ZALOGUJ SIĘ

jak prawidłowo rozwiązać "złapać autobus"

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Na rysunku mam osoby goniące konkretny autobus.
Podaję odpowiedź "catch the bus" i jest ona nieprawidłowa, test wymaga podania odpowiedzi "catch a bus".
Tylko w przykładach użycia mam poniżej mam:
I had to run to catch the bus.
He crossed the road to catch a bus.

Może ktoś wyjaśnić czy to błąd w moim toku myślenia, czy to problem implementacji tej powtórki?
O
ogr.ogrowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Podobne zagadnienie było wyjaśniane tutaj: https://www.etutor.pl/forum/thread/613408-w_tlumaczeniu_zlapac_autobus_powinno_byc_a_bus_czy_the_bus_..html#unread

Osoby na rysunku gonią jakiś autobus. To, że jest on narysowany, nie oznacza od razu, że jest to konkretny autobus, nawet jeśli będzie widoczny numer linii, albo i numer rejestracyjny. Dla tych osób będzie to "jakiś" autobus. To tak, jak masz na rysunku np. kota, a rysunek będzie podpisany "This is a cat" (takie obrazki częste są na początkowych etapach kursu). Dopiero później "The cat is black" (bo już wiemy, o jakim kocie mówimy.
Ty jak gonisz, to zawsze gonisz konkretny autobus. Ale jak mówisz, że chcesz złapać autobus np. do centrum, to już jest to "jakiś" autobus (I need to catch a bus to the centre).
darkobo
Supergrupa - Darkobo wysłałem do ciebie zaproszenie zaakceptujesz je ? - rok temu
darkobo - Co do zasady nie akceptuję zaproszeń do znajomych na etutor. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Darkobo potwierdzam wszystko się zgadza.


łapać autobus - catch the bus
Supergrupa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Generalnie to zaskoczyło mnie to że w zdaniach obrazujących pod odpowiedzią mam zarówno konstrukcję z "a" jak i z "the", a test jest poprawny tylko odpowiedź z "a", mimo że w zależności od kontekstu (nie określono go w uzupełnieniu pytania) poprawne są obie formy.
O
ogr.ogrowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki