businessman

Wdrożenie platformy

Wdrożenie eTutora jest bezpłatne, nie wymaga obsługi działu HR i wiedzy technicznej.

Eksperci eTutora pomagają pracodawcom i pracownikom HR na każdym etapie korzystania z kursów językowych dla firm. Realizują nieodpłatnie proces przygotowania oraz wdrożenia platformy językowej, w tym także dostosowanie jej do potrzeb firmy. Zapewniają również wsparcie powdrożeniowe – podczas trwania kursów i przez komunikację z kursantami.

Wdrożenie krok po kroku

1

Krok 1 – Ustawienia

Dział HR wybiera strategię wykorzystania platformy – jako obowiązkowe szkolenie z pełnym nadzorem pracodawcy lub jako dodatkowy, nieobowiązkowy benefit pracowniczy. Decyduje, kiedy powinny rozpocząć się zapisy na kursy oraz które osoby muszą mieć uprawnienia administratorów na platformie. W razie potrzeby definiuje też obszary dostosowania platformy do indywidualnych potrzeb firmy.

Wszystkie decyzje są bezpłatnie wdrażane przez ekspertów eTutora.

ustawienia
2

Krok 2 – Komunikacja

Na etapie wdrożenia kluczowa jest komunikacja – zarówno z działem HR, jak i uczestnikami kursów. Od sposobu zaprezentowania platformy zależy sukces projektu mierzony efektywnością nauki.

Dlatego eksperci eTutora spotykają się z pracownikami HR, prezentując im możliwości platformy oraz panelu administracyjnego. A dla kursantów przygotowują inspirujące materiały informacyjne i instruktażowe – na przykład infografiki, plakaty, e-maile i artykuły – które mogą być wykorzystane na intranecie, w newsletterach czy mediach społecznościowych.

komunikacja
3

Krok 3 – Rejestracja i onboarding

Ważnymi elementami komunikacji z pracownikami są: instrukcja rejestracji na platformie i zapisu na kursy, prezentacja korzyści płynących z nauki online, a po rejestracji – onboarding i zapoznanie kursantów z platformą. Dzięki temu osoby zainteresowane kursami językowymi samodzielnie rejestrują i uczą się na platformie online lub w aplikacji. Zapisy na kursy oraz korzystanie z eTutora są łatwe i intuicyjne. W razie potrzeby kursantom pomagają filmy, materiały instruktażowe i eksperci eTutora.

rejestracja
4

Krok 4 – Monitoring i motywowanie

Pracownicy HR mogą w panelu pracodawcy na bieżąco sprawdzać liczbę pracowników zapisanych na kursy. Jeżeli zbyt mało osób zdecydowało się na skorzystanie z platformy, dział HR może przygotować dodatkową komunikację mającą na celu przypomnienie o możliwościach i korzyściach z nauki online.

Narzędzia udostępnione pracodawcom na platformie umożliwiają stały monitoring aktywności, zaangażowania i postępów. Ciekawą formą motywowania pracowników do nauki są konkursy z nagrodami finansowanymi przez eTutora i ich pracodawcę.

motywowanie
Dowiedz się więcej