ZALOGUJ SIĘ

Czy było warto rozpocząć naukę ponad pięć lat temu?

zmodyfikowany: miesiąc temuostatnia aktywność: 3 tygodnie temu
Wydaje się, że tę walkę przegrywam. Dlaczego więc walczę?

Jedynym celem, o który warto się bić dzisiaj, to walka o sprawność pamięci, utrzymania zdolności uczenia, gdy pojawiło się zjawisko diabetics. Poza tabletkami, zastrzykami to walka - czyli nauka angielskiego jest najlepszym sposobem pokonywania choroby.

Z nauki podstawowych elementów językowych jest walka o wymowę samogłosek, dyftongów, oraz spółgłosek. Uwierzyłem, że mogę to osiągnąć. Wprawdzie to jest praca Syzyfa, to jednak warto ją wykonywać.

Wreszcie może nauczę się ortografii pl oraz ang wraz z interpunkcją. Moim zdaniem warto.
abmmichal
darkobo - Warto, warto, zawsze warto.
Pomyśl o dołączeniu do nauki języka rozwiązywania zadań z matematyki (jeśli radzisz sobie z tą dziedziną) - ja ostatnio odkryłem, że coś tam jeszcze ze szkoły pamiętam, a dodatkowo poznałem całkiem nowe -ciekawe podejścia do niektórych zagadnień (sposoby rozwiązywania równań). Sam mi się zaczęły wyświetlać na FB, nie wiedzieć czemu.
Myślę, że Sudoku może też być przydatne do ćwiczenia umysłu.
- miesiąc temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

darkobo - świetny post napisałeś. Tak, próba wyjścia poza krąg aktualnego zaangażowania, to jest dobry pomysł.

Niestety, nie jestem dobry z matematyki. Dokładnie jestem beztalenciem.

Wybrałem więc naukę języków jako bazowe "ćwiczenia" intelektualne zgodnie z belferskimi zaleceniami Ojców Kościoła.
abmmichal
miesiąc temuzmieniany: miesiąc temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że tutaj nie ma nawet cienia wątpliwości - warto!

Można spojrzeć na to tak - czy warto poddawać w wątpliwość sens robienia czegoś, gdy jest to przydatne, daje satysfakcję i jeszcze jest dobre dla głowy?
karol.k
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Michał spróbuj odejść od nauki angielskiego a skup się na jego praktycznym używaniu.

Zapomnij o ortografii, gramatyce i wymowie, ucz się poprzez zanurzenie w języku.
Będąc na kursie języka angielskiego w brytyjskim Collegu w dzielnicy Hammersmith, jeden z nauczycieli zbeształ mnie, że używam słownika i tłumaczę każde słowo...
Teraz po wielu latach to rozumiem on chciał abym uczył się sensu słów i zwrotów z kontekstu.

5 lat przeminęło a Twój intelekt i wiedza jest w lepszym stanie!
piotr.grela
miesiąc temuzmieniany: miesiąc temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zawsze jest warto coś co robimy dla siebie to nas rozwija intelektualnie .Ja osobiście jestem już zmęczona etutorem i nie podejmuje dalszej nauki ....odchodzę ... Byłam tu prawie od początku nauczyłam się, umiem się porozumieć bardzo lubiłam forum i dyskusje na temat języka ale wypaliłam się (tak sądzę) szukam innej witryny językowej ...Pozdrawiam i żegnam się!
spajk
adrianna.wu - @spajk mamy mieszane uczucia, bo z jednej strony bardzo cieszymy się, że uczyłaś się z nami i uzyskałaś zauważalne postępy w nauce😊 Jednak przykro nam, że kończysz swoją przygodę z eTutorem 😞 Koniec jednego to początek innego, życzymy powrotu iskry i nabrania wiatru w żagle ⛵ a drzwi do eTutorka zawsze będą dla Ciebie otwarte🤗 - 3 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.