ZALOGUJ SIĘ

Favorite : Favourite Róznica w użyciu?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Mam dodane do powtórek zdania z "favorite" i zdania z "favourite" .
Przykład:
1. He cracked my favoruite vase.
2. My favorite movie is "American Beauty"

Kiedy trafiam na nie nie jestem w stanie spamiętać czy było użyte favorite czy favourite.
Dlaczego program uznaje za błąd użycie drugiego słowa? Przecież obydwa znaczą to samo.
R
Rabbitx1986

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Hi Rabbitx1986- znalazłem w Internecie bardzo pouczające wyjaśnienie i owy ciekawy tekst przytaczam w originale,
1) "Favorite and favourite" are different spellings of the same word.favorite is the preferred spelling in the US, ,while favourite is preferred in all the other main varietes of English. These preferences extend to all derivatives , including Favorites/favourites, favoritism/favouritism, and favorited/favourited.
..........

2) Favorite and favourite are both correct spellings, depending on whether you use American or British spelling standards. Favorite is preferred in American English, while favourite is preferred in British English. Sometimes, favorite or favourite can be used and the correct form depends on which style guide you follow.
----------
Przepisałem dwa ciekawe, trafne wyjaśnienia w originale.
Pozdrawiam.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - Jeżeli program wykaże błąd to zgłoś na Et. Niemniej jednak wierzę w naprawę ze strony naszych zapracowanych programistów.
.........
Favorite and favourite are both correct spellings.- napisane iż obydwa wyrażenia są poprawne.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za odpowiedzi. Postaram się zgłosić ten problem.
R
Rabbitx1986

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Program w powtórkach wymaga takiego zapisu jaki był użyty w zdaniu. Jeśli użyto pisowni BrE to taką system uzna za poprawną. Właśnie od tego jest możliwość samodzielnej oceny. O ile pozostała część zdania jest poprawna i nie zależy nam na szlifowaniu konkretnej odmiany angielskiego to niezależnie czy użyjemy favorite czy favourite zaznaczamy, że zdanie zostało powtórzone poprawnie i po problemie.
A jeśli chodzi o łatwiejsze zapamiętanie tych przykładów to akurat w 2 zdaniu jest podpowiedź. Movie to raczej AmE , co by wskazywało, że jednak favorite.
B
bacha24
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
pawelstasik - Można jeszcze gdy ze samego zdania to nie wynika, zaznaczyć sobie w komentarzu do słowa (np. przy pomocy [=] na klawiaturze), że ma być konkretna wersja regionalna. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki