ZALOGUJ SIĘ

Zamiana reputacji na monety

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: rok temu
W najbliższym czasie ruszamy z pracami nad rozwinięciem naszego systemu grywalizacji i motywacji do nauki.
Pierwszym efektem będzie zamiana punktów reputacji na monety. Obecnie reputację możecie sprawdzić klikając w swoją rangę na profilu https://www.etutor.pl/profil, jest ona również widoczna przy Waszych odpowiedziach w zakładce Pytania lub Forum.


Na reputację składały się do tej pory punkty za Wasze odpowiedzi i komentarze w zakładkach Pytania i Forum przyznawane na podstawie “plusów” lub “minusów” otrzymanych od innych użytkowników lub pracowników eTutora.
Planujemy połączyć reputację z mechanizmem przyznawania ocen - zamiast punktów reputacji będziecie teraz otrzymywać monety. Upraszczamy te dwa mechanizmy, żebyście również za aktywność w naszej społeczności mogli poczuć się wyróżnieni i wymieniać zdobyte monety na bonusy.

Z czym to się wiąże?
- zakładka “Reputacja” zniknie ze statystyk
- zniknie informacja o reputacji przy loginie użytkownika na forum (w nawiasie kwadratowym)
- zdobyte punkty reputacji do momentu wdrożenia zmian zostaną jednorazowo przeliczone wg przelicznika: 5 punktów reputacji na 1 monetę, zatem jeżeli ktoś ma do tej pory zdobyte 2000 punktów reputacji, otrzyma 400 monet

Za co zdobędziecie monety?
Podobnie, jak do tej pory w przypadku punktów reputacji, będziemy nagradzać każdą Waszą aktywność i chęć dzielenia się wiedzą z zakładce Pytania lub Forum:

+1 moneta za każdy otrzymany głos na plus na zadane pytanie, udzieloną odpowiedź lub dodany komentarz w zakładkach Pytania lub Forum
+5 monet za każdą zaakceptowaną odpowiedź przez pracownika eTutor

Zrezygnujemy z możliwości akceptowania odpowiedzi przez innych użytkowników (była rzadko używana).
Każdy użytkownik będzie mógł zdobyć łącznie maksymalnie 30 monet dziennie za otrzymane głosy na plus lub zaakceptowane przez pracowników eTutor odpowiedzi.
Monety nie będą się odejmować, jak do tej pory było z punktami reputacji w przypadku uzyskania głosu na minus przy odpowiedzi.

Mamy nadzieję, że nowe rozwiązanie przypadnie Wam do gustu.

Dodamy na pobudzenie wyobraźni :), że to dopiero początek zmian. Wszystkie będziemy oczywiście ogłaszać z odpowiednim wyprzedzeniem.
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Kurs Etutor moglby zawierac praktyczne informacje dotyczace np. jak uzyskac numer ubezpieczenia, zapisac sie do lekarza, otworzyc konto bankowe, gdzie i najtaniej wynajac pokoj, gdzie i jak znalezc prace, gdzie zjesc najtaniej, jak nostryfikowac dyplomy...
Troche denerwuja mnie amerykanscy lektorzy...
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak się zastanawiam jak eTutor mógłby zachęcić użytkowników to pisania/mówienia na danym poziomie
zamiast umawiać się na Skype może moglibyśmy coś między sobą komentować np.
rzucamy temat wakacje w Gdańsku i wymieniamy się informacjami co/gdzie/kiedy/jak było, po angielsku jak kto potrafi
może nawet po wakacjach mogłaby powstać z tego lekcja specjalna "trzy najciekawsze wydarzenia z wakacji 2018" lub "trzy miasta do których wrócę po wakacjach"
może ktoś inny by te krótkie wypowiedzi komentował/poprawiał gramatycznie, itp
co myślicie?
ekofun

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Znowu zmiany... :-(((( jej... aż się boje.....
Czy już nie pamiętacie jaki negatywny odzew miały "wszystkie dobre zmiany" które bez konsultacji z użytkownikami wprowadziliście hurtowo w ubiegłym roku. Takiego protestu i oburzenia użytkowników na forum nie widziałem od dawna...

To że będziecie "zgłaszać" je odpowiednio wcześniej nie ma znaczenia, bo zmiany wprowadzacie bez konsultacji z użytkownikami, czyli postawicie nas przed faktem dokonanym, czyli powtórka z 2017...

Punkty reputacji były dobre, przy odpowiedziach można było szybko odróżnić użytkowników doświadczonych od początkujących... ale co tam, wy wiecie przecież lepiej, tak samo jak 2017 po protestach przywracaliście szybko kilkanaście funkcji w słowniczku i programie które bezmyślnie usunęliście z dnia na dzień.
H
halkins
marta.kopa - Cały czas pracujemy nad kursami i platformą, modernizujemy ją i zmieniamy. Większość zmian spotyka się z aprobatą użytkowników, choć oczywiście nie wszystkie. Dużo zmian ma za zadanie uprościć pewne funkcje, bo platforma jest bardzo obszerna i w niektórych miejscach zbyt skomplikowana. Nie boimy się jednak przyznać do błędu i wracać do wersji sprzed zmian. Nie zgodzę się jednak, że zapowiadanie zmian nie ma znaczenia, wręcz przeciwnie - każdą istotną zmianę komunikujemy z wyprzedzeniem, dzięki czemu użytkownik może zgłosić do niej swoje obawy i zastrzeżenia, my z kolei mamy możliwość zapoznania się z wszystkimi sugestiami i rozważenia plusów i minusów zmian. - 6 lat temu
marta.kopa - Obecnie uwiarygadniającą funkcję reputacji, o której Pan wspomina będą miały pełnić rangi widoczne przy danym użytkowniku. Jeżeli uważa Pan, że takie rozwiązanie nie jest wystarczające, oczywiście przyjmiemy to do wiadomości. - 6 lat temu
Jamz - Ale co dadzą rangi? Można siedzieć i odświeżać stronę i minuty obecności zliczane do rangi będą rosły. Więc ranga mi tu mało pomoże. Punkty reputacji były tutaj lepszą informacją czy dana osoba coś wie i dobrze odpowiada. - 6 lat temu
tlstar - Sam pomysł zamiany na monety bardzo dobry. Ale faktycznie wizualizacja reputacji pozwalająca odróżniać użytkowników doświadczonych od początkujących, którzy udzielają odpowiedzi na nasze pytania jest chyba bezcenna. Usunięcie takiej informacji to po prostu krok w tył w aplikacji eTutor. Podsumowując: z korzyścią dla indywidualnego uczestnika natomiast negatywnie dla "społeczności eTutor". - 6 lat temu
marta.kopa - Tak, jak wspomniane już było w aktualności jest to początek zmian w całym systemie motywacji do nauki. Dziękujemy jednak za Wasze sugestie, z pewnością weźmiemy je pod uwagę przy procesie zmian i spróbujemy znaleźć kompromis. - 6 lat temu
pkomarek1 - to najpierw te zmiany porządnie przygotujcie, zaprezentujcie na forum, a dopiero potem wprowadzajcie lub nie. Takie wprowadzanie etapami, które nie wiadomo dokąd zmierzają, jest poniekąd... irytujące - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie tak jak pisze kolega Jamz... zawsze widoczna była obok nicku "reputacja"... czyli jasna czytelna informacja o "przydatności, wiedzy i chęci pomocy" użytkownika... komu to przeszkadzało?
Rangę ma osoba która spędza najwięcej czasu przy kompie, a nie która ma wiedzę i doświadczenie... Czy naprawę chcemy informacji od osoby która jest zupełnie początkująca, ale spędza godziny na powtórkach podstawowych słówek?
Jak ktoś kiedyś tu napisał : Reputacja jest do pewnego stopnia miarą wysiłku włożonego w pomoc innym.
Każda z osób widniejąca w rankingu również sporo się uczy.

Nie chce tu marudzić na forum, ale z tego co pamiętam to największe zmiany przeszła platforma przy próbie połączenia platformy mobilnej i na PC chyba na przełomie 2016/2017. Zostaliśmy wtedy z dnia na dzień niemal okrojeni z użytecznych funkcji platformy w zamian dostając jakieś "kolorowe cukierki" które więcej mają z zabawą i grami komputerowymi niż z nauką języka. Zresztą dalej funkcjonują gdzieniegdzie elementarne (developerskie) błędy w oprogramowaniu których nikt nie usunął od tego czasu. Ale może rzeczywiście nowe pokolenie przychodzi do etutor i to własnie gry i zabawy będą dominującym elementem platformy...
H
halkins
marta.kopa - Zachęcam, żeby wszelkie błędy, o których Pan wspomina zgłosić na [...]@etutor.pl. Jest to najszybsza droga do wdrożenia poprawek. Łatwiej jest nam wtedy uzyskać wszelkie potrzebne informacje, co znacznie przyspiesza rozpoznanie sprawy. - 6 lat temu
halkins - Pani Marto... na początku zgłaszaliśmy te i inne problemy ale nic z tym nie zrobiono.
OK.
Co do nowych pomysłów... wydaje mi się że te wszystkie "grywalizacje" odciągają tylko od nauki języka.
Co jeszcze w zanadrzu szykuje nam dyrekcja? Strzelanie do samolocików, kaczek czy wyścigi samochodowe zaimplementowane do platformy? Przyznam że dużo zawdzięczam eTutor bo sporo się tutaj nauczyłem, to była najlepsza platforma na rynku, ale boję się że drogi nasze powoli się rozchodzą :-(
Pozdrawiam...
- 6 lat temu
ekofun - Z drugiej jednak strony gdyby jednak zrobić ukłon w stronę młodszego pokolenia
Marzy mi się gra typu SIMS czy Wiedźmin gdzie poruszamy się w ograniczonym obszarze, rozmawiamy z różnymi postaciami by wykonać jakieś konkretne zadanie. Gdyby taka mini gierka była podsumowaniem jakiegoś konkretnego tematu, zawierała przerabiane tam słownictwo i poziom językowy użytkownika, to byłoby genialne rozwiązanie.
To byłaby namiastka żywej konwersacji. I tak miliony ludzi grają w gry. Tu by się przynajmniej uczyli języka.
Trzymam kciuki za realizację takiego pomysłu. Sam bym chętnie uczestniczył w takich tematycznych mini gierkach, a jestem w wieku średnim :-)

- 6 lat temu
ekofun - ps
albo modne obecnie "escape room"
niech by się spotkało kilka avatarów żywych uczestników i wspólnie z pomocą pracownika lub doświadczonego użytkownika eTutor szukało (online) wyjścia z tematycznego pokoju rozwiązując zagadki na danym poziomie językowym
to by była świetna zabawa
- 6 lat temu
halkins - @ekofun
Problem z eTutor polega jednak na tym że działa jak Roobin Hood, albo jakiś inny Janosik. Czyli najpierw coś daje, potem zabiera, zabiera bogatym, daje biednym, potem zabiera tym biednym i daje coś innego w zamian itd.. Nie mam nic przeciwko ukłonowi ku młodemu pokoleniu i chwała im za to, ale... jak znam eTutor to po prostu wiem że włączając jutro komputer będzie brakowało kilkunastu funkcji których używam od lat i usłyszę że to "dla mojego dobra" ... Już raz przez taką metamorfozę przechodziłem z eTutor i aż boli mnie głowa jak pomyśle o tych zmianach... Po prostu tak działają ich developerzy... Usuniecie REPUTACJI to pierwszy krok, a co dalej?
- 6 lat temu
tlstar - Niestety ~ekofun o grach na eTutor to raczej zapomnij. Przyczyna jest banalna: budżet na wyprodukowanie najprostszej nawet gry (gdzie potrzebna jest zaawansowana dynamiczna grafika) z pewnością przekracza cały roczny budżet eTutor. - 6 lat temu
ekofun - Dla specjalistów od finansów kasa zapewne to nie jest problem, liczy się pomysł jak przyciągnąć ciekawą fabułą miliony użytkowników na całym świecie czy sprzedać taki produkt ministerstwu edukacji :-)
Potencjalna skala / zasięg rażenia takiej gry może być podobny do profesjonalnych gierek - myślę że mamy w Polsce specjalistów którzy zjedli zęby zarówno na finansach jak i produkcji gier - gdybym był w zarządzie eTutor poszedł bym do jednych i drugich po opinię a potem zaprosił do współpracy :-) Bierne wałkowanie setek powtórek jest nudne dla naszego mózgu. Czytałem wiele opinii "starych" użytkowników eTutor i wszyscy w końcu szukają interakcji/emocji/przygody (TV, radio, komunikatory, itp).
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

BEZNADZIEJNIE z tym brakiem "REPUTACJI". Niby dostaję co jakiś czas jakieś monety za aktywność na forum. Jednak poprzednio przynajmniej widziałem w "Rankingu Reputacji" jak wyglądam na tle innych uczestników oraz dodatkowo wykres kiedy te punkty otrzymałem, kiedy była ich kumulacja. Teraz to tak jakoś zupełnie "bezbarwnie".
T
tlstar
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
halkins - @tlstar
Pięknie to ująłeś... "BEZBARWNIE"
Do niedawna udzielałem się na forum, ale teraz mi się nawet tam nie chce wchodzić...
No i teraz, jak jakaś osoba ci udziela odpowiedzi, to nie wiesz czy to przypadkowa osoba, czy rzeczywiście coś wie, czy tylko strzela z armaty... itd. itd. To samo z zadającymi pytania..Ogólnie... Żenada.

ps.
Mam 5621 Monet i chętnie oddam na jakiś cel dobroczynny.... nie mam co z nimi robić.
Jakiś pomysł? Chętnie wymienię na EURO po kursie 1:1
:)
- 6 lat temu
marta.kopa - @tlstar dziękujemy za opinię i zwrócenie uwagi na potrzebę statystyk. Przyjrzymy się tej kwestii. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uważam ze słaba strona e tiutor sa wypracowania. To tez mus i być robione przystępnie Tak żeby poprawna pisownia To był automatyzm same słówka i sprawdzenie wypracowania to jest mało Anna
S
stokrotkaopus2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

SA różne formy urozmaicania nauki pisania gdzie w etiutor dałoby się to zastosować dziurawe teksty rozsypanki zdaniowe kontynuowanie zaczętego wątku wypracowania punkty za napisanie własnego wypracowania poprawnie itp motywatory i tutaj Anna
S
stokrotkaopus2
tlstar - Z całym szacunkiem, ale pisanie wypracowania w taki właśnie sposób jak Ty to robisz (zapewne ze smartfona), aby ktoś przystępnie sprawdzał poprawną pisownię czy stylistykę całkowicie mija się z celem :-( - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki