ZALOGUJ SIĘ

Konwersacje z języka angielskiego

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Cześć wszystkim,
od dłuższego już czasu myślę o rozpoczęciu konwersacji z języka angielskiego, ponieważ wiem, że bez nich nigdy nie zaczne płynnie mówić. Jednak ciągle mam jakieś wątpliwości.. Czy mój poziom języka jest wystarczający? Czy wybrać nauczyciela polskiego czy nativa? Jak w ogóle wyglądają takie konwersacje? Byłabym wdzięczna jeśli osoby, które mają doświadczenie w tym temacie wypowiedziały się jak wygląda taka lekcja-konwersacja, jak się przygotować itd
Zachęcam do dyskusji :)
S
Ste

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Rozmowa z nativem ma tę zaletę, że najprawdopodobniej język polski w niczym Ci nie pomoże. Sytuacja zmusi Cię do mówienia po angielsku. Z drugiej strony, polski nauczyciel precyzyjnie zrozumie jakiego słowa Ci zabrakło oraz wytłumaczy zawiłe kwestie gramatyczne. To jak z pytaniem czy lepsze jest jabłko, czy pomarańcza. Odpowiedź nigdy nie będzie mogła być krótka i jednoznaczna.
abakierzynski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Ste- Z mojego doświadczenia w Polsce wynika iż jest potrzeba rozmawiać z dwoma nauczycielami na zmianę.
Dla mnie byłoby SUPER gdyby udało mi się złapać dwa niezależne kursy - tj. jednego dnia z polskim nauczycielem a dnia następnego z "Native". Ja już jestem w poszukiwaniu.
Nauczyciel polski wytłumaczy zasady i poprawi jak można - to zaleta! A "Native"- powie po angielsku "Bo tak się mówi"- to wada ! Albo zapyta się "What do you mean?"- Co masz na myśli? lub O co ci chodzi ? A nasz kłopot zazwyczaj wynika z braku znajomości angielskiego pronounce lub co gorzej z braku słownictwa w pamięci.Ja, lubię słuchowisko z PODCASTY o podróżach , ponieważ tam są wypowiedzi wielu różnych anglojęzycznych. https://www.diki.pl/podcasts/channel/113-Amateur_Traveler_Podcast.html
Dla mnie kłopotliwym jest słuchanie wypowiedzi, Mr Steve Jobs- June 14, 2005-'You've got to find what you love,' Jobs says https://news.stanford.edu/2005/06/14/jobs-061505/ Ten, podany link jest znakomity do testowania własnych umiejętności . Moja uwaga- zanim sięgniesz do czytania tekstu to najpierw posłuchaj Steva Jobsa i zapisz sobie wszystko to usłyszysz. A potem porównaj twój tekst z oryginałem.
Życzę powodzenia w nauce, pozdrawiam.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - Ja, próbowałem rozmawiać z native Irlanczykiem z głębokiej prowincji. Przebieg rozmowy był dla mnie żałosny z powodu pronounce, kolokacji, itp. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za odpowiedzi, a mógłby ktoś opisać jak wyglada taka lekcja-konwersacja?
S
Ste

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Ste- popieram twoje zaangażowanie na naszym Et i ciekawość. (Podobno "samorozwój jest kobietą"?)
Nie wiem czy masz jeszcze szansę załapać się na wakacyjny kurs z organizacji "BERLITZ.pl", na "Letnie obozy językowe".
Jak pamiętam , w zeszłym roku, o tej porze już miejsca były wyprzedane z powodu wielkiej popularności owego szkolenia z wieloma native.
.............
Pytanie- ...jak wyglada taka lekcja-konwersacja? W zależności od prowadzącego, grupy wiekowej i poziomu umiejętności studentów oraz potrzeby zainteresowanych. Moja polska nauczycielka miała 26 lat po szkole wyższej, nauczycielskiej . Była bystra i miała umiejetności w jej drugim języku GB, oraz dobra w niemieckim i norweskim. Lekcje były prowadzone na poziomie B1, kurs intesywny, co drugi dzień. Głównym tematem były kolokacje, popularne idiomy, frazy oraz rozumienie tych zawiłości i przekład ang.= ang. Mnie to wiele nauczyło.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - W księgarniach "COLUMBUS" można zakupić fajne, małe powieści książkowe wraz z lektorem na CD. Poziomy do wyboru od A1...do C1. I tam na ostatniej stronie jest egzamin testowy z owej lektury. Nauka na naszym Etutorze również ma egzaminy końcowe z podrozdziałow . I ja to sobie wysoko cenię! - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
stanli - Jerzy_Pozoga czy chodzi Ci np o to : http://www.columbus.com.pl/level-1-beginner-c5327.html ? - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj Ste i w odpowiedzi dla stanli (przepraszam za spóżnienie). TAK stanli- dobrze trafiłeś, popieram twojego linka, super! W wyszukiwarce "columbus.com" wpisałem notting hill oraz wydawca Pearson i znalazłem moją pozycję (kupiłem 5 lat temu). Ta moja ulubiona pozycja to jest wspaniały film z Julia Roberts & Hugh Grant, 1999.
A wydawca Pearson wydał CD do nauki słuchania owego filmu wraz z książeczką która zawiera pełny tekst i na ostatniej stronie TEST z owego opowiadania. To jest z Level 3, zawiera 1500 słów, Pre-Intermediate. W Empiku dodatkowo zakupiłem film , polecam do nauki, warto.
..............
Ja, ze swej strony polecam naukę angielskiego na naszym Et oraz ze wspomaganiem poczytnych, tanich opowiadań wydawcy Pearson pod redakcją Penguin Readers.
Pozdrawiam.
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi do nauki wystarcza etutor, oglądam też sporo po angielsku (bez napisów of course) i czytam czasami, ale mówić nie mówię, mam blokadę i koniec.. i co tu zrobić? :(
S
Ste
jerzy_pozoga - Hi Ste- wierzę w twoje umiejętności poznawcze oraz paplanie! Ja zawsze lubiałem lekcje z nauczycielką ponieważ ONE zawsze sporo omawiały temat. Znam z opowiadań studenta który przez jeden rok NIC nie umiał powiedzieć a potem jego zmysły się otwarły. I ja tobie również zyczę tobie powodzenia w nauce konwersacji. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki