ZALOGUJ SIĘ

Dodawanie powtórek, w jaki sposób wy się uczycie

6 lat temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Cześć, zacząłem naukę języka Niemieckiego od samych podstaw, i zastanawiam się nad dodawaniem powtórek w każdej lekcji znajdują się rozbudowane zdania w których 3/4 słów nie rozumiem nawet na początku, dodawać je do powtórek poprzez + czy nie ? w jaki sposób wy się uczycie? :)
S
SuperValue

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Dodawaj wszystkie slowka do powtorki. Nie spiesz sie z przerabianymi lekcjami. Nie jestes na wyscigach. Gramatyka niemiecka jest bardzo wazna ale warto cos miec z nauki jezyka. Czytaj i ogladaj po niemiecku cos co Ciebie bardzo interesuje sport, muzyka, komputery...

Zycze wytrwalosci!
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rozumiem, mam jeszcze jedno pytanie. Wiadomo że Niemiecki to trudny język przynajmniej tak o nim mówią ale czy jest możliwe w trzy lata opanować język Niemiecki do poziomu komunikatywnego ? dajmy na to B1, za trzy lata mam w planach wyjechać tam do pracy i nie chciał bym mówić w stylu "Ja szukać praca" tylko składać normalnie zdania i komunikować się z Niemcami na normalnym poziomie :) Na naukę będe mógł poświęcić około półtorej godziny dziennie.
S
SuperValue
piotr.grela - Poltorej godziny dziennie to duzo pod warunkiem, ze codziennie zmusimy sie i znajdziemy motywacje do nauki. Ale oprocz kursu na Etutorze, zapisalbym sie na Twoim miejscu na jakis kurs tradycyjny w celu przelamania bariery w mowieniu w jezyku obcym. Etutor do nauki slowek i zwrotow, kurs do mowienia i wyjasnienia skompliowanej gramatyki jezyka niemieckiego a dla rozrywki ogladaj filmy po niemiecku np. na youtubie...
W jezyku niemieckim podobnie jak w wiekszosci innych jezykow rzeczowniki, przymiotniki, liczebniki odmieniane sa przez przypadki i w tym jest trudnosc w porownaniu do jezyka angielskiego. Poza tym sa rodzajniki...
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
noemi1985 - Jak najbardziej można opanować niemiecki do poziomu B1 w trzy lata, szczególnie ucząc się systematycznie po aż 90 minut dziennie. To ponad 1600 godzin nauki. Ja, ucząc się znacznie mniej w liceum, miałam ten poziom B1, a nauka przychodziła mi z dużym trudem (dziwna gramatyka, przypadki, rodzajniki...). Niestety wszystko pozapominałam zaraz po ukończeniu nauki, bo nigdy nie korzystałam z języka poza lekcjami i przygotowywaniem się do nich. Brakowało mi motywacji, którą Ty masz. Wytrwaj w swoich planach, a wszystko będzie dobrze. Powodzenia! - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki