ZALOGUJ SIĘ

Błąd narratora w lekcji A1-35 (angielski) dla frazy:" What does it look like?" ?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Dla lekcji A1-35 (angielski) w sekcji Opisywanie przedmiotów -> Jak to wygląda? -> dla frazy " What does it look like?" w narracji lektora można usłyszeć "What is it look like?". Jestem bardzo początkujący i nie wiem która forma w takim razie jest poprawna.
bartekurban21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Lektor mówi szybko, "skracając" wymowę. Jest tam jednak ewidentnie 'does' (jego wymowa skrócona do jakby '... ds it...'), tak więc tak jak stanowi tekst " What does it look like?" jest prawidłowo. Musisz się przyzwyczaić, że z takimi przypadkami 'połykania' głosek będziesz miał więcej do czynienia. Niemniej na poziomie A-1 wymowa lektora powinna być wyraźna. Ale to tylko moje zdanie:-)
T
tlstar
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,
tak jak wspomniał tlstar, lektor wymawia "does it" dosyć szybko i z tego względu mogłeś usłyszeć formę "is it". Połykanie części głosek jest powszechnym zjawiskiem (wymowa lektora powinna być nie tylko wzorcowa, ale również jak najbardziej naturalna). Wraz z postępem nauki będzie to na pewno dla Ciebie coraz łatwiejsze do wyłapania. Powodzenia :)
aga.p
Pracownik eTutor
frygafido - Kontrowersyjne. Lektor powinien mieć na uwadze, że się uczymy i takie połykanie końcówek stwarza nam uczącym się dodatkowe problemy. - 5 lat temu
tlstar - Racja. Tak jak napisałem już wcześniej: "zwłaszcza na poziomie A1". A właściwie to na poziomie A1 nie powinny być dopuszczalne takie nagrania. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki