ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest Wasza ulubiona książka po angielsku?

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Jaka jest Wasza ulubiona książka, którą przeczytaliście po angielsku.
Moja to "Tortilla Flat" Johna Steinbecka.
Jezyk angielski w tej ksiażce może nie jest zbyt prosty bo wmieszanych jest wiele hiszpańskich słów ale ksiażka jest przezabawna.

"W niewielkim miasteczku Monterey, tuż po zakończeniu I wojny światowej żyje grupa paisanos, potomków hiszpańskich konkwistadorów. To lekkoduchy, których łączy głęboka pogarda do pracy, żyją więc z grabieży i resztek wyżebranych w restauracjach. Czas upływa im głównie na spaniu, zalecaniu się do kobiet i walce o najcenniejszy kruszec, czyli wino. Głównym bohaterem powieści jest Danny, mieszkający w dzielnicy Tortilla Flat, którego dom staje się miejscem spotkań jego przyjaciół, wiecznie głodnych jadła i przygód: Pilona, Pablo, Jezusa Marii, Wielkiego Joe Portugalczyka i Pirata."

I think you might like this book – "Tortilla Flat (Penguin Modern Classics)" by John Steinbeck, Thomas Fensch.

Start reading it for free: https://amzn.eu/4SIAVch
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jeżeli chodzi o lekkie książki, w sensie nie naukowe tylko takie do oderwania sie od rzeczywistosci, to preferuje sluchanie audiobookow zamiast czytania. W tym celu polecam Audible jezeli ktos chce poprawic rozumienie ze sluchu. Jeszcze lepszym wyjsciem jest zakupienie audiobooka i tej samej ksiazki w wersji pianej, zeby mozna bylo sluchac I sledzic tekst w tym samym czasie :)

Nie mam ulubionej ksiazki, ale mam kilka ktore bardzo mnie wciagnely. Jezeli ktos lubi thrilery psychologiczne, jakos ze w wiekszosci takie mnie interesuja, to moge polecic:

"Everything Is Lies" - Hellen Callaghan
"Dear Amy" - Hellen Callaghan
"The Silent Patient" - Alex Michaelides
"The Doctor" - Lisa Stone
"Watching You" - Lisa Jewell
"The Last Thing She Told Me" - Linda Green
"Our Little Lies" - Sue Watson
"Close To Home" - Cara Hunter
"Don't Wake Up" - Liz Lawler
"I Found You" - Lisa Jewell
"Then She Was Gone" - Lisa Jewell
"Lying in Wait" - Liz Nugent

Jeszcze dodam, ze jak ktos dopiero zaczyna czytac/sluchac ksiazki po angielsku to polecam od zaczecia z wydawnictwem Penguin, jako ze maja one mniej wyszukane slownictwo. Nie ma sensu w czytaniu ksiazki gdzie nie rozumie sie co drugiego slowa i trzeba by bylo siedziec ze slownikiem :)
avayorica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Często do ebooków z wydawnictwa Penguin można wgrać audiobooki.
Teraz właśnie kończę czytać 1984 George'a Orwella, w kolejce czeka
"Brave New World" - Aldous Huxley.

Bardzo polecam aplikację Kindle lub urządzenie Kindle Reader, dzięki którym możemy czytać książki w różnych językach, możemy posługiwać się słownikami, podkreślać ulubione słowa i zwroty i dzielić się nimi wśród znajomych np. na Facebooku.

Marzy mi się aby nieznane słówka, zwroty z ebooków można by automatycznie dodawać do nauki na Etutorze.

"A reader lives a thousand lives before he dies, and the one who doesn't read, lives just one."
George RR Martin
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Gość - Piotr, wspominałeś kiedyś o słowniku ang-pol w swoim Kindlu.
Mogłbyś podać jego nazwę?
- 3 lata temu
piotr.grela - Mi pojawiają się dwa słowniki angielsko-polskie, jeden The Great Dictionary English-Polish i drugi podobny w nazwie ale znacznie lepszy The Great English-Polish Dictionary z transcrypcją fonetyczną.

Trochę uciażliwe jest korzystanie ze słownika podczas kiedy czytam i slucham Ebooka na aplikacji Kindle.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - Dziękuję.
To są dwa różne słowniki, bo nazwy są prawie identyczne?
Instalowałeś je czy one obecnie są automatycznie uruchamiane?
- 3 lata temu
piotr.grela - Gdy zainstalujesz aplikacje i pierwszy raz korzystasz z danego słownika on musi się wgrać. Najlepiej byłoby mi pokazać Ci screeny. - 3 lata temu
Gość - A zadowolony jesteś z ich jakości? - 3 lata temu
piotr.grela - Drugi słownik ma tą zaletę, że ma podanych parę najpopularniejszych transkrypcji fonetycznych. Wadą tych słowników w porównaniu do np. Diki.pl - nie można tłumaczyć kolokacji, czasowników frazowych... - 3 lata temu
piotr.grela - Za parę funtów /złotych miesięcznie można mieć darmowy dostęp do ponad 1mln tytułów.
Audiobooki są super ale za ich korzystanie trzeba dodatkowo zapłacić. Poza tym moim zdaniem słuchanie lektora przy czytaniu trochę powoduje wolniejsze czytanie taka jest moja opinia.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.