ZALOGUJ SIĘ

Lekcje specjalne - słówka z podcastów

zmodyfikowany: 2 tygodnie temuostatnia aktywność: tydzień temu
Imho przydałoby się by lekcje specjalne oparte o podcasty były bardziej interaktywne, tzn. by w trakcie odsłuchiwania audycji z poziomu przeglądarki w ramach tego okienka Spotify na bieżąco się pojawiały słówka które w tym podcaście padły. Bo tak dwudziestoparominutową lekcję odsłuchuję fizycznie prawie godzinę bo nie mam pewności że autor tej lekcji myśli w ten sam sposób co ja tj. że uznał te same słowa za warte zapamiętania i dodania ich do powtórek. A wolę już z dwojga złego co chwila pauzować i dodawać na bieżąco nieznane mi słowa bo znam siebie i swój mózg i drugi raz takiego podcastu NIE BĘDZIE chciało mi się odsłuchiwać. Myślałem że tego typu lekcje będą bardziej interaktywne, gdyż wspomniany przeze mnie sposób działania by na bieżąco dodawać poszczególne słowa do powtórek wydawał mi się czymś oczywistym jak oddychanie i mocno się zdziwiłem, że tak nie jest

I zauważyłem też pewną niekonsekwencję. Odłushiwałem podcast o pierwszej pomocy po angielsku, osoba której głos słyszę rzuciła wyrazem "plaster cast" (opatrunek gipsowy) a w tym slowniku Diki mam tylko osobno "plaster" i osobno "cast". PO CO(!) wrzucać do tych podcastów słowa których nie ma w waszym słowniku?

I błagam, niech ktoś robi korektę audiodeskrypcji tych podcastów na Spotify bo Spotify widząc, że dominującym językiem jest polski to i angielskie słowa usilnie interpretuje jako polskojęzyczne co powoduje że chcąc wyszukać w tym DIki nowego słowa, muszę się potwornei domyślać co autor podcastu i algorytmy Spofity miały na myśli
?
Gość
piotr.grela - Nigdy nie miałem Spotyfia ale pięknie słówka się dodają z czytnika Ebooków i dokumentów aplikacji ReadEra oraz trochę trudniej bo trzeba użyć opcje share z programu LingoTube.
Oba programy są bezpłatne.
- tydzień temu zmieniany: tydzień temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Z opisu wnioskuję, że chodzi o lekcję specjalną "Pierwsza pomoc po angielsku": https://www.etutor.pl/lessons/en/special/4/23
Na liście słówek do lekcji znalazły się słowa wybrane przez nasz dział językowy. Niestety ścieżki umysłu każdego z nas są różne i trudno jest przewidzieć dokładne potrzeby każdego z użytkowników.

Hasło 'plaster cast' jest dostępne w słowniku Diki pod linkiem: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=plaster+cast

Transkrypcja odcinka podcastu została wygenerowana automatycznie przez Spotify - niestety obecnie Spotify nie umożliwia edytowania transkrypcji w celu poprawy ewentualnych błędów.

Dziękujemy za Twoje sugestie. Przekażę je do osób odpowiedzialnych za pracę nad lekcjami specjalnymi.
adrianna.wu
Pracownik eTutor
Gość - mogłem zrobić w międzyczasie notatki, bo z pamięci nie powtórzę których słówek z tych które samodzielnie dodałem, ale z ręką na sercu samodzielnie dodałem gdzieś połowę więcej niż sugerowała to ta lekcja specjalna. I druga sprawa, jeśli takie lekcje mają być skuteczne to przydałoby się większe skupienie na takich słowach kluczowych a nie że autor podcastu przez pół godziny snuje opowieść a łączy czas przez który skupia się na wybranych słówkach to może z 3 minuty? Jak to lubię mówić - więcej panierki niż mięsa - tydzień temu
Gość - Ja przepraszam za śmiałość, ale to Państwo chcą moich pieniędzy, i niestety ale nieironicznie na poważnie się zastanawiam czy przedłużę swoją subskrypcję jak obecna się skończy. Bo mimo że Państwa serwis działa wyraźnie lepiej niż takie konkurencyjne Speakly, to jednak pewne "łyżki dziegciu" za bardzo mi przeszkadzają, i tu wchodzi kolejna rzecz przez którą rozbiłem swoją wypowiedź na 2 komentarze - "za długa wypowiedź", gdzie pewnych rzeczach się nie da zamknąć w 160 znakach jak w poście na Twitterze - tydzień temu
adrianna.wu - Ten podcast jest stworzony głównie dla środowiska HR (materiał na poziomie B2) i zdecydowaliśmy się testowo wykorzystać jeden z odcinków poruszający temat, który jest niezwykle ważny niezależnie od branży czy grupy społecznej, do przygotowania mniej typowej lekcji specjalnej na platformie.
Dziękujemy za przekazane uwagi będziemy o nich pamiętać, jeśli zdecydujemy się na tworzenie lekcji specjalnych z rozbudowanym materiałem audio skierowanych do szerszej grupy odbiorców. Natomiast kwestię zwiększenia limitu znaków weźmiemy pod rozwagę.
- tydzień temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki