ZALOGUJ SIĘ

Propozycja zmiany w ćwiczeniu Obrazki - nauka ze słuchu (Pictures - listening comprehension)

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Proponuję aby testowo, przez np. tydzień, wprowadzić pewną zmianę w ćwiczeniu Obrazki - nauka ze słuchu (Pictures - listening comprehension). Zamiast obecnego dźwięku odtwarzanego po poprawnej odpowiedzi byłoby odtwarzane po raz drugi nagranie, czyli np. odtwarzane jest "water", kliknięcie na poprawny obrazek z wodą, i po raz drugi odtwarzane jest "water". Natomiast w przypadku wybrania nieprawidłowej odpowiedzi zostało by to tak jak jest teraz czyli "water", kliknięcie na zły obrazek, dźwięk oznaczający błędny wybór i ponownie słowo "water".

Jakie byłyby korzyści z tego? Z pewnością lepsze utrwalenie słowa (zwrotu, zdania), jego wymowy, poprzez dwukrotne odsłuchanie (wiem oczywiście że można 10 razy kliknąć na głośnik i 10 razy odsłuchać). Z niewielkim chyba tylko opóźnieniem w wykonywaniu ćwiczenia z racji tego że zamiast tego krótkiego dźwięku oznaczającego teraz poprawną odpowiedź byłoby odtwarzane po raz drugi jakieś dłuższe zdanie.

A po tygodniu zebrać opinie od użytkowników czy ma to pozostać czy wracamy do tego co jest teraz. Co o tym sądzicie?
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Dzień dobry, @KBPL - serdecznie dziękujemy za sugestię. Obawiamy się jednak, że ze względu na to, iż w ćwiczeniu Obrazki odtwarzane są nie tylko słówka, ale i dłuższe zwroty a nawet zdania, proponowane przez Pana rozwiązanie mogłoby zaburzyć prawidłowe działanie tej funkcjonalności - przykładowo, nowy zestaw obrazków wyświetlałby się jeszcze przez zakończeniem nagrania.

Niemniej jednak przekażemy Pana sugestię do rozważenia, do osób decyzyjnych.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.
aleksandra.rosiek
KBPL - Nie sądzę, żeby nie można dało się tego jakoś programistycznie rozwiązać. Czyli nowy zestaw wyświetlałby się dopiero po zakończeniu nagrania. Poza tym czas od kliknięcia na obrazek, odtwarzanie dźwięku oraz wczytanie kolejnego zestawu zajmuje (przynajmniej u mnie) około 2 sekundy. Ten czas pewnie wystarczy na ponowne odtworzenie nagrania w zdecydowanej większości przypadków. To, że wyświetliłby się nowy zestaw obrazków, gdy niekiedy jeszcze odtwarzane byłoby poprzednie nagranie to też nie jest problem, byle tylko nagrania się nie nakładały. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę spojrzeć na to w ten sposób: teraz w tym ćwiczeniu po wybraniu prawidłowej odpowiedzi odtwarzany jest dźwięk, który praktycznie niczego nie wnosi, poza informacją o tym, że zaznaczona została prawidłowa odpowiedź. Ten czas jest więc praktycznie tracony. Gdyby zamiast tego dźwięku odtwarzane byłoby po raz drugi nagranie, które samo w sobie informowałoby, że została udzielona prawidłowa odpowiedź, to dodatkowo ten czas byłby wykorzystany na dodatkowe utrwalenie wymowy.

Byłbym naprawdę zdziwiony, gdyby programista powiedział, że nie da się tego zrobić. Czyli aby kolejny zestaw odpowiedzi wczytywał się dopiero po zakończeniu tego drugiego odtworzenia słowa, zwrotu, zdania.

Można to też udostępnić jako opcję: starą, obecną i nową, dwukrotnego odtwarzania. I wtedy każdy użytkownik będzie mógł sobie to ustawić w opcjach jak mu będzie lepiej pasować.

A tak swoją drogą to warto ten obecny dźwięk odrobinę ściszyć, jak dla mnie jest on głośniejszy od samego nagrania.
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Krzysztofie, serdecznie dziękujemy za wszystkie sugestie. Pomysł został już przekazany do naszych programistów i na pewno zostanie przemyślany. Jeżeli zapadną decyzje, niezwłocznie je przekażemy :-). Pozdrawiamy serdecznie.
aleksandra.rosiek
KBPL - Dziękuję. Oczywiście to tylko propozycja, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Natomiast taka zmiana byłaby korzystna dla mnie, jako użytkownika.

Natomiast ten obecny dźwięk po poprawnej odpowiedzi warto ściszyć już teraz. Jest zbyt głośny, głośniejszy chyba nawet od tego krótkiego dźwięku oznaczającego błędny wybór. Powinno być raczej odwrotnie.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
aleksandra.rosiek - Panie Krzysztofie, zapewniamy, że kwestię głośności powiadomień również rozważymy :-). Pozdrawiamy. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Popieram KBPL. Dźwięki wyłączyłem bo były nieprzyjemne. Powtórzenie słowa jest jak najbardziej korzystne. Przecież po to właśnie codziennie robimy "powtórki".
Y
Yaadam
KateWBriget - Dzwięki wyłączyłam już jakiś czas temu. Ale pomysł też nie do końca mi się podoba - te ćwiczenia i tak przez jakiś czas ładowały się za długo, a jak programiści się za to wezmą... obawiam się, że nie da się ich robić w ogóle... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki