ZALOGUJ SIĘ

Gra w "dopasowywanie par" - mała poprawka

2 tygodnie temuostatnia aktywność: tydzień temu
Imho ta gra językowa miałaby dużo więcej sensu, gdyby była skonstruowana na odwrót, że wszystkie słowa i związane z nimi obrazki były odsłonięte i trzeba było dopasować to co jest napisane z obrazkiem. Bo tak to co mi da, że po 2137 próbie zgadnę gdzie są te dwa pasujące do siebie "puzzle" skoro mój mózg będzie miał z tylu głowy nie skojarzenie miedzy tymi dwiema, tylko to, że musiałem się domyśleć gdzie te oba są a to - przynajmniej u mnie - za nic nie polepszy znajomości danego słowa
O
Onegdaj
darkobo - Coś mi się zdaje, że ta gra ma na celu ćwiczenie pamięci, niekoniecznie zaś poprawę umiejętności językowych. - 2 tygodnie temu
Onegdaj - tym bardziej nie rozumiem co ona robi w zakładce "gry JĘZYKOWE" - tydzień temu zmieniany: tydzień temu
darkobo - To w jakiej zakładce proponujesz umieszczenie tej gry?
A z drugiej strony, jednak trzeba mieć jakieś umiejętności językowe, aby dopasować obrazek do tekstu.
- tydzień temu
Onegdaj - ale wciąż nowych słówek czy języka którego w ogóle nie znam w ten sposób się nie nauczę bo więcej "zachodu" stracę na szukaniu pasujących obrazków niż na zapamiętywaniu słówek. No przykro mi że mój mózg tak działa - tydzień temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć!

Z Twojego opisu wynika, że bardziej spodobałaby Ci się gra "Obrazki - dobieranie podpisów". Zachęcamy do testów :) https://www.etutor.pl/game/pictures-choice
Gra memory, czyli Pamięć, pomaga ćwiczyć zapamiętywanie. A fajnym językowym aspektem jest odczytywanie przez lektora danych słówek, przez co w krew wchodzi poprawna wymowa.

Na szczęście gier mamy sporo i jesteśmy pewni, że znajdziesz wśród nich swoją ulubioną!
agnieszka.kw
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.