ZALOGUJ SIĘ

Nauka słówek z obrazkami (Gry językowe) - pomysły i sugestie

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
W zakładce "Gry językowe" są trzy rodzaje pracy z obrazkami:

1. Obrazki - nauka ze słuchu: przydałaby się możliwość wyłączenia wyświetlania polskich znaczeń PRZED kliknięciem w rozwiązanie. W ten sposób faktycznie trzeba polegać tylko na słuchu.

2. Obrazki - wpisywanie słów: proponuję wprowadzenie możliwości wyłączenia lektora PRZED wpisaniem rozwiązania, bo inaczej zadanie jest zbyt łatwe. (Wersja audio PO rozwiązaniu jest potrzebna i powinna pozostać! Dlatego nie mogę sobie zwyczajnie ściszyć dźwięku.)

3. Obrazki - dobieranie podpisów: trzy proponowane warianty są zbyt oddalone od siebie znaczeniowo i w pisowni, więc nawet nie znając odpowiedzi, można się jej domyśleć. Tak jest nieco za prosto... Czy odpowiedzi błędne są generowane losowo?
Przykłady:
kończyć studia - graduate / professor / student
katar sienny - heart defect / hay fever / skin cancer

Warianty do wyboru są zlokalizowane zbyt blisko siebie, co prowadzi do kłopotów na urządzeniach z ekranem dotykowym.

Przydałaby się też informacja o ilości elementów obrazkowych dostępnych w aktualnie wybranym trybie, np. "Tylko słówka dodane do powtórek". W moim wypadku obrazki powtarzają się rozczarowująco szybko, zupełnie jakby było ich zbyt mało w puli.

Drodzy współużytkownicy!!
Czy macie jeszcze inne pomysły na informatycznie drobne, ale cenne ulepszenia?
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Moze wieksza ilosc slow z obrazkami. Moja zona bardzo lubi tego typu cwiczenia.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kiedyś w ćwiczeniach ze słówkami, tych w których na jednym obrazku było kilka przedmiotów i trzeba było kliknąć we właściwy po wypowiedzeniu słowa przez lektora, było bodajże po 5 słówek. Teraz w większości przypadków są po 2, czasem 3 (przynajmniej na poziomie B2, który aktualnie powtarzam po aktualizacji). Myślę, że to za mało, regułą powinno być po 5 słówek. Wysiłek umysłowy potrzebny do nauczenia się dwóch słówek z jednego obrazka jest na poziomie dżdżownicy :)
darkobo
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
tlstar - Racja. Im wyższy poziom nauki, tym ćwiczenia (a nie tylko słownictwo i gramatyka) powinny być nieco bardziej rozbudowane. Przecież elementarz I-klasisty znacznie różni się choćby od podręcznika gimnazjalnego. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może to nie sugestia dotycząca gier z obrazkami, ale wiele razy był już wspominany brak przekrojowych ćwiczeń, głównie z gramatyki. A jakby tak dodać takie ćwiczenia, nie wiem, może jako odrębny kurs dostępny np. za monety? Z dużą bazą zadań, może nawet dobieranych losowo, w zależności od wybranego poziomu, albo wybranego zakresu zagadnień? Chętnie bym poćwiczył w ten sposób, a póki co, to mam duuuży nadmiar monet, a na przedłużanie o tydzień kursu mogę je wydawać nie częściej niż co 30 dni ...
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki