ZALOGUJ SIĘ

C1 ADVANCED, B2 FIRST - jakie są Wasze doświadczenia z tymi certyfikatami?

5 miesięcy temuostatnia aktywność: 5 miesięcy temu
Czy ktoś przygotowuje się do egzaminów Cambridge? W jaki sposób? Czy może ktoś zdał jeden z tych certyfikatów (dawne nazwy: FCE, CAE - obecnie: C1 Advanced, B2 First). Wątek ten niech służy do wymiany doświadczeń z przygotowywania się i zdawania tych certyfikatów.

Sam mam FCE, a przygotowuję się do C1 Advanced. To będzie dla mnie duże osiągnięcie, żeby zintegrować wszystkie umiejętności językowe na poziomie wystarczającym do zdania na poziomie mnie satysfakcjonującym. Potem już tylko zostaje poziom C2: C2 Proficiency (CPE). Cieszy fakt, że dalej już nic nie ma, ale wiadomo też, że nie każdy zda C2 Proficiency, no chyba że by każdy mógł żyć odpowiednio długo ;-) w przeciwnym wypadku potrzebne są nadzwyczajne zdolności językowe.

Pozdrawiam i życzę zdania egzaminów i certyfikatów w nowym 2024 roku!
Marcin48
Ibrahim50 - To co dzieli Ciebie od C2 to ciezka madra praca. Jest to do osiagniecia, tylko trzeba na to zapracowac. Musisz sie zastanowic jakie warunki musza byc spelnione zeby to sie stalo. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Jestem Ciekawy wypowiedzi innych osób, co mają coś wspólnego z tymi certyfikatami. Sam chciałbym do nich kiedyś przystąpić.
Wie ktos może coś o LCCI? Czy to g.. Czy daje coś?
Szkoda, że ielts i toefl mają ograniczona ważność. :(
N
nikus1166
Marcin48 - Ja mam LCCI level 2 zdany na poziomie B2. Co chcesz wiedzieć? - 5 miesięcy temu
nikus1166 - Powiesz mi na czym polega np LCCI business l3? Znam osobę, która go ma, a nie potrafi kilku zdań po angielsku złożyć. - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Powiem Ci tak: egzaminy CAMBRIDGE są trudniejsze i w mojej opinii bardziej wartościowe. Ale znam gościa, który dzięki LCCI Level 2 uzyskał awans w pracy. Wszystko zależy od tego, jak kto to narzędzie w postaci certyfikatu wykorzysta, czy się niem pochwali w odpowiedniej chwili. I generalna zasada: lepiej mieć niż nie mieć ;-) - 5 miesięcy temu
nikus1166 - Jakie są ceny tych LCCI?
LCCI business 3 jakiej wiedzy wymaga, na jakim poziomie?
- 5 miesięcy temu
Marcin48 - Po prostu biznesowy angielski. Aktualne ceny możesz sprawdzić w necie. Np na egzamin można wziąć zwykły słownik, pod warunkiem, że nie będzie to słownik biznesowy. Trzeba umieć też pisać ròżne teksty biznesowe, co jest sprawdzane. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

FCE zdane kilka lat temu, LCCI 2 też. Przygotowywałam się do LCCI 3. Egzamin ten obejmuje pisanie raportów, listów biznesowych, rozumienia tekstów biznesowych. Jest i słuchanie i mówienie i pisanie. Poziom C1.
Do niczego mi się te certyifikaty nie przydały. Ale oczywiście lepiej mieć niż nie mieć. Poza tym pozwalają sobie poukładać wiedzę.
J
jowo01
5 miesięcy temuzmieniany: 5 miesięcy temu
nikus1166 - Ile one Ciebie kosztowały?
Czyli poziom 3 to jest najwyższy i prawdopodobnie osoba o której wyżej wspomniałem oszukała coś z tym certyfikatem?
- 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie pamiętam ile ale wtedy to było po kilkaset złotych każdy. Można sprawdzić na stronach te ceny obecnie. Przy lcci jest jeszcze 4 to już na poziomie CPE.
J
jowo01
5 miesięcy temuzmieniany: 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki