ZALOGUJ SIĘ

Jak moge zwiekszyc liczbe powtorek ? Poniewaz mam duzo nowych slowek chcialabym zwiekszyc intensywnosc nauki, np. 200/300 slowek na dzien???

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Rozkladanie powtorek na mniejsza liczbe dni nie pomaga, otrzymuje 50/60 slowek do powtorki na dzien, mam ustawiona wysoka czestotliwosc powtorek.
J
Justaa3210

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Jedyny sposob jaki mi do glowy przychodzi to poprzez odejmowanie slowek z listy slow i dodawanie je z powrotem.
Czy masz wszystkie slowka zrobione z "plusika nawiasu". Bo ja mam w tej chwili Repetitions 49 (+35202). Czyli najpierw musze zrobic wszystkie 49 powtorek aby zaczac robic cos "plusika - nawiasu"
piotr.grela
Justaa3210 - Mam +55 (+4426) czyli zrobie 55 na dzisiaj powtorek i to na tyle...A szukam sposobu jak zwiekszyc dzienna ilosc powtorek - 5 lat temu
tlstar - Zrobisz dziś do samego końca 55 i tyle ile dziś zaczniesz z tych 4426 będzie ci się rozkładać na kolejne dni.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Aby zwiększyć dzienną liczbę powtórek, w pierwszej kolejności konieczne będzie stopniowe przerobienie nowych elementów wyświetlających się w nawiasie. Póki dane słówko nie otrzyma oceny po raz pierwszy, nie może zostać wdrożone w standardowy obieg powtórek, dlatego liczba elementów podsuwanych dziennie przez nasz algorytm pozostaje na podobnym poziomie.

Po przerobieniu dziennej porcji słówek zachęcam zatem do rozpoczęcia wykonywania nowych elementów, a stopniowo liczba haseł w module będzie rosnąć.

Więcej informacji na ten temat można również znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/help/repetitions#zaplanowanevsnowe
piotrek0515
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie wyjaśnienie/a jest/są za trudne. Przykro mi. Trochę jak czytał - bym tekst guarani, którego nie znam. Pewnie to moja kompromitacja, ale trudno.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
tlstar - Ale to dość proste. Np. masz 20 powtórek i 200 w nawiasie (+200). Dopóki nie zaliczysz tych 20 to w nawiasie będzie ciągle +200 (pomijam dodawane kolejne nowe). Po zaliczeniu nawias zniknie i robisz kolejne z tych 200. Jeśli przerobisz np. tylko 40 z tej puli, to w kolejnym dniu w nawiasie pozostanie +160 - 5 lat temu
abmmichal - Dziękuję - zrozumiałem. Kawa na ławę. To wyjaśnienie przyda się. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Justaa3210: Chyba znalazłem sposób na dołożenie sobie kamieni do plecaka (jak czasem rano zrobiłem słówka, to wieczorem też miewałem niedosyt):
- przez "hamburgera" w prawym górnym rogu wybieram "Słówka"
- klikam na "Elementy w powtórkach"
- klikam w zakładkę "Trudne elementy w powtórkach"
- pozostawiam zaznaczone "Wszystkie trudne elementy w powtórkach" i klikam na "Powtarzaj Trudne elementy"
- albo zmieniam zaznaczenie na "Dodane w ciągu ostatnich 2 tygodni" i klikam na "Powtarzaj Trudne słówka dodane w ciągu ostatnich 2 tygodni"
- finalnie wybieram jeden z 4. wariantów powtórek: PL->ANG / ANG -> PL / obrazki ze słuchu / obrazki+podpisy

Teraz dostaję te powtórki (poza normalną kolejką), które uprzednio sobie marnie oceniłem.
Idzie jak sól w ranę... 🤕

PS. W systemie powtórkowym nazbierałem przez 110 dni nauki ok. 1500 wpisów. Algorytm "Powtarzaj Trudne elementy" ma więc z czego wybierać.
Zauważyłem, że powtórki dodatkowe wykonane w mechanizmie "Powtarzaj Trudne elementy/słówka..." NIE wpływają na oceny (1,2,3,4) zapisane w etutor i na kalendarz regularnych powtórek.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
Justaa3210 - Super !!! Dziekuje bardzo za podpowiedz - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki