ZALOGUJ SIĘ

Formatowanie tekstu w notatkach do słówek.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Jak dodajemy jakieś słowo ze słownika Diki lub też już mamy słowo (frazę) w powtórkach to można dodawać komentarze. Zastanawiam się czy istnieje możliwość formatowania tekstu notatki. Mi tego brakuje ale może o czymś nie wiem :)
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Znam tylko możliwość wymuszenia przejścia w obrębie notatki do nowej linii: Shift-Enter. Możliwość dostępna jest w przypadku użycia klawiatury fizycznej (PC, tablet Android+Chrome). Samo użycie Enter powoduje zakończenie i zapis notatki. Z klawiaturą wirtualną (ekran dotykowy + Android) sztuczka z Shift-Enter mnie się nie udała.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
tlstar - Na klawiaturach wirtualnych zazwyczaj tę funkcję pełni znak "strzałki biegnącej od góry i załamanej pod kątem prostym w lewo". - 5 lat temu
parseq - > znak "strzałki biegnącej od góry i załamanej pod kątem prostym w lewo"
ten znak nazywam Enter i go używam.
Nie wiem natomiast jak w trakcie pisania notatki do powtarzanego elementu wysłać Shift-Enter z klawiatury ekranowej/wirtualnej na Androidzie.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
netis7 - Dzięki za Shift-Enter. Dotychczas uzyskiwałem to przechodząc do słownika Diki.

PS: Przy okazji wyczaiłem jak wytłuścić w niniejszym komentarzu - thx ;)
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Okazało się, że wytłuszczenie działa nie tylko w tutejszych odpowiedziach i komentarzach ale również w notatkach do elementów w systemie powtórkowym!!
Wytłuszczenie zaczynamy i kończymy wpisując dwie gwiazdki obok siebie. Tu przykład (w którym * zastąpiłem znakiem +):
Tekst z ++wytłuszczeniem++, dalej już normalnie.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też jestem za wprowadzeniem usprawnienia, żeby odpowiedni SHIFT + ENTER działał na telefonie. Przecież do tego wystarczyłoby, aby kończenie notatki dało się zrobić tylko z pomocą przycisku, a wtedy ENTER byłby po prostu znakiem końca linii. Pisałem już o tym kiedyś, ale odzewu nie było.
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby w jednym temacie wrzucać pomysły na usprawnienia i podbić temat tymi plusami, jeśli cokolwiek dają (tu czegoś takiego, jak przypięcie tematu chyba nie ma).
PS
A co do formatowania to co to za formatowanie na stronie? Htmlowe formatowania tu nie działają.
C
chasdiel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki