ZALOGUJ SIĘ

Just say it -jaki jest ten kurs ?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Jakie macie zdanie na temat just say it ? Jest pomocny przy nauce wymowy ?
J
Jerzyfij

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Kurs jest ciekawy np. dowiedziałam się jak się czyta znaną markę ubrań bo zawsze myślałam że inaczej. Jak dla mnie mało obszerny. Podane są ciekawe informacje ale jest mało przykładów szczególnie w początkowych lekcjach są po prostu krótkie, od może 6 lekcje są dłuższe i mają więcej materiału.
W pierwszych lekcjach podany i omówiony jest alfabet fonetyczny a w kolejnych lekcjach już nie jest stosowany. Ale napewno warto przerobić ten kurs tym bardziej że jest darmowy.
G
gosia369
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
abmmichal - Autorzy wiedzą że IPA jest potrzebne, ale nie chcą obciążać tym alfabetem studentów, bo taka jest dydaktyczna moda? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fajnie, że mamy sporo teorii na temat wymowy, ale wciąż brakuje mi wartościowych ćwiczeń praktycznych.
futbolowa
parseq - Na przekrojowe ćwiczenia, dopasowane do wybranego poziomu, w ilości zapobiegającej nauczeniu się zadań na pamięć i z analizą błędów odsyłającą do stosownych lekcji również czekam z pokorą. A eTutor w tej kwestii milczy jak zaklęty, czyli na forum konsekwentnie nie podejmuje tego tematu. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kurs say it, moim zdaniem nie jest darmowy. 700 punktów - aby je uzyskać trzeba popracować.

Co do całości kursu nie mogę się wypowiedzieć, bo go nie znam. IPA jest bardzo potrzeby jeśli ktoś chce się poważnie uczyć angielskiego. Nie jest dobrym rozwiązaniem iż wyjaśnienia są tylko po polsku.
abmmichal
parseq - Nie przesadzajmy, że 700 monet to istotna cena. Po 140. dniach pracy mam ponad 7000 monet. U ciebie jest inaczej? - 5 lat temu
abmmichal - Przeoczyłem Twoje pytanie. Jakoś u mnie punktów tak dużo nie przybywa. Jedna lekcja dziennie, około pięćdziesiąt powtórek, oraz ciągłość logowania, oraz tzw. Wyzwanie. - 5 lat temu
netis7 - Kalkulacja 1: Ja mam ponad 8000 po 10 miesiącach nauki. Czyli muszę się uczyć 3 tygodnie aby zarobić na kurs.
Kalkulacja2: Za 2000 można kupić 1 tydzień przedłużenia abonamentu - czyli 700 to jakieś 2 dni.
Wniosek: Kurs nie jest darmowy ale cena jest symboliczna.
- 5 lat temu
Agatkosprobuj - Nie zapominaj też o tym, że kurs zwróci się w ponad połowie wydanych monet. Za każdą wykonaną lekcję(bodajże 46) po 10 monet, nie licząc powtórek. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A propo dodatkowych kursów to chętnie zobaczyłabym tu kurs skupiony na samej gramatyce. Najlepiej w formie porównania czasów i różnic zastosowania dzieląc na teraźniejsze, przeszłe i przyszłe + dużo ćwiczeń. Myślę, że w taki sposób lepiej można by zrozumieć te czasy niż ucząc się każdego osobno.
S
Ste
parseq - Ja też! Szczególnie popieram "+ dużo ćwiczeń"!!
Boję się, że:
* albo przygotowanie takiego kursu jest pioruńsko trudne, praco-/czasochłonne i nie do uciągnięcia przez eTutor
* albo właściciel eTutor obawia się pokazania swoim klientom ile (nie) umieją i sfrustrowania ich
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
futbolowa - Zgadzam się. Ćwiczenia gramatyczne w ramach lekcji to zdecydowanie za mało. Za każdym razem udzielam odpowiedzi maksymalnie mechanicznie, bo i tak wiem, o jaki czas mnie pytają. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Say it! Bardzo ciekawy kurs. Te lekcje z wymowy powinny byc gdzies wplecione w poziom A1-A2
W lekcji 4 jest mowa o tym jak zwykle slowa przez niewlasciwa wymowe mozna zamienic w wulgaryzmy.
A propos tej lekcji: The Italian Man Who went to Malta
https://m.youtube.com/watch?v=JAFQFvSPhQ8 :-)

Dowiedzialem sie o takim zespole jak Dread Zeplin :-)
https://www.youtube.com/watch?v=3CO7FPU7a2g
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wlasnie rozwazam zakup Say it!
jaki to jest poziom? czy jest tam bardziej zaawansowane slownictwo? czy opiera sie na prostych tekstach?

Dzieki!
malagorzka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim skromnym zdaniem Tak! można zapoznać się z wymową i tu na pewno Cię zaskoczą tak, jak p/w wspomniano o nazwach znanych marek to ja powiem że mnie jeszcze zaskoczyły nazwy miast w wymowie angielskiej.Osobiście polecam bardzo przyjemne lekcje
spajk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W tym kursie brakuje mi 'komputerowego' porównania mojej wymowy ze wzorcem - mnie się może wydawać, że mówię poprawnie ale chyba ktoś powinien to skontrolować - w kilku kursach on-line miałam taka możliwość i prawdę mówiąc taka miałam nadzieję kupując ten kurs.
M
mnodzyn
tlstar - Jeśli się rozczarowałaś, to w ciągu 14 dni możesz zrezygnować i eTutor zwraca wniesioną opłatę za kurs. Niemniej czytając wiele podobnych wpisów na tym forum nasuwa mi się taka uwaga, że chyba czasem zbyt wiele oczekujemy od kursu, którego cena wynosi ok 20zł/mies. Przy tej cenie to jego użyteczność jest po prostu super, a gdyby zawierał dodatkowo różne inne "wodotryski czy cuda na kiju", to z pewnością ta cena musiałaby być wyższa. - 5 lat temu
Daniel12345678 - W grach językowych jest zabawa nazwana "Trener wymowy". Jest tam moduł o którym piszesz. Powtarzasz zdanie wypowiedziane przez lektora i jest ono porównywane komputerowo z wzorcem. - 5 lat temu
parseq - Z drugiej strony eTutor ma "700 tysięcy zadowolonych użytkowników". Nie wiemy tylko ilu z nich ma teraz aktywny abonament. Mimo niskiej ceny/miesiąc rodzi to pewne oczekiwania wsród "zadowolonych użytkowników". Cena jest też niska, bo pracujemy w ramach klonowanych komputerowo sesji serwisu, a z żywej tkanki eTutora korzystamy rzadko. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie spieszę się z przerabianiem kursu.
Na pewno jest on sensownie przemyślany. Wyrównuje 'dziury' materiału jakiem są w kursie podstawowym.
Przydałby się jednak kurs zagadnień wymowy na wyższym poziomie.
Rozumiem jednak iż zarówno przygotowanie takiego kursu jest trudne, jak również odbiorców byłoby mniej.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

pkomarek1
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki