ZALOGUJ SIĘ

[OT] 15 Jobs That Will Disappear In The Next 20 Years Due To AI

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: rok temu
15 Jobs That Will Disappear In The Next 20 Years Due To AI
15 zawodow ktore zostana wyparte przez komputery i sztuczna inteligencje.
https://www.youtube.com/watch?v=r211u89eUaY
A co z nauczycielami jezyka angielskiego... Dzieki takiemu portalowi jak Etutor.pl nie jest ich tylu potrzebnych...
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Hm, nie zapominajmy, że eTutor m.in. językowcami stoi ;)

A co do tego wypierania różnych zawodów przez komputery i AI, to mam wrażenie, że wiele zależy jednak od tego, jak wielkie znaczenie w wykonywaniu danej aktywności czy roli ma relacja międzyludzka. Druga kwestia to pewne indywidualne preferencje odbiorców usługi, klientów czy np. pacjentów. Są ludzie, dla których niezbędna jest możliwość kontaktu z drugą żywą osobą i nie sądzę, że to się szybko zmieni.

Pod nagraniem na YouTube pojawił się komentarz, który do mnie przemawia: "There's a tipping point here. After all the automation, the next thing will be a new economy created for people seeking human interaction".
kamila.zet
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Piotrze- popieram Pani Kamila.zet- "Są ludzie, dla których niezbędna jest możliwość kontaktu z drugą żywą osobą i nie sądzę, że to się szybko zmieni.. A ja Jerzy , jestem tego przykładem, aktualnie jestem studentem w Lektor.pl , mam zajęcia z mówienia i gramatyki, ponieważ NIE mam kontaktu z anglojęzycznymi na co dzień. Niemniej jednak coś tam wpisuję w tzw. czacie na Facebooku. Pozdrawiam.
jerzy_pozoga
piotr.grela - Za sprawą mojego zięcia, który jest informatykiem aby móc o czym z nim rozmawiać, informatycy to specyficzni ludzie zacząłem uczyć się Pythona i zagłebiać się w AI - Artificial Inteligence.
Etutor jest moim jak do tej pory ulubionym narzędziem do nauki angielskiego ale przyszłość nauki języków jest gdzie indziej
GPT-3 / 4 chat box, Metaverse czy implanty Muska.
To jest wszystko z jednej strony fascynujące jak i przerażające...
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Parę lat temu byłem tutaj komisji lekarskiej i orzeczenie było tak bzdurnie napisane, że nie mogło być to napisane przez człowieka.
I się nie myliłem, koncern ATOS ma rozbudowaną dział IT pracujący nad zastosowaniem AI w praktyce.

Nie zdajemy sobie sprawy jak często spotykamy się, ze sztuczną inteligencją, dzwoniłem wczoraj do mBanku,
rozmawiałem z Botem.
Ten cyrk szczypawkowy, też nie był wymyślony przez człowieka.

Już teraz jest kilkaset ksiażek napisanych przez AI.
Za pomocą AI sztucznej inteligencji można tworzyć nie tylko obrazy, tekst, muzykę ale wideo.
Całkiem możliwe, że nagrania obciążające jego Ekscelencje Jarosława z Żoliborza, które mają rzekomo wycieknąć
na dniach, też mogą być stworzone przez AI.

Do 2025 roku połowa artykułów w gazetach będzie pisana przez AI.
Do użytku powszechnego są udostepnione tylko część programów a jakie narzędzia ma armia, siły specjalne...
piotr.grela
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.