ZALOGUJ SIĘ

Czy mogę prosić o dokładniejsze wyjaśnienie reguł dotyczących modalnych czasowników posiłkowych?

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
jeżeli czasownikiem modalnym posiłkowym jest m.in "might" bo jego forma się nie zmienia dla żadnej z osób i jest tu objaśnione że nie mogą takie czasowniki występować jako orzeczenie i stawia się je przed orzeczeniem lub/i przed innym czasownikiem posiłkowym, to dlaczego jest takie zdanie: " I might feel better soon", to dlaczego właśnie tu "might" jest orzeczeniem? gdzie tu logika?
asiowe1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W notatce na temat czasowników modalnych, nie jest nigdzie napisane, że w zdaniu "I might feel better soon" "might" jest orzeczeniem. Dlatego nie rozumiem, na czym polega tu problem.
K
k.stencel
asiowe1 - Proszę mi wyjaśnić tą regułę i dać jakieś przykłady, bo się gubię :

Modal auxiliaries, unlike be , have and do , cannot be used as main verbs. Modal auxiliaries are put before the main verb or/and any other auxiliary verb.
- 11 lat temu
k.stencel - Oczywiście chętnie Pani wyjaśnię wszystkie wątpliwości, tylko prosiłabym o doprecyzowanie, jaki jest problem ze zdaniem "I might feel better soon", ponieważ mamy tu czasownik modalny "might", a orzeczeniem jest czasownik "feel". - 11 lat temu
asiowe1 - już rozumiem czyli orzeczenie to "feel" tutaj, to by się zgadzało a inny czasownik modalny oprócz "might" przed którym "might" może wystąpić? - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
k.stencel - Uwaga, aby nie mylić czasowników modalnych z posiłkowymi. "Modal auxiliary" to czasownik modalny, który jest jednocześnie czasownikiem posiłkowym. Jednak nie każdy czasownik posiłkowy jest modalnym, np. w zdaniu "I am going to the shop" czasownikiem posiłkowym (auxiliary verb) jest "am", ponieważ jest to część konstrukcji Present Continuous, a czasownikiem głównym jest tu "go". Zdanie to można przekształcić w "I might be going to the shop" i wtedy mamy tu modalny czasownik posiłkowy "might" oraz czasownik posiłkowy "be". W zdaniu mogą wystąpić dwa czasowniki posiłkowe koło siebie, jednak nie mogą to być czasowniki posiłkowe jednego rodzaju. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
asiowe1 - super i o to mi chodziło pani Kamilo) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.