ZALOGUJ SIĘ

"Our room's on this side" czy "Our room is on this side"

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Automat w "Powtórki" nie akceptuje tłumaczenia zdania:
"Nasz pokój jest po tej stronie, wasz jest po tamtej"
w formie:
"Our room is on this side, yours is on that."
a jedynie:
"Our room's on this side, yours is on that."
Dlaczego? Czy to nie jest błąd systemu?
S
sibis
darkobo - A które to ćwiczenie? Może to właśnie ćwiczenie do lekcji o skróconych wersjach i dlatego wersja krótka jest poprawna.
Przy zadawaniu takich pytań warto zamieścić odnośnik do lekcji.

Inna sprawa, ze w zdecydowanej większości przypadków eTutor akceptuje tylko jedną odpowiedź, tę przewidzianą przez autorów, nawet jeśli również inne są poprawne.
- 5 lat temu
parseq - Autor ćwiczenia ma możliwość wprowadzenia alternatywnych odpowiedzi. Według mojej wiedzy obecny "silnik" powtórek powoduje konieczność osobnego wpisania kompletnej odpowiedzi dla jej każdego wariantu. Jest to oczywiście uciążliwe.
Jeśli zdanie zawiera przeczenie czasownika (np. is not / isn't) oraz słowo o dwóch pisowniach (favoured / favored), to daje to już cztery kombinacje!
Sam z tego korzystam przy "ręcznym" dodawaniu sobie ćwiczeń do powtórek (przez "Dodaj własny element")
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
sibis - Dziękuję. Chodziło mi głównie o stwierdzenie poprawności obu odpowiedzi. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć.
System powtórek wymaga wpisania takich samych znaków jakie są zawarte w zdaniu wyjściowym (czyli w kluczu odpowiedzi). Niestety, nie ma możliwości wprowadzenia więcej niż jednego wariantu odpowiedzi. W takich przypadkach zachęcamy gorąco do skorzystania z funkcji dodawania notatek. W takiej notatce można zawrzeć informację, która naprowadzi na właściwy trop, czyli w tym wypadku możemy dodać sobie info "skrócona forma "to be". Ponadto, można samemu ocenić swoją odpowiedź i w przypadku, gdy jesteśmy pewni swojej odpowiedzi wystarczy wystawić sobie odpowiednią ocenę :)
agnieszka.kw
Pracownik eTutor
sibis - Pokój i Dobro! Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zauważyłem jednak przy powtórkach, że w wielu przypadkach automat akceptuje pełne formy odpowiedzi, mimo że jako wzorcową podaje formę skróconą z "to be". Przykład podam, jeśli w trakcie powtórek ponownie natrafię na taki zestaw. Moje pytanie wzięło się stąd, że nasunęła się wątpliwość, czy moja odpowiedź: "Our room is on this side, yours is on that." - jest poprawna? - 5 lat temu
sibis - Witam Panią, podaję przykład odpowiedzi z powtórek, gdzie akceptowane są formy skrócone, jak i pełne.
https://www.etutor.pl/repetitions?repetitionsFilter=
Niestety nie wiem, jak przesłać zdjęcie przedstawiające zrzut z ekranu? Może Pani sprawdzić, że w tym przypadku obie odpowiedzi są akceptowane:
zarówno: "I'm not", jak i "I am not".
- 5 lat temu
parseq - Pani Agnieszko!
> Niestety, nie ma możliwości wprowadzenia więcej niż jednego wariantu odpowiedzi.
Hmm. Nie zgadzam się.
Korzystając z funkcji pomocy w eTutor przeczytałem jakie są możliwości wariantowania odpowiedzi we wprowadzanych przez użytkownika elementach do powtórek. Z powodzeniem stosuję też praktycznie tę wiedzę w moich powtórkach.
Przykład działającego(!!) sposobu na umożliwienie różnych, poprawnych odpowiedzi:
{You [must not / mustn't] smoke here!} (nie wolno) = Nie wolno ci tu palić!
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - ~sibis Możesz przesłać zrzut ekranu jak załącznik wiadomości bezpośrednio na: [...]@etutor.pl - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki