ZALOGUJ SIĘ

[OT] Wszczepili byście sobie implant do mózgu od firmy Neuralink aby nie musieć uczyć się słówek i zwrotów?

zmodyfikowany: 11 miesięcy temuostatnia aktywność: 11 miesięcy temu
[OT] Wszczepili byście sobie implant do mózgu od firmy Neuralink aby nie musieć uczyć się słówek i zwrotów?

Przyszłość firmy Etutor, uczący wgrywa sobie do mózgu odpowiedni pakiet, słownik tematyczny za odpowiednią opłatą, nie musi spędzać godzin na powtórkach, może pogrążyć się Meta świecie i w cyfrowym jedzeniu, bez kalorii, bez tłuszczu, bez białka...

GPT prompt: "Neuralink in language learning".

GPT answer:"Neuralink is a company created by Elon Musk with the goal of developing advanced brain-machine interface technology.
While Neuralink has not explicitly stated its intentions regarding language learning, this technology could potentially have applications in language acquisition and communication.

One possibility is that Neuralink's brain-machine interface could facilitate direct language learning by allowing individuals to receive language input directly into their brain.
This could involve transmitting language lessons or immersive language experiences directly to the brain to enhance the learning process.

Additionally, Neuralink's technology could improve language processing and communication in individuals who have language-related disorders or difficulties.
By creating a direct connection between the brain and external devices, such as computers or language translation systems, Neuralink's technology could potentially help individuals with language impairments to overcome communication barriers."


Neuralink competitor Precision Neuroscience conducts its first clinical study to map human brain signals

https://www.cnbc.com/amp/2023/06/23/precision-a-neuralink-competitor-conducts-its-first-clinical-study.html
piotr.grela
darkobo - Odpowiem krótko: nie! - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ja na pwewo nie wszczepił bym sobie tego czegoś. Taka "pomoc" po prostu jest okłamywaniem siebie samego.
Być może będzie to koniecznością dla innych ludzi, chorzy, służby specjalne, ratownicy i ci co chcą, jak dla mnie to nie.
Jeśli ktoś chce się porozumieć to niech to zrobi i się nauczy a nie wszystko od ręki i bez wysiłku. Może i jestem pod tym
względem konserwatystą, ale to moje zdanie.
Majon115
londynwarszawianka - To jest czysty transhumanizm.
Mozna na ten temat poczytac w Necie, sa tez pewne przeslanki o tym w filmach amerykanskich takich jak “Terminator’, czy“Robocop”.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
piotr.grela - Mnie to przeraża ale wydaje mi się, że mogą na nas wymusić - chipowanie dla naszego dobra, obyśmy byli bezpieczni dla siebie i dla innych.
Np. będzie można zapobiec wielu przestępstw a nawet karać złe myśli - "thought crimes" tak jak przewidział to Orwell w 1984 roku.

Otwierany jest koło mnie nowy wielki gmach Uniwersytetu of East London będzie będą prowadzone badania nad transhumanizmem.
Na początku będą pomagali niewidowym widzieć, sparaliżowanym chodzić, chorym na depresję ale potem coraz więcej ludzi to chipowanie obejmie.

Gdyby wspomnienia człowieka zgrać na twardy dysk, teraz raczej do chmury, człowiek mógłby stać nieśmiertelny o czym od zawsze marzył.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
piotr.grela - Ogladaliście film Source Code, jak go pierwszy raz oglądałem to wydawał mi się lekką fantastyką.
https://youtu.be/CWWek3Zpl1E
- 11 miesięcy temu
SilFx - Podsunąłeś mi, Piotrze, ciekawy pomysł do moich intryg :)

A jeśli chodzi o ten implant, to nigdy w życiu bym na to nie poszła. Kto wie, co zostałoby nam wszczepione "przy okazji" i jaki by to miało wpływ na nasze życie...
- 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - It might be a huge impact on humans.
@SilFx, dla tworczego pisania piosenka Kate Perry “365” :)
Duzo ludzi zyje w chmurze (tzn. w oparach absurdu) nie potrzeba nic wgrywac.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
piotr.grela - Jaki obecnie mamy dostęp do informacji, nasze mózgi są niedostosowane do przechowywania i przetwarzania takiej masy informacji... - 11 miesięcy temu
SilFx - Dzięki, @londynwarszawianka, z przyjemnością sobie ją dodałam do playlisty :D - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

SilFX takie zachipowanie ludzi jakie było to użyteczne dla tych co nami rządzą...
Można by lydziom nakazać mniej jeść albo jeść same robale co żywią się plastikiem, więcej pracować i nie żądać żadnych pieniędzy za to.
Z takim człowiekiem można by zrobić wszystko, wysłać na Moskwę, na Pekin...

O właśnie teraz oglądam na Netflixie serial: Black Mirrors, odcinek "Men against fire" - w tym odcinku jest o transhumadoidalnych żołnierzach.
piotr.grela
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Dlaczego jedzenie robakow ma byc pozywieniem? Czytalam, ze maja szkielet chitynowy, a chityna jest szkodliwa dla mozgu czlowieka. - 11 miesięcy temu
SilFx - Sądzę, że tym, którzy by tego od nas oczekiwali, nie przeszkadzałoby, że jest szkodliwa dla mózgu... W końcu to nie oni by to jedli... - 11 miesięcy temu
piotr.grela - londynwarszawianka - z tego co pamiętam z liceum, chityna nie jest zdrowa dla człowieka ale może robaczki będą zdrowsze od sztucznego mięsa. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiecie może o tym, że czy tego chcecie czy nie to niestety tego się nie powstrzyma. Pomimo naszych najszczerszych chęci to nazywa się postęp. Nasi dziadkowie żyli bez telefonów komórkowych iiiiii żyli. A dziś się nie da. wiadomo są ludzie którzy żyją bez techniki i technologii ale to mały odsetek. My się nie damy zachipować a nasze dzieci lub wnuki będą o to prosiły.
Nie lubimy aby ktoś nas kontrolował ale kiedy coś się staje to pretensje do rządu czego nikt nic nie zrobił --- ale jak miał skoro nikt nie miał być kontrolowany i nie wiedzieli jak to się zaczęło. kto gdzie co kupił.
Niestety taki mamy system i świat.
Nie podoba mi się to ale...... muszę żyć tu albo nie.
To tyle. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Majon115
piotr.grela - Majon115 masz rację.
To co się dzieje od 2020 jest w pewnym stopniu przyzwyczajeniem nas np. do ingerencji medycznej bez naszej zgody.

Na początku chipy będą wszczepianie dla naszego zdrowia, potem dla rozrywki, mody a na końcu dla naszego bezpieczeństwa.

Najbardziej mnie denerwuje jedna rzecz, lubię sobie dobrze zjeść, co widać po mnie.
Wchodzę do jakiegokolwiek sklepu brytyjskiego i nie ma co dobrego zjeść.
Sama trująca chemia...

Większość życia żyłem w normalnym świecie.
Cieszę się, że niedługo opuszczę ten świat nie będę miał czego żałować...
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki