ZALOGUJ SIĘ

literki z ogonkami

14 lat temu
Witam,

W jaki sposób można w powtórkach (szczególnie dla innych języków, dla własnych list słówek) używać liter, które nie występują w polskim alfabecie? Mam na myśli język hiszpański i takie znaki, jak: a z kreską, i z kreską, e z kreską, n z falką czy też odwrócony wykrzyknik albo znak zapytania.

Dodam, że te znaki są dostępne podczas tworzenia listy słówek (trzeba klikać w przyciski na ekranie), ale nie mogę ich znaleźć w powtórkach. Oczywiście nie używanie ich w powtórkach powoduje zaliczenie odpowiedzi jako błędnej.

Pozdrawiam
J.
J
Jarrett

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Możesz np. na czas powtórek przestawić u siebie w systemie klawiaturę na hiszpańską i wtedy np. a z kreską to będzie Alt + a. Niestety ryzyko jest takie, że może nie zgadzać się układ niektórych innych znaków, np. ,<.>/? itp.
Już gdzieś pisałam też o wklejaniu kodów danej litery albo przeklejaniu (ctrl+c ctrl+v) liter z wzorca ale to dość pracochłonne, już lepiej samemu korygować błędy, kiedy masz zaliczoną złą odpowiedź ale wiesz, że chciałeś tam wpisać właściwą literkę.
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy mogę zatem zgłosić postulat, aby zastosować w powtórkach taki sam mechanizm, jak przy dodawaniu listy słówek...? To byłoby spore uproszczenie :-)
Niemniej jednak dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
J
Jarrett

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podpisuję się pod tym, mi też ułatwiłoby to powtarzanie...
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zawsze można używać ekranowej klawiatury (programu lub wtyczek przeglądarkowych).
Ajdija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki