ZALOGUJ SIĘ

burglary to houses / from houses - jak prawidłowo?

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
1. rozumiem jako kradzież z włamaniem DO domów
2. rozumiem jako kradzież Z domów, w sensie, że ukradziono z mieszkań...

ale jak prawidłowo powinno się używać i czy obie formy są dozwolone?

edit
już piszę dokładniej o co mi chodziło, bo nie podałam przykładu..

w kontekście np. takim: (...) Most crime that is committed around here is theft. Burglary FROM houses, shop lifting and credit card fraud. That sort of thing. (...)

I tu mnie zastanawia użycie "burglary from", bo po polsku myślę, że lepiej pasuje "burglary to" a wcześniej się nie spotkałam z tym...
monisse
monisse - znalazłam jeszcze http://www.timesunion.com/local/article/Teens-charged-with-burglary-from-school-3945746.php

gdzie użyto:
Teens charged with burglary FROM school.
oraz
Three area teens have been arrested in connection with a burglary AT a city elementary school, Troy police said.

WIĘC CHYBA TE 2 UŻYCIA BĘDĄ DOBRE:) dzięki za pomoc, bo o tym drugim "burglary at" nie wiedziałam.
- 11 lat temu
monisse - a to znaleziony przykład na "BURGLARY TO": Middletown Police Arrest Man After Burglary to Home
http://www.ahherald.com/newsbrief-mainmenu-2/law-and-order/14488-middletown-police-arrest-man-after-burglary-to-home
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ja myślę, że ty to trochę źle interpretujesz.
burglary- kradzież z włamaniem, ale wydaje mi się że jako określenie czynu, np.
You are suspected of burglary. (jesteś podejrzany o kradzież z włamaniem), ale:
Someone broke into their apartment last night. (Ktoś włamał się do ich mieszkania ostatniej nocy.)
o ile się nie mylę.
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się z kolegą wacek6713.

W kontekście, jaki Cię interesuje, w słowniku kolokacji
http://oxforddictionary.so8848.com/?q=

znalazłam jedynie "at":

Audio equipment was stolen in a burglary at a house in Main Road.

"Burglary" (rzeczownik) to, jak pisze wacek6713, czyn, dodam: który polega na dwóch czynnościach: break into (+ miejsce) i steal from (+ miejsce).
Pozwolę sobie poszerzyć przykład kolegi:
Someone broke into their apartment last night and stole all the money from the safe.

Edit: Nie wiem, z jakiego źródła pochodzi podany przez Ciebie przykład, ale w słownikach takiego użycia nie znalazłam. :)
askawska
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
monisse - źródło to fragment z jednej z lekcji z kursu collina rose'a, ale pytam Was o to, bo mi to użycie nie pasuje "burglary from" i szukam potwierdzenia, żeby się źle nie nauczyć :) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można użyć burglary from podając dodatkowe informacje o miejscu, w którym to miało miejsce, zazwyczaj będzie to adres.

A computer, video recorder and a shredder were stolen in a burglary from a house in Oxford Street, London.

pozdro:)
quantum137
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki