ZALOGUJ SIĘ

Zapytanie o kurs języka portugalskiego

rok temuostatnia aktywność: wczoraj
Data: 24.12.2022 Na platformie eTutor jest już kurs języka hiszpańskiego, to może warto byłoby wprowadzić kurs podobnego do niego języka portugalskiego? Co Wy na to? Jak czytam, języki te są podobne pod względem leksykalnym w prawie 90%, więc każdy, kto zna już jakieś podstawy hiszpańskiego, może z łatwością uczyć się też portugalskiego. Językiem portugalskim włada ponad 270 mln osób. Portugalia, Brazylia - też ciekawe miejsca. A Portugalia tak blisko Hiszpanii. Jedziesz do Hiszpanii, zahaczasz o Portugalię, także kurs języka portugalskiego (mógłby być sprzedawany w paczce razem z hiszpańskim) jak najbardziej uzasadniony. PS Koniecznie standard europejski!
N
nepaga3826
piotr.grela - A może dwa języki przyszłości - arabski i chiński, no i oczywiście rosyjski. Odwiedźmy Moskwę, zanim Moskwa nas odwiedzi :-)
Język czeski też jest piękny:
"Osudy dobrého vojáka Svejka za svetové války" Jaroslav Hašek
"Já jsem nevinnej, já jsem nevinnej," opakoval zježený muž.
"Kristus Pán byl taky nevinnej," řekl Švejk, "a taky ho ukřižovali. Nikde nikdy nikomu na nějakým nevinným člověku nezáleželo."
- rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Można Etutora wykorzystać do nauki innych języków niż oferowane przez Etutor.

W Etutorze można dodawać elementy do własnych list i korzystać z algorytmu Etutora przy powtórkach.
- rok temu zmieniany: rok temu
Zdzislaw50 - @piotr.grela Portugalia jest bezpiecznym krajem... Włącz sobie Google Maps. Zobacz, gdzie Lizbona, a gdzie Moskwa. To jeszcze jeden powód, dla którego trzeba uczyć się portugalskiego. A poza tym to piękny kraj. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

mysle ze wazna jest jakos kursow a nie ilosc, jezeli ktos tu sie uczy hiszpanskiego to moze sie latwo ( tak wynika z twojego postu ) sam nauczyc portugalskiego :)
Haku92
Zdzislaw50 - Idąc Twoim tokiem myślenia, można by było napisać, po co w ogóle wprowadzać jakikolwiek kurs (np. hiszpański), skoro hiszpańskiego - który również uchodzi za prosty język - teoretycznie także można by było uczyć się samemu? A jednak lepiej uczyć się, mając wykupiony kurs, niż nie mając kursu wykupionego. Lepiej uczyć się języka ze źródła profesjonalnego (źródłem profesjonalnym jest w tym przypadku eTutor) niż ze źródeł nieprofesjonalnych, albo ze źródeł przypadkowych. Dlatego zachęcam do wprowadzenia profesjonalnego kursu języka portugalskiego. Wielu tego oczekuje. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Aktualnie na platformie dostępne są kursy z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego oraz polskiego (po ukraińsku). Nie wykluczamy, że w przyszłości pojawią się inne języki, ale na ten moment skupiamy się na udoskonalaniu istniejących kursów.
adrianna.wu
Pracownik eTutor
Zdzislaw50 - Pani Adrianno, napisała Pani ten post w 2022 roku. Obecnie mamy już 2024 roku. Czy coś się zmieniło przez te dwa lata?? Czy eTutor pracuje nad wprowadzenie kursu języka portugalskiego? Czy możemy spodziewać się kursu języka portugalskiego do końca 2024 roku? - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ciekaw jestem jakie jest zainteresowanie językiem portugalskim - sam chętnie bym w eTutorze ćwiczył ten język.
B
Borsuk_23
Zdzislaw50 - Zainteresowanie językiem portugalskim jest dość duże, ale eTutor nie jest dla nas - wielbicieli tego jakże pięknego, a zarazem użytecznego języka - zbyt łaskawy. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja też byłabym zainteresowana językiem portugalskim
E
ewelina.soska.toyota
Zdzislaw50 - Ewelina, ja tak samo. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ale portugalski jaki, ten z Portugalii czy Brazylii.
Moi drodzy przyjaciele tak naprawdę kursy Wam nie są potrzebne a zanurzenie się w języku poprzez czytanie i oglądanie...
piotr.grela
tydzień temuzmieniany: tydzień temu
Chelsey - Niektórzy potrzebują kursu zeby utrzymać systematyczność, każdy jest inny :) - tydzień temu
Zdzislaw50 - Także i ja lubię uczyć się z kursów. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja również byłabym zainteresowana portugalskim :)
kas.wis
Zdzislaw50 - Portugalski jest językiem pięknym, a zarazem użytecznym. Warto jest się uczyć portugalskiego. Miło by było, gdyby eTutor dał nam sposobność do nauki. - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uważam, że wprowadzenie kursu portugalskiego byłoby świetnym uzupełnieniem oferty eTutor w kategorii języków romańskich, z których najważniejsze, najczęściej używane to 1) HISZPAŃSKI (pierwsze miejsce), 2) PORTUGALSKI (drugie miejsce) (za nimi dopiero są 3) francuski, 4) włoski).

Język portugalski. Drugi największy język romański pod względem użytkowników na świecie - w samej Brazylii języka portugalskiego używa ponad 200 milionów ludzi! Do tego jest jeszcze Portugalia z dodatkowymi 10 milionami ludzi. A jak ktoś chce czegoś więcej, to Angolę, Mozambik również ogarnie z językiem portugalskim.

Ale skupmy się na najbliższej nam, Polakom, Portugalii. Portugalia. Kraj Unii Europejskiej. Kraj, do którego wielu Polaków podróżuje, a także kraj, do której wielu z nas, ludzi sukcesu, emigruje. Tak, EMIGRUJE. A dlaczego emigruje? Bardzo proste - Portugalia jest pięknym, słonecznym krajem. Krajem z dobrą kuchnią. Z dobrą edukacją. Z dobrą opieką medyczną. A co lepsze - Portugalia jest krajem niezwykle tanim. A to ostatnie, dla nas Polaków, jest szczególnie ważne.

Zobaczcie sobie chociażby film Marcina Osmana nakręconego z Madery (tak, Madera to część Portugalii)

"Przeprowadzka na MADERĘ jest łatwiejsza niż myślisz (Paweł Kuryłowicz)"
Link: https://www.youtube.com/watch?v=sQo-6RHRSPk

albo ten film

"Jak 5 miesięcy na MADERZE zmieniło moje życie?"

Link: https://www.youtube.com/watch?v=imUPAjbGrrg

albo ten

"WYPROWADZKA Z POLSKI I ŻYCIE W PORTUGALII"

Link: https://www.youtube.com/watch?v=-Ke6Bb6lmNk

Rober Makłowicz ostatnio wrzucił film

"PORTUGALIA odc.160 „MADERA. KRAINA WIECZNEJ WIOSNY"

Link: https://www.youtube.com/watch?v=RqFjZqPvBPY

Też zobaczcie.

Jak widać, dla wielu Polaków, Portugalia to niesamowicie atrakcyjny kierunek.

Dlatego – moja rekomendacja – bardzo poważnie polecam zastanowić się nad wprowadzeniem kursu języka portugalskiego dla Polaków! Pomijanie go jest błędem, zwłaszcza że – jak widać – wielu chce się uczyć!
Z
Zdzislaw50

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki