ZALOGUJ SIĘ

Błąd

14 lat temu
He had a scar along his face.
On miał długą bliznę na twarzy.

Błąd w tłumaczeniu? Moim zdaniem, powyższe zdanie ma być przetłumaczone jako "on miał bliznę wzdłuż lub na twarzy".

Dzięki za odp.
R
renata.ludwinowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

"along" means "wzdłuż lub na"; On miał bliznę wzdłuż twarzy lun on miał bliznę na twarzy;
R
renata.ludwinowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

:))
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam
slowka takie jak school, prison, hospital, university, college, church, bed, work, home
uzywamy bez "the" jezeli mowimy o generalnym ich przeznaczeniu np:
Ken's brother is in prison for robbery.
Joe had an acciden last week. He was taken to hospital. He's still in hospital now. (as a patient)
When I leave school, I want to go to university/college.
Sally' father goes to church every Sunday. (to a religious service)
ale
Ken went to the prison to visit his brother. (He went as a visitor, not as a prisoner.)
Jane has gone to the hospital to visit Joe. She's at the hospital now. (as a visitor)
Excuse me, where is the university, please? (the university buildings)
Some workmen went to the church to repair the roof. (not for a religious service)
pozdrawiam
przepraszam za brak polskich znakow ale "alt" mam zepsuty
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z ciekawostek pozwolę sobie dodać, że jeśli chodzi o "go to bed" to w mowie potocznej "go to bed" znaczy iść spać, natomiast "go to the bed" iść (z kimś) do łóżka (w wiadomym celu).
E
Estiny
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dzieki estiny
ciekawe :)
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tłumaczenie. Warto je znać bo głupio by było pomylić się i użyć tej drugiej wersji zamiast pierwszej rozmawiając ze znajomym. Mogłaby wyniknąć z tego niezręczna sytuacja, nie sądzisz zenstefie?
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A dziękuję. Uczę się powoli, na tyle na ile wolny czas mi pozwala ale staram się systematycznie brnąć do celu.
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

no fajnie:( słownik angielskiego gratis....i owszem! kiedy "kliknę" na jakieś słowo to słownik pojawia się , ale jak wejść bezpośrednio w słownik? pomocy:)
S
szafciaa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

szafcia, albo wejśc na "profil" wtedy słownik jest u dołu strony, albo
zapisac słownik w pasku "ulubione", ja tak zrobiłam, wtedy bez otwierania 'etutur' mozna korzystac ze slownika, który jest świetny, a nawet prześwietny..
acvee

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słownik jest dostępny pod adresem [url=http://www.Diki.pl]www.Diki.pl[/url] (jeśli ktoś woli korzystać z niego w osobnej karcie/oknie przeglądarki)
Aga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki