ZALOGUJ SIĘ

Które zdanie jest prawidłowe i dlaczego?

12 lat temu
Why don't you do something?
Why don't you do anything?
E
ener8

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witaj zdanie Why don't you do something jest poprawne poniewaz w zdaniu jest zarazem pytanie i przeczenie pozdr
ggosia84
ener8 - Dziękuję za podpowiedź. - 12 lat temu
ggosia84 - ok nie ma za co tylko dlaczego -? - 12 lat temu
askawska - to nie ja :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Gosiu, ja minusa nie postawiłam ale mogę podpowiedzieć że minusy są udzielane za złe odpowiedzi. Wydaje mi się że Twoja odpowiedź jest nieprawidłowa i pewnie dlatego ktoś postawił minusa.
Pozdrawiam.
- 12 lat temu
quantum137 - Ja z tym nie mam nic wspólnego;)
Niestety odpowiedź nie jest precyzyjna i może wywieść w pole.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na moje oko oba zdania są poprawne, przynajmniej z teoretycznego punktu widzenia, ale można je rozumieć zupełnie inaczej.
Drugie najprościej przetłumaczyć: Dlaczego nic nie robisz? w kontekście ogólnym (leniem jesteś i tyle) albo gdyby kontekst podany był wcześniej, np. A mówi: "Nic nie robię w weekendy" - I don't do anything at weekends, B na to: Dlaczego nic nie robisz? "Why don't you do anything?".
Pierwsze można by zaliczyć do serii propozycji/poleceń zaczynających się od: Why don't we.../Why don't you...?; np. Why don't you ask her out? - Zaproś ją na randkę. Zatem: "Why don't you do something?" znaczyłoby według mnie tyle co: Zróbże coś.
Chyba byłyby też wypowiedziaane z różną intonacją.
Nie wiem, czy mam rację, znowu sobie tylko gdybam. Może ktoś, kto obcuje z praktyczną angielszczyzną na co dzień osądzi, czy takie wypowiedzi, o jakich mówię mają prawo paść z ust "tambylca".
askawska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki