ZALOGUJ SIĘ

Powtórki w własnej listy słówek?

12 lat temu
W jaki sposób mogę w sposób ciągły powtarzać nie zliczoną ilość razy slówka?
Np. tworze swoją bazę słówkek około 30.Teraz chciałbym powtarzać je w spośób ciągły.Obecnie jak powtórze je i zapiszę że pamiętam to znikają z listy do powtarzania i pojawiają się w kalendarzu za parę dni..W jaki sposób mogę je powtarzać od 1-30słówka iks razy non-stop w celu utrwalania ich ?
Czy jest taka możliwość czy jej niema?
Pozdrawiam
serbio
absolwentka - Ja też się nad tym zastanawiam. Poza tym, jestem ciekawa jak wygląda dalsza część powtórek, tzn. gdy np. przerobie dany poziom- słówka z ukończonego poziomu nadal są w powtórkach czy też już nie... - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Absolwentka, słówka są w powtórkach tak długo aż ich sama stamtąd nie usuniesz. Nie znikają po ukończeniu poziomu, wierz mi. - 12 lat temu
absolwentka - To dobrze;) Dzięki za odp. - 12 lat temu
efogt - You're welcome:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Należy utworzyć test dla danej listy słówek w zakładce Moje testy.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ok to jeśli stworzyłem własną bazę słówek w zakładce "Moje słówka" to czy muszę stworzyć tę samą bazę a więc ponownie je wpisać ze tymi samymi słówkami w zakładce "Moje Testy"?
Pytam ponieważ nie widzę w zakładce "Moje Testy" lekcji ze słówkami które są w zakładce "Moje słówka".
Rozchodzi mi się o coś takiego jak jest (nie mam zamiaru tutaj reklamować tej stronki tylko przytoczyć przykład)jak jest na stronie " słownictwo.pl".
A więc jedna baza słówek którą można w nieskończoność przerabiać jak również słówka omyłkowe lub te które się nie pamięta są wpisywane do kalendarza powtórek.
Pozdrawiam.
serbio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tutaj jest dokładniej opisane "co i jak":
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/107946-Glowny_system_powtorek_a_Moje_testy_.html

Pozdrawiam również.
alan.madej

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Serdeczne dzięki za odpowiedź.Wszystko się zgadza.
serbio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam jeszcze jedno pytanie,jeśli klikam na zakładkę "Powtórki" to automatycznie włącza się system powtórkowy z danego dnia,zgodnie z kalendarzem powtórek który znajduje się w zakładce "Statystyki".Czy jest możliwość zobaczenia,przejrzennia z kalendarza czy gdziekolwiek jakie są na dany dzień przewidziane słówka do powtórki? Oprócz powtórki w pisaniu można by np.wydrukować te słówka i sobie je powtarzać.
Jedynie co znalazłem to w zakładce "Słówka" następnie "Dodane do powtórek" i "Elementy dodane do powtórek".W tym ostatnim znajdują się wszystkie słówka z systemu powtórkowego bez rozbicia na dni.
A czy jest możliwość znaleźć gdzieś jak to wygląda na rozbicie dni tak jest zapisane w kalendarzu.
Pozdrawiam
Serbio
serbio
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
DAD - To uzaleznione jest od poprawnosci Twoich odpowiedzi. Jesli czesciej zaznaczasz 1 lub 2 przy danym slowie, to czesciej ono sie będzie pojawiac. To kwestia algorytmu systemu powtorek, dlatego to jest zmienne. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli robię powtórki z danego dnia,i dajmy na to pomylę się w pisowni i nacisnę "1" to zauważyłem że automatycznie słówko powraca w tym zestawie powtórek aż zaznaczę 3 lub 4 wtedy jest ujmowane te słówko z listy powtórkowej w danym dniu.
Mam teraz pytanie czy te słówko w innym dniu się pokaże?? czy będzie w następnych powtórkach wałkowane aż za pierwszym razem nie napiszę prawidłowo s i nacisnę "3 lub 4" to w tym momencie słówko zniknie z listy powtórkowej w kalendarzu?

Pozdrawiam
serbio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słówka nie znikają z kalendarza. W zależności od tego jak będziesz oceniał dane słówko, system będzie wyliczał odpowiednią przerwę po upływie której słówko pojawi się ponownie w twoich powtórkach. Jeśli kilka razy z rzędu ocenisz słówko od razu na 4 to nie zniknie, ale pojawi się ponownie dopiero za kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy, bo system uzna, że przez ten czas słówko będziesz pamiętał, a po upływie tego czasu warto będzie je sobie przypomnieć i utrwalić. Podsumowując. Jeśli nie dodajesz żadnych nowych słówek to system wylicza coraz to większe interwały, dlatego będzie się miało wrażenie, że powtórek, których mamy do zrobienia kolejnego dnia jest coraz mniej. Jednak słówek w powtórkach jest ciągle tyle samo
Halius

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak powtarzam i powtarzam słówka w zakładce powtórki i nie do końca rozumię tenże mechanizm.
Mianowicie:
Jeśli mama napisać poprawnie słowko to?
-jak wogóle nie napiszę słówka ponieważ go nie pamiętam a nacisnę enter to pojawia mi się słówko napisane poprwanie tylko że teraz muszę wcinąć "Nie pamiętam"-"Kiepsko".Słówko będzie tak długo wałkowane aż napiszę go poprawnie.
- jak napiszę poprawnie i nacinę enter to słówko znika z dzisiejszego dnia powtórek.Jak to się ma gdybym nacisnął "Świetnie"-"Dobrze"? Czy to jest obojętne co nacinę i jaka jest zależność?
Pozdrawiam
serbio
pako - Różnica między 3 i 4 występuje tylko w przypadku głównego systemu powtórek. Ocena decyduje o tym, jak szybko element będzie znów powtarzany. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuje za wszystkie informacje- są bardzo przydatne!!!
kasia280319671

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki