ZALOGUJ SIĘ

nauka niemieckiego- w jaki sposob?

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam

Jest ktos kto moglby sie podzielic sposobami na nauke z eTutor?
Czy korzystacie tylko z tego portalu? Czy moze posilkujecie sie
jakimis programami?

A jezeli eTutor to w jaki sposob sie uczycie?

dziekuje i pozdrawiam
S
SEBA2609

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Witam, każdy jest indywidualny i do każdego z osobna trzeba podchodzić do nauki. Na moim przykładzie wiem tylko tyle, że sam etutor mnie nie nauczy języka. Trzeba ćwiczyć dużo po za etutorem, czytanie, pisanie, słuchanie oraz mówienie. Najlepiej skup się na tym co Cię najbardziej interesuje szukaj materiałów w języku, którego się obecnie uczysz. Nie ograniczaj się tylko do wiadomości jakichś krótkich tekstów, ale w miarę dalszych postępów w nauce staraj się wprowadzać stopniowo co raz to dłuższe teksty. Osłuchaj się dużo z tym językiem poprzez różne podcasty, radio, seriale, filmy. Ja osobiście wolę oglądać filmy/seriale bez napisów ponieważ szybciej wyłapuję ze słuchu niż czytając napisy. Na community skype są utworzone np: http://community.skype.com/t5/Language-learning/You-would-like-to-learn-german/m-p/2880057/highlight/true#M148899 oczywiście powinieneś poszukać sobie kogoś odpowiedniego na swój poziom lub kogoś level wyżej ale może Cię irytować to, że ta osoba może znać lepiej język a Ty możesz czuć się ograniczony w pewien sposób.

To tyle z mojej strony osoby która zaczęła na poważnie uczyć się języka od niedawna. Dobrze jakby wypowiedziały się osoby z większym doświadczeniem ode mnie.

Pozdrawiam
R
robert87

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dzieki za podpowiedz
S
SEBA2609

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja niemieckiego uczę się głównie z czasopism Deutsch Perfekt (w kioskach są drogie, ale czasem można je znaleźć na Allegro w dużo niższej cenie). W czasopiśmie są artykuły na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Są też czasopisma Deutsch Aktuell, ale jak dla mnie trochę nudne. Czytając dany artykuł sprawdzam w słowniku diki nieznane mi słowa i w ten sposób uczę się słownictwa z kontekstu. Do tego oglądam filmy na YouTube, słucham niemieckich piosenek, korzystam też z programu Prof. Klaus do nauki słówek i przymierzam się do wykupienia sobie abonamentu na eTutorze (czekam aż będzie więcej materiału). Co jakiś czas jeżdżę na samodzielnie organizowane wycieczki objazdowe po Niemczech i Austrii, aby motywować się do nauki i móc trochę poćwiczyć język. Dla mnie w nauce języka najważniejsza jest motywacja i zorganizowanie sobie nauki w ciekawy sposób.
mniszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki