ZALOGUJ SIĘ

Poziomy nauki, a słowa oznaczone gwiazdkami w słowniku

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Czy jest jakieś celowe, bezpośrednie, intencjonalne powiązanie pomiędzy poziomami nauki eTutor (A1, A2, B1...), a listą najpopularniejszych słów oznaczonych gwiazdkami w słowniku?! Czyli np. jest tak, że "wszystkie słówka z pięcioma gwiazdkami (1000 najpopularniejszych słów) są (zostały włączone) na listach z poziomu A1 lub A1 i A2"? Czy też takiego bezpośredniego powiązania nie ma?! Chodzi mi o to, że ucząc się języka chce się znać jak najwięcej tych najbardziej przydatnych słówek, najczęściej używanych, najpopularniejszych. I czy mając opanowany poziom A1 i A2 nie jest może tak, że niektórych najpopularniejszych słów z 5 czy 4 gwiazdkami nie pominąłem, bo ich po prostu nie ma na listach tych dwóch pierwszych poziomów?

I drugie pytanie: czy można sobie wygenerować taką listę słów z pięcioma gwiazdkami, czterema gwiazdkami, itd....? A jeśli nie to może warto taką listę udostępnić?
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

W słowniku Diki najpopularniejsze słówka oznaczone są gwiazdkami. Hasła te pokrywają się z listami słówek w kursie, natomiast nie mają bezpośredniego przełożenia na zasadzie, że np. 1000 najpopularniejszych jest tylko na poziomie A1 czy A2. Trudno byłoby sobie później wyobrazić inne poziomy bez tak podstawowych haseł jak: you, he, she, be, do itp. :-)

W słowniku Diki nie ma spisu najbardziej popularnych haseł na bazie gwiazdek popularności, jakimi są oznaczone poszczególne słówka. Jeżeli chodzi o listy z najpopularniejszymi hasłami, to w naszym Serwisie eTutor można znaleźć listy 1000 najpopularniejszych słówek z 56 różnych kategorii, które są dostępne dla zarejestrowanych Użytkowników pod adresem:

https://www.etutor.pl/words

Pozdrawiamy.
dawidturek
KBPL - Nie chodziło mi oczywiście o to czy te najpopularniejsze hasła są tylko i wyłącznie na najniższych poziomach (a więc nie ma ich na wyższych) ale czy pojawiają się one (po raz pierwszy) na tych najniższych poziomach A1 czy A2? Inaczej mówiąc: czy możliwa jest taka sytuacja że słowo z listy 1000 (*****) pojawia się po raz pierwszy dopiero na liście poziomu B1 czy wyższym, i nie ma go na żadnej liście poziomu A1 czy A2?! - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
KBPL - Pytanie odnośnie listy 1000 najpopularniejszych słówek (1000 most common English words) z 56 rożnych kategorii. Po dodaniu tych wszystkich słówek wychodzi że jest ich znacznie więcej niż 1000, a dokładnie 1130. Czy dlatego, że te "1000" nie należy rozumieć dosłownie, czy też może dlatego, że niektóre słowa są na więcej niż 1 liście (ja bynajmniej nie zauważyłem takiej sytuacji)?! - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
wojtek.j - Lista 1000 najpopularniejszych słówek sama w sobie nie jest przypisana wyłącznie do poziomów A1-A2. Jednak w związku z tym, że są to popularne słówka, bardzo wiele z nich znajduje się w kursie właśnie na tych poziomach. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki