ZALOGUJ SIĘ

Verbessern koniugacja (w nawiasie wpisuję nikomu niepotrzebne, dodatkowe litery żeby spełnić minimalny limit. 30 znaków - zmieńcie to, proszę :) )

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Pytanie dotyczy poziomu A1, rozdz. 26, lekcji: 3 "Ćwiczenie - czasowniki nierozdzielnie złożone 2" (2 etap lekcji)

Jest polecenie: Uzupełnij zdania podanymi czasownikami w czasie teraźniejszym
Przykład:

verbessern
Eva will ihre Sprachkenntnisse

Prawidłową odpowiedzią jest verbessern, a wg. mnie powinno verbessert, bo mamy do czynienia z 3 osobą liczby pojedynczej. Jest to błąd, czy ja coś jednak źle zrozumiałem? Sprawdzałem koniugację w googlach i nie widziałem, żeby odmiana była nieregularna. Verbessern by pasowało gdyby zdanie zaczynało się: "Frau Eva [...]" .... no, ale ja się dopiero uczę, więc nie wiem :).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
S
Sentirion

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Prawidłowe zdanie brzmi: 'Eva will ihre Sprachkenntnisse verbessern.', czyli 'Ewa chce poprawić swoje umiejętności językowe' :)
'will' to odmieniony czasownik modalny 'wollen' dla osoby wskazanej w zdaniu czyli Evy, występuje on tutaj w towarzystwie innego czasownika, a mianowicie 'verbessern', który według reguły stoi na końcu zdania i ma postać bezokolicznika. Zatem drugi czasownik w tego typu zdaniach zawsze będzie występował w formie bezokolicznika :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Justyna.Ku
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.