o powtórkach: https://www.etutor.pl/help/repetitions
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki