ZALOGUJ SIĘ

Fiszki eTutor - czy to dobry sposób na wspomaganie procesu nauki?

4 miesiące temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
Witam :-)
Czy ktoś drukuje sobie z pewnych partii materiału fiszki eTutor? Teraz zobaczyłem, że jest taka opcja, ale zastanawiam się, kiedy byłoby sensowne wydrukować sobie fiszki i z jakiego zakresu materiału.

Zapraszam do wymiany doświadczeń w tym zakresie. Szczególnie interesuje mnie, czy wspomaganie nauki fiszkami jest efektywne i rzeczywiście pomaga.

Pozdrawiam :-)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

niestety jak się okazuje fiszki to coraz gorszy sposób nauki. najskuteczniej uczymy się na pełnych zdaniach, co etutor akurat robi dosc słabo. zdania często są trudniejsze od samych słów co jest ok, ale do pewnej granicy. niestety tutaj przykładów zdań jest mało do słówka. nie da się rozwinąć skrzydeł.

zdania w różnych konbinacjach daje duolingo, ale to ten stronka dobra wyłącznie do nauki podstaw. etutor jest dobry pod kątem zrozumienia zasad i gramatyki. Natomiast przespał zmiany w aplikacjach pod kątem nauki słówek i obecnie jest dosc siermiężny.

Fiszek nie używam. są niewygodne.
Paveu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja korzystam z fiszek dość dużo i są one dla mnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi do nauki. Nie korzystam z gotowych fiszek z eTutora, robię swoje własne (papierowe + wspomagam się aplikacją Anki) - unikam pojedynczych wyrazów, ale też rzadko wpisuję całe zdania (zazwyczaj jako przykład zastosowania); zazwyczaj są to 2/3 wyrazowe wyrażenia, z których można później budować całe zdania.
dhuode

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie korzystam. Kiedyś próbowałem, ale mi nie przypasowało. Mogą być przydatne gdy nie masz dostępu do internetu.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

na quizlet jest masa fiszek już gotowych przez innych ludzi i strona jest w pełni darmowa :)
W
wfiebig
Paveu - quizlet juz chyba nie jest darmowy. wprowadził jakieś limity. - 4 miesiące temu
nikus1166 - nie polecam quzlet.
Bez premium nie mamy dostepu do zadnych wartosciowych zestawow fiszek.
Zdecydowanie wole przerobic sobie zestaw slowek etutor i ewentualnie zrobic sobie dodatkowy zestaw powtorek specjalnych
- 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

nie używam fiszek. Kiedyś próbowałam ale nie pasują mi, wydały mi się zbyt niewygodne. System powtórek bardziej mi odpowiada.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Widzę, że większość użytkowników jest przeciwko fiszkom. Na razie ja też ich nie używam. Wiem dobrze, że powtórki generowane przez system eTutor to znacznie lepsze rozwiązanie. Jednak myślę sobie, że fiszki mogłyby być pewnym uzupełnieniem. Chodzi o to, żeby urozmaicać sposoby nauki i nie ślęczeć za długo przed komputerem. Sam nie wiem - co o tym myślicie? Konkretnie chodzi mi o fiszki drukowane z eTutora - bo chyba dobrze, żeby te słówka już były w systemie powtórek, wtedy fiszki są pewnym uzupełnieniem, wzmocnieniem wiedzy. Bo podobno im więcej bodźców w trakcie nauki, tym lepiej. Czyli im więcej sposobów nauki, tym lepiej dla osiągnięcia celu tej nauki, dla zwiększenia kompetencji.
Marcin48
darkobo - Pytanie, czy poza systemem powtórek eTutor będziesz miał czas na fiszki? Jak pisałem wcześniej, jest to dobre rozwiązanie gdy nie możesz być on-line. Ale niezależnie od tego, najlepiej jak sam spróbujesz. Może Ci przypasują. - 4 miesiące temu
Marcin48 - Dużo racji w tym, że może nie starczać już czasu. Jest jednak sentyment do wydrukowanego tekstu... zawsze jakaś odmina od cyfrowego sposobu nauki ;-) - 4 miesiące temu
Barbara.m - Coś w tym jest Marcin. Chociaż ja akurat jestem zwolenniczką drukowania tylko tego co absolutnie musi być wydrukowane :-) Jeden z powodów dlaczego fiszki mi nie pasują.
A w kwestii sentymentu do wydrukowanego tekstu to nie mogę się przekonać do elektronicznego czytania książek. Dla mnie nie ma to jak usiąść w zimowe wieczory pod kocykiem z papierową książką ;-) W tym taką po angielsku.
- 4 miesiące temu zmieniany: 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki